Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
BONY, PACZKI ŚWIĘTA 2014
Autor Wiadomość
#daszu 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 97
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-12, 11:25   

miniu napisał/a:
Ale jak robie w przerwie zakupy to dajemy wycofanie, skanuje identyfikator to wyskakuje mi "karta pracownicza"-to czyli mi się należy?


No właśnie, ja też tak wczoraj zrobiłem. Kierowniczka powiedziała, że na razie zatrzyma mój paragon do wyjaśnienia.
  Ocena JMP: 6/10
     
goska1 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Gru 2014
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-12, 12:18   

Tak!
  Ocena JMP: 1/10
     
~michał21

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 47
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-12, 12:21   

#boczek_83

Fakt trochę tam wiem

Wyciąg z regulaminu ZFŚS

III. Komisja Socjalna
1. Tworzy się Zakładową Komisję Socjalną (zwaną dalej „Komisją”).
2. W skład Komisji wchodzą:
a) Dyrektor ds. Relacji Pracowniczych, który przewodniczy Komisji,
b) 2 (dwie) osoby upoważnione przez Pracodawcę, spośród których jedna pełni funkcję
Sekretarza,
c) 1 (jedna) osoba upoważniona przez Forum Pracownicze,
d) po jednej upoważnionej osobie z każdej zakładowej organizacji związkowej

nazwiskami nie pojadę bo ktoś może mieć za złe, ale dodam że ostatni z strony zz "solidarność" sam Pan Prezes Piotr A


Pozdrawiam
_________________
michał
 
     
nyna86

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 1
5 UP 2 DOWN
Wysłany: 2014-12-12, 12:33   

Witam,ja też nie dostałam bonów... pozostawię to bez komentarza!!! Chciałam tylko zwrócić uwagę na fakt, iż te bony świąteczne dostały również osoby, które nie obchodzą Świąt (np.świadkowie jehowy)!!! Nie mam nic przeciwko innym wyznaniom tylko czemu jesteśmy dyskryminowani z powodu dochodów, które zawdzięczamy naszej ciężkiej pracy i to przez cały rok!!! Proponuję jeszcze do tego oświadczenia za 2014 rok dołączyć także oświadczenie jakiego kto jest wyznania!!! Ciekawe jakie kryteria będą obowiązywały w przyszłym roku jak będą dzielić zyski? Może wezmą pod uwagę metraż mieszkania, rozmiar buta czy jaką drogę z domu do pracy ktoś ma przebyć itp. Gratuluję pomysłowości!!!
 
     
@piivko19 

Stanowisko:
kadry

Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 344
5 UP 1 DOWN
Wysłany: 2014-12-12, 13:34   

No i się okazało, że też jestem w tym gronie "bogatych" pracowników, którym nie należy się zakup pracowniczy. Nie wku ..... się bo to nie ma sensu, mam nadzieję, że te zaoszczędzone pieniądze na kilku tysiącach pracowników w skali całej firmy, pozwoli zorganizować jeszcze bogatsze spotkanie świąteczne dla kadry menadżerskiej, które chyba dzisiaj odbywa się w stolicy, a co tam niech KR, KO i cała reszta szaleje bardziej niż zwykle.
Zastanawia mnie jeszcze tylko co tak nagle związki zamilkły, po pamiętnym spotkaniu z zarządem i tajemniczych prezentach, już nic ich nie obchodzi w tej firmie ?
  Ocena JMP: 5/10
     
~Ladybug 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Wrz 2014
Posty: 48
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-12, 16:32   

jak u was w pracy reagują wasi koledzy na fakt że zamierzacie wykorzysta bon w innej biedronce niż pracujecie?

Bo mnie to prawie żywcem zjedli!

A ja nie chcę tego bonu wydać w moim sklepie bo nie ma w nim wile z tego co chciałam za ten bon kupić!

Mam jeszcze pytanko odnośnie paczek.....jak wygląda procedura ich odbioru? Robi się to na koniec pracy, po rozpoczęciu się czy jak?

ach i mam pytanko...jeśli chcę robić zakupy na bon to muszę przed ich rozpoczęciem poinformować o tym prowadzącego zmianę w danym sklepie?
 
     
#sweetboy1989

Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 96
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-12, 16:47   

magdula052 napisał/a:
Ciekawe jest to tak jak czytam wasze posty że tylle osób nie dostało paczek i bonów za zbyt duży dochód a u mnie ks który wiadomo jaką ma pensje, mieszka sam, nie ma męża ani dzieci - dostaje bony i paczki... ciekawe jak wypełniała deklaracje.... a może tego nikt nie sprawdza?


Oczywiście, że nikt tego nie sprawdzi, bo nie może zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych, dlatego radziłem jak pojawiły się oświadczenia zaznaczać najniższy możliwy próg
 
     
~Alice Dj

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 03 Paź 2014
Posty: 36
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-12, 17:20   

bon realizujesz jako zwykły klient tj przed pracą lub po pracy .
najlepiej powiedzieć kierowniczce ze bedziesz robisz bon / powinna uruchomić inną kasę by nie blokować klientów . u mnie np . dziewczyna przed skanowaniem powiedziała ze robi bon . poprosiłam o nr sap i dowód osobisty . po zrealizowaniu bonu zadzwoniłam po kierowniczkę i ona tylko w biurze spr powyższe dane ... i juz ;)
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-12, 18:06   

Ladybug napisał/a:
jak u was w pracy reagują wasi koledzy na fakt że zamierzacie wykorzysta bon w innej biedronce niż pracujecie?

Bo mnie to prawie żywcem zjedli!
Ladybug, Twój bon, Twoja sprawa gdzie go zrealizujesz i nikomu nic do tego, a na swoim sklepie nawet nie musisz się chwalić, że już to zrobiłaś :) Czasami ludzie za bardzo przejmują się tym, co pomyslą sobie inni :)
 
     
Falko

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 1
3 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-12, 18:07   

Witam, Ja również nie dostane bonu w tym roku tak mi podziękowali za 8 lat pracy:( Na impreze świąteczno-noworoczną też się nie wybieram bo przy drzwiach okaże się że też mi się nie należy:/ ŻAL..... >:D
_________________
Świat jest piękny, tylko ludzie to kurw..
 
     
~pasek 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 07 Lis 2014
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-12, 22:05   

A jak sprawdzić czy bony mi się należą? Żebym się nie zdziwiła przy kasie jak będę zakupy robić ;/
_________________
Kto chce szuka sposobu kto nie chce szuka powodu...
 
     
~Ladybug 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Wrz 2014
Posty: 48
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-12, 22:32   

Larrikol napisał/a:
Ladybug napisał/a:
jak u was w pracy reagują wasi koledzy na fakt że zamierzacie wykorzysta bon w innej biedronce niż pracujecie?

Bo mnie to prawie żywcem zjedli!
Ladybug, Twój bon, Twoja sprawa gdzie go zrealizujesz i nikomu nic do tego, a na swoim sklepie nawet nie musisz się chwalić, że już to zrobiłaś :) Czasami ludzie za bardzo przejmują się tym, co pomyslą sobie inni :)


No ja mam gdzieś czy im się to podoba czy nie ale zdziwiło mnie ich zachowanie.....takie wymuszenie totalnej lojalności do sklepu w którym się pracuje....trochę to śmieszne jak dla mnie...a skoro już mam te 300zł. dodatkowo na wydanie to chce to wydać na rzeczy na które normlanie bym sobie nie pozwoliła a w mojej biedrze w której pracuje ich nie ma....

jutro idę na II zmianę....zastanawiam się czy wydadzą mi w czasie trwania pracy paczki? czy może po pracy? albo może powinnam przyjść w swój dzień wolny? Jak to wygląda?
 
     
@len-bar

Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 131
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-13, 00:37   

U nas dzisiaj były wydawane drugiej zmianie przed pracą albo chwilę po zeskanowaniu, potwierdzili, wzięli, wrzucili na szafkę i do roboty :D
 
     
@etaba 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 25 Kwi 2012
Posty: 310
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-13, 11:22   

My braliśmy paczki kiedy nam to pasowało.
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-13, 13:23   

michał21 napisał/a:
#boczek_83

Fakt trochę tam wiem

Wyciąg z regulaminu ZFŚS

III. Komisja Socjalna
1. Tworzy się Zakładową Komisję Socjalną (zwaną dalej „Komisją”).
2. W skład Komisji wchodzą:
a) Dyrektor ds. Relacji Pracowniczych, który przewodniczy Komisji,
b) 2 (dwie) osoby upoważnione przez Pracodawcę, spośród których jedna pełni funkcję
Sekretarza,
c) 1 (jedna) osoba upoważniona przez Forum Pracownicze,
d) po jednej upoważnionej osobie z każdej zakładowej organizacji związkowej

nazwiskami nie pojadę bo ktoś może mieć za złe, ale dodam że ostatni z strony zz "solidarność" sam Pan Prezes Piotr A


Pozdrawiam



Zadziwiający poziom wiedzy ...naprawdę wyższy nawet od mojej.........Pytanie skąd ta wiedza kto był ostatnio? To może jeszcze powiesz kto podpisał zgodę na zaniżenie progów dochodowych? I czy w ogóle podpisał?

Z całym szacunkiem biorę pod uwagę dwie opcje-albo reprezentujesz inną niż tą która atakujesz organizację. Druga opcja myślę że masz wyższe stanowisko niż mówisz....
Regulamin ZFŚS po raz pierwszy podpisano pewnie jakieś 6 -10 lat temu ......... więc ....?

[ Dodano: 2014-12-13, 13:32 ]
Ostatnio koleżanka pytała mnie czemu w innych firmach paczki na święta są uzależnione od stażu pracy a u nas nie?

Dlatego ,że w większości zakładów pracy nie funkcjonuje ZFŚS w zamian za inne przywileje.
Jeden z zakładów motoryzacyjnych w Polsce ma 13 i 14 pensje kosztem rezygnacji z ZFŚS ,czy to jest korzystne? Zależy jak na to spojrzeć, może tak że tam mediana wynagrodzenia oscyluje w granicach 3500-4000 zł netto miesięcznie,więc i dodatkowe pensje to niezła kasa i wynagrodzenie też z górnej półki dla szeregowego pracownika.Kolejny argument to że pracodawca ma układ zbiorowy pracy i nie wycofa się z jego zapisów z dnia na dzień

W zakładach gdzie nie funkcjonuje ZFŚS i nie ma zapisów układu zbiorowego regulującego świadczenia dodatkowe pracodawca może ustalić że np pracownik z 10 letnim stażem ma paczkę za 800 zł ,5 letnim 500 zł itp i tutaj istnieje dopiero ryzyko że nie da wcale

U nas funkcjonuje ZFŚS a więc ktoś pisał że 1000 zł z hakiem to nie dużo..no cóż to nie pieniądze zabrane Kowalskiemu a wygenerowane ze środków pracodawcy. Z tych środków najbardziej korzystnie zgodnie z ustawą o ZFŚS powinni odczuwać pracownicy gorzej usytuowani , takie trochę janosikowe i trochę socjalistyczne ,ale na pewno pozytywne,

Pan Prezes JMP potwierdził na spotkaniu 21 listopada że jednym z głównych celem jest funkcjonowanie zgodnie z przepisami prawa. Kryteria dochodowe wpisują się w zapisy Ustawy o ZFŚS

Odnośnie paczek na rok 2015 myślę że propozycja JMP jest bardzo ciekawa.... podobnie jak nowy projekt pomocy dla pracowników w trudnej sytuacji materialnej
Ostatnio zmieniony przez 2014-12-13, 14:08, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo