Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
BONY, PACZKI ŚWIĘTA 2014
Autor Wiadomość
#beatqa 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 26 Sie 2012
Posty: 64
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-13, 13:43   

Kochani a ja mam takie pytanko. Odebrałam dzisiaj swoją paczkę i zastanawiam się czy ten biuletyn z paroma przepisami to jest ta sławetna książka kucharska o której pisali wcześniej na forum?
 
     
@Marakesz 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 226
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-13, 13:44   

Czepiasz się, czepiasz się :lol: :lol: :lol:
 
     
@len-bar

Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 131
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-13, 14:43   

qweerty napisał/a:
michał21 napisał/a:
#boczek_83

Fakt trochę tam wiem

Wyciąg z regulaminu ZFŚS

III. Komisja Socjalna
1. Tworzy się Zakładową Komisję Socjalną (zwaną dalej „Komisją”).
2. W skład Komisji wchodzą:
a) Dyrektor ds. Relacji Pracowniczych, który przewodniczy Komisji,
b) 2 (dwie) osoby upoważnione przez Pracodawcę, spośród których jedna pełni funkcję
Sekretarza,
c) 1 (jedna) osoba upoważniona przez Forum Pracownicze,
d) po jednej upoważnionej osobie z każdej zakładowej organizacji związkowej

nazwiskami nie pojadę bo ktoś może mieć za złe, ale dodam że ostatni z strony zz "solidarność" sam Pan Prezes Piotr A


Pozdrawiam



Zadziwiający poziom wiedzy ...naprawdę wyższy nawet od mojej.........Pytanie skąd ta wiedza kto był ostatnio? To może jeszcze powiesz kto podpisał zgodę na zaniżenie progów dochodowych? I czy w ogóle podpisał?

Z całym szacunkiem biorę pod uwagę dwie opcje-albo reprezentujesz inną niż tą która atakujesz organizację. Druga opcja myślę że masz wyższe stanowisko niż mówisz....
Regulamin ZFŚS po raz pierwszy podpisano pewnie jakieś 6 -10 lat temu ......... więc ....?

[ Dodano: 2014-12-13, 13:32 ]
Ostatnio koleżanka pytała mnie czemu w innych firmach paczki na święta są uzależnione od stażu pracy a u nas nie?

Dlatego ,że w większości zakładów pracy nie funkcjonuje ZFŚS w zamian za inne przywileje.
Jeden z zakładów motoryzacyjnych w Polsce ma 13 i 14 pensje kosztem rezygnacji z ZFŚS ,czy to jest korzystne? Zależy jak na to spojrzeć, może tak że tam mediana wynagrodzenia oscyluje w granicach 3500-4000 zł netto miesięcznie,więc i dodatkowe pensje to niezła kasa i wynagrodzenie też z górnej półki dla szeregowego pracownika.Kolejny argument to że pracodawca ma układ zbiorowy pracy i nie wycofa się z jego zapisów z dnia na dzień

W zakładach gdzie nie funkcjonuje ZFŚS i nie ma zapisów układu zbiorowego regulującego świadczenia dodatkowe pracodawca może ustalić że np pracownik z 10 letnim stażem ma paczkę za 800 zł ,5 letnim 500 zł itp i tutaj istnieje dopiero ryzyko że nie da wcale

U nas funkcjonuje ZFŚS a więc ktoś pisał że 1000 zł z hakiem to nie dużo..no cóż to nie pieniądze zabrane Kowalskiemu a wygenerowane ze środków pracodawcy. Z tych środków najbardziej korzystnie zgodnie z ustawą o ZFŚS powinni odczuwać pracownicy gorzej usytuowani , takie trochę janosikowe i trochę socjalistyczne ,ale na pewno pozytywne,

Pan Prezes JMP potwierdził na spotkaniu 21 listopada że jednym z głównych celem jest funkcjonowanie zgodnie z przepisami prawa. Kryteria dochodowe wpisują się w zapisy Ustawy o ZFŚS

Odnośnie paczek na rok 2015 myślę że propozycja JMP jest bardzo ciekawa.... podobnie jak nowy projekt pomocy dla pracowników w trudnej sytuacji materialnej


Jaka propozycja paczek na rok 2015??
 
     
~michał21

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 47
3 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-13, 14:47   

@qweerty

Poziom swojej wiedzy określam jako średni - bynajmniej w tym temacie, nie jestem i jak na razie nie zamierzam uczestniczyć w jakichkolwiek ZZ (choć chętnie bym z nimi polemizował), trochę się czepiam akurat tej organizacji ponieważ Oni uważają się za pępek świata, tak naprawdę tylko szkodzą.

Regulamin ZFŚS jest z lutego 2014 bynajmniej pracodawca podał go do wiadomości pracowników.
Zakład który zatrudnia minimalnie 20 osób ma obowiązek z mocy ustawy stworzenia FŚS, to jak dysponuję się środki to już osobna historia.

Ja osobiście jestem za tym aby szczególnie pomagać osobom najbardziej dotkniętym przez los (jest pakiet socjalny), ale nie zgadzam się aby jednocześnie karać osoby bądź to samotne, bezdzietne czy lepiej zarabiające.

JMP szczyci się pakietem socjalnym - fakt dużo osiągnięto ale wcale nie jest tak różowo.
Co do limitu dochodowego z moich informacji wynika że komisja socjalna nie ustaliła na piśmie na rok 2014 kwoty.

Pozdrawiam
_________________
michał
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-13, 21:34   

Cytat:
Poziom swojej wiedzy określam jako średni - bynajmniej w tym temacie,


Nie sądzę bo nie wiele osób wie kto był ostatnio na spotkaniu ZFŚS


Cytat:
azwiskami nie pojadę bo ktoś może mieć za złe, ale dodam że ostatni z strony zz "solidarność" sam Pan Prezes Piotr A




[ Dodano: 2014-12-13, 21:35 ]
len-bar napisał/a:


len-bar, niestety nie jestem upoważniony by to ujawniać ;(



Jaka propozycja paczek na rok 2015??
 
     
@realistka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 05 Lis 2012
Posty: 229
3 UP 1 DOWN
Wysłany: 2014-12-14, 23:03   

A spróbujcie wejść w OHR, sprawdźcie jaki zaznaczyliście próg i spróbujcie zmienić ,z tego co słyszałam idzie :D tylko wysokie ryzyko .^. mogą zażądać udokumentowania przychodów za 2013 8) tak sobie piszę,że w tym kraju i tak wszyscy ciulają co zarabiają miliony, my parę złotych więcej i cie udupią, samo życie :( co z tego,że mój mąż niby zarobi dużo,choć chciałabym tyle dostać do ręki co na kwitku, jak córka studiuje, a moja wypłata idzie na kredyt, do życia jak mi zostanie parę groszy to max, fakt moja wina bo kredyt mieszkaniowy,ale co mają wspólnego do tego bony :nie: w pracy u mojego męża nie ma czegos takiego :( wszyscy się dziwią co to za firma, tłumaczę,że portugalska ale u nas myślą tak jak w polskim rządzie byle się nachłapać, byle do koryta, a ty biedny baranie zapierdalaj na resztę i bij ukłony,że jeszcze możesz, jak padniesz to i tak cię wypierdolą....samo życie w biedronie...pracuję zaledwie 6 lat, ale to co sie teraz dzieję to powtórka z rozrywki z lat "Świat Kobiet"...od razu piszę dla tych co wyjadą z tekstem-to się zwolnij- mam przeszło 40 lat, na handlu "zęby straciłam",lubie tą pracę,w tym wieku raczej sie nigdzie nie dostanę,wiem,że jeszcze ze 3 lata i bedą szukać haka na mnie, na razie o tym nie myślę :yeah:
 
     
memoriess

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-15, 08:59   

powiedzcie mi dlaczego dc08 jeszcze nie wysłał paczek na sklepy?
paczki miały być do 11 grudnia dostarczone a tu nic :/
 
     
katarzynka12 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 12 Lis 2013
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-15, 17:18   

memoriess, paczki są OD 11 grudnia DO 21 grudnia także spokojnie
 
     
@Miawka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 778
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-15, 20:20   

paczki niekompletne i wybrakowane są!!!
_________________
Wierzę magii starych drzew i gwiazd, wierzę magii świata żądz jak zwierz...
  Ocena JMP: 8/10
     
~Natalia76 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 05 Lis 2014
Posty: 53
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-15, 20:47   

Paczki zamiast na Mikołaja to są pod choinkę :D :D
  Ocena JMP: 6/10
     
@Biedronka1013 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Mar 2012
Posty: 178
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-15, 21:32   

zawsze były po mikołaju nigdy przed
 
     
@Miawka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 778
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-15, 21:45   

Pewnie, że tak. Zastanawiam się na co przepuścić 300??
_________________
Wierzę magii starych drzew i gwiazd, wierzę magii świata żądz jak zwierz...
  Ocena JMP: 8/10
     
~Natalia76 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 05 Lis 2014
Posty: 53
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-15, 22:00   

Biedronka1013 napisał/a:
zawsze były po mikołaju nigdy przed

Wiem, wiem.Tylko piszę tak , bo wydaje mi się że paczki są na Mikołaja a bony na święta.Tu troszke jest spóźnione.No ale tak ma byc i już
oczy słońc napisał/a:
Zastanawiam się na co przepuścić 300

Tu też sie wypowiem ;) Szkoda że nie są te bony np. 3x100 zł i można sobie je np. wydać do ustalonego jakiegos terminu, tylko trzeba odrazu 300 zł wydać.No ale to też trzeba zaakceptować bo widać wszystkim to odpowiada :)
  Ocena JMP: 6/10
     
@Miawka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 778
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-15, 22:14   

Chyba zrobię zapasy chemiczne, płyny, papier toaletowy, pasty i takie tam. jedzenia nie zachomikuję za dużo.
_________________
Wierzę magii starych drzew i gwiazd, wierzę magii świata żądz jak zwierz...
  Ocena JMP: 8/10
     
~Natalia76 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 05 Lis 2014
Posty: 53
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-15, 22:19   

oczy słońc napisał/a:
Chyba zrobię zapasy chemiczne, płyny, papier toaletowy, pasty i takie tam

Też na tym rozmyślam.Jakieś mleczko(mąż dużo piję) mąke itp. :)
  Ocena JMP: 6/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo