Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Klienci jedzą, piją i nie płacą. Reagujecie?
Autor Wiadomość
#yonica 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 62
Wysłany: 2014-11-29, 16:41   Klienci jedzą, piją i nie płacą. Reagujecie?

Jak w temacie:)
Reagujecie jakoś w przypadku gdy klient na waszych oczach zjada winogrona, cukierki albo bułki? U nas ochroniarze często to robią ale szczerze mówiąc to nie wiem jak to jest z pracownikami.
  Ocena JMP: 8/10
     
~zuza1

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 30
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-29, 16:47   

klient w biedronce traktowany jest jak bóg, jak mu zwrócisz uwagę to obraza majestatu jest i skargę jeszcze na Ciebie napiszę i to on stanie się ofiarą , my nigdy nie mamy racji.
 
     
@@@SyLwKa@@@
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-29, 16:48   

u nas było takie małżeństwo które często przychodziło na zakupy i zawsze jedli pistacje .... za którymś razem tak się facet zapomniał że stał przy kasie i dalej je jadł , więc do niego mówię ,,te pistacje też doliczam do rachunku ,, od tamtej pory juz nie widziałyśmy żeby coś wcinał .... a jak ktoś je winogrona itp. to poprostu mówimy że u nas w sklepie nie ma degustacji - mina bezcenna :)
 
     
#yonica 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 62
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-29, 17:02   

U nas ochroniarz namierzył eleganckiego pana jak jadł winogrona. Poszedł później za nim do kasy i jak dziewczyna skanowała mu zakupy to powiedział "policz jeszcze panu winogrona". Facet mówi że przecież nie kupuje winogron więc dlaczego? Bo je pan zjadł zanim doszedł do kasy. Facet spalił buraka i kazał doliczyć to co zjadł.

[ Dodano: 2014-11-29, 17:04 ]
zuza1 napisał/a:
klient w biedronce traktowany jest jak bóg, jak mu zwrócisz uwagę to obraza majestatu jest i skargę jeszcze na Ciebie napiszę i to on stanie się ofiarą , my nigdy nie mamy racji.


Ale jak klient naskarży to sam sobie szkodzi. Czym jest zjadanie czegoś i niezapłacenie?
  Ocena JMP: 8/10
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-29, 19:40   

:szczena: No bez jaj, nie mam czasu na takie banały jak ciągłe zwracanie uwagi na to jak ktoś wcina kulkę winogrona czy jedną pistację. ;] Więcej dziennie wyrzucamy do kosza bo jest mała plamka i nie wygląda świeżo i nikt nie kupi :nie: Wtedy lamentu nikt nie robi. :rool:
Koszmar to jest jak sprzątam po całym sklepie papierki po cukierkach. ;/
 
     
@Miawka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 778
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-29, 20:59   

Klient zapytał co możemy zrobić jakby zjadł parę cukierków? 250zł mandatu proszę pana odpowiedziałam. Słusznie, słusznie pokiwał głową zawiedziony.
_________________
Wierzę magii starych drzew i gwiazd, wierzę magii świata żądz jak zwierz...
  Ocena JMP: 8/10
     
sister_2 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 29 Lis 2014
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
  Wysłany: 2014-11-29, 21:10   

Klientka kiedyś przyniosła pół banana do kasy i mówi, że dziecko płakało i musiała mu dać. Pytam klientkę jak jej zdaniem mam tego banana teraz zważyć? ;/ Ona mówi, że przecież ona chce zapłacić za owoc. Zważyłam Pani banana, policzyłam wagę x 2 a klientka oczy robi dlaczego jej doliczam więcej ale zapłaciła i poszła.
 
     
#yonica 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 62
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-29, 22:15   

4ever napisał/a:
:szczena: No bez jaj, nie mam czasu na takie banały jak ciągłe zwracanie uwagi na to jak ktoś wcina kulkę winogrona czy jedną pistację. ;] Więcej dziennie wyrzucamy do kosza bo jest mała plamka i nie wygląda świeżo i nikt nie kupi :nie: Wtedy lamentu nikt nie robi. :rool:
Koszmar to jest jak sprzątam po całym sklepie papierki po cukierkach. ;/



Nie miałam na myśli pojedynczych skubnięć (ale ziarnko do ziarnka - okazało się, że brakuje nam karton pistacji), raczej takich co wchodzą do sklepu i od razu w strefie wejścia pakują do woreczka cukierki albo owoce i dalej robią zakupy, spacerują a z woreczków ubywa i w końcu przy kasie nie ma nic;)

A te papierki po cukierkach np w chemii to już normalka 8)
  Ocena JMP: 8/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-29, 22:22   Re: Klienci jedzą, piją i nie płacą. Reagujecie?

yonica napisał/a:
Jak w temacie:)
Reagujecie jakoś w przypadku gdy klient na waszych oczach zjada winogrona, cukierki albo bułki? U nas ochroniarze często to robią ale szczerze mówiąc to nie wiem jak to jest z pracownikami.


Ja zostawiam to pracownikowi ochrony przecież klient robi straty pracodawcy i uszczupla Tobie premię. Policja i mandat, biedronka to nie wigilia w Radomiu :)
 
     
@Gazela34

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 585
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-29, 23:12   

Jasne ze zwracam,jedna sztuka nie czyni różnicy ale codziennie jedna sztuka juz tak
Zresztą nam nie wolna to im tym bardziej :P
  Ocena JMP: 5/10
     
michalek710 

Stanowisko:
kadry

Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 483
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-30, 14:55   

Są ludzie co by chcieli za darmo odpisy brac jak widzą na podłodze złego banana wiec o czym tu gadac :)
_________________
a czas tak szybko ucieka...
  Ocena JMP: 6/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-30, 15:01   

tak miałem przypadek:
Dziewczynie rozwiązano umowę o pracę w trybie 52 kp. Z pewnych względów nie zachowano procedur i udało się ją przywrócić do pracy,którą zresztą zaraz wypowiedziała. Dlaczego? Gdyż właśnie doszło do sytuacji że zjadła ze stołu jak to określiła "śniadaniowego" .Na pytanie co to za stół odpowiedziała że z drożdżówkami z dnia poprzedniego i oni mieli zwyczaj robić rano kawę i jeść z niego. Głupota ludzi (i chciwość) bezcenna.

Dodam , że nie widziała w tym nic złego gdyż obyczaj ten funkcjonował gdy się przyjmowała. Często piętnujemy że pracodawcy wykorzystują luki w prawie ,ale to nasza narodowa cecha znaleźć sposób tam gdzie jest przepis.
 
     
dblan 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 02 Wrz 2014
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-30, 20:45   

Cytat:
klient w biedronce traktowany jest jak bóg, jak mu zwrócisz uwagę to obraza majestatu jest i skargę jeszcze na Ciebie napiszę i to on stanie się ofiarą , my nigdy nie mamy racji.

Bez przesady, klient nie jest traktowany jak bóg tylko jest tak wykreowany przez firmę. Przestańmy go tak traktować a bogiem nie będzie. Uważam że należy (oczywiście z zachowaniem szacunku i kultury osobistej) ale mówić ludziom wprost. Ja bez zbędnych ogródek mówię wprost do klientów o ich nietaktownym zachowaniu. w 99% przypadków jedno upomnienie w zupełności wystarcza aby sprowadzić go na ziemię że nie jest właśnie takim "bogiem". No chyba że klient nie potrafi sam siebie kontrolować a i tacy bywają w naszym sklepie... ;) Najbardziej cenię sobie sytuacje kiedy klient ma jakieś swoje żale personalnie i skierowane konkretnie do mnie - wtedy pada mój stały i dość słyszalny na sklepie tekst "Jeśli już ma pan/pani tak kiepską wizytówkę swojej osoby to proszę ją chociaż zachować dla siebie". Klient znika bez śladu :D
  Ocena JMP: 6/10
     
~ddd 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 28
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-01, 08:08   

U nas jest podobnie ze skrytożercami. Ja jak zauważę że ktoś coś ukratkiem zjada podchodzę i prosto z mostu mówię że dziś niestety nie mamy degustacji np. pistacji ale za to mogę Pani zaproponować cebulę. Zaczeka Pani zaraz ją pokroje...
 
     
katarzynka12 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 12 Lis 2013
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-01, 13:23   

ddd, kradnę patent :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo