Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Bartosz
2014-09-29, 18:32
NOWY SYSTEM PREMIOWY !
Autor Wiadomość
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-29, 19:35   

Kto by pomyślał, nie? :rotfl:
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
agas4

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-29, 19:39   

nie wiem co tam u Was mówią o "kadze menadzerskiej" haha
ale u mnie rejonowy powiedzial ze tylko kasjerzy dostaną ten "dodatek"
 
     
#patusss933

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Sie 2014
Posty: 101
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-29, 19:40   

ciekawe... hmm ciekawe jak bedzie w praktyce zobaczymy ;)
 
     
rafirafi...

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 15 Lip 2014
Posty: 9
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-29, 19:47   

Słabo widzę ten system premiowy. Pewnie wezmą wszystkie kryteria do kupy, podzielą, pomnożą i średnia wyjdzie nieodpowiednia do otrzymania premii. Jak zawsze czegoś zabraknie. Wymyślają jakieś nowe systemy tylko po to żeby zamknąć nam gęby na jakiś czas. Bo każdy na sklepie będzie się starał bardziej czekając na następny miesiąc i wypłatę. Po kilku miesiącach okaże się, że znowu premii nikt nie wypracowuje i nasze chęci do zapie..nia znowu wyparują. Dla mnie to już żadna motywacja. Po prostu nie wierzę już JMP. Dla góry liczą się tylko cyferki i to, żeby na nas jak najwięcej zaoszczędzić.
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-29, 19:59   

kadra menadżerska w strukturach JMMP to kr wzwyż..... ;]
 
     
~monika25075 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Lis 2010
Posty: 37
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-29, 20:08   

Ja już nie wierzę w żadną premię pracuje 4 lata i jeszcze żadnej na oczy nie widziałam.
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-29, 20:12   

Robertty może i w praktyce ale teoretycznie my też się zaliczamy. Jeśli dobrze pamiętam to tak nas określili wyłączając nas z premii za brak ZL na święta.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-29, 20:26   

Tak Hell to logiczne ale nie dla nich ... z premią za absencję o ile rozumiem 10% do premiii
więc jak jej nie dadzą albo jak dadzą to 10% do 50 zł brutto to......5 zł brutto ;(
 
     
CiniMinis

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 09 Wrz 2014
Posty: 16
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-29, 21:32   

O nowym sposobie naliczania, poinformowałem na forum już kilka dni temu. :P

Premia dla kasjerów a dla kadry kierowniczej, będzie jak to dotychczas jest inna. Zmieni się jej sposób naliczania.

Moim zdaniem premię będzie można dostać o wiele łatwiej. Najpierw omówmy kwestię premii kasjerów.

Premię dostajemy w 3 wariantach :
40 % całości za wzrost sprzedaży LFL
20 % za TK, będzie 2 razy w miesiącu, liczymy srednią
40 % za wskaźnik strat

+10% premii za ocenę minimum zgodny z oczekiwaniami

+50 % całości premii za frekwencję

Robiąc przykład ze średnią 300 zł.

Zgodnie z oczekiwaniami wzrosty 120 zł
TK 95% - 60 zł
Wskaźnik strat w tabelce 1 200 000- 1 500 000 <85% - 120 zł

Łącznie 300 zł, jeżeli nie mamy żadnych UŻ, bądź L4 dostajemy 50 % więcej co wynosi 450 zł brutto !

W przypadku kiedy mamy 3 warianty na zgodny z oczekiwaniami :) 10 % wiecej od premi początkowej czyli 330 zł i do tego za frekwencję, w taki sposób premia dla kasjera 495 zł brutto.


Wbrew temu co piszecie, uważam premię za frekwencję za coś co od dawna powinni wprowadzić, bo to co teraz się dzieje, to woła o pomstę do nieba. Zatrudniają się ściemniacze co ciągną L4 przez kilka miesięcy i nic im się nie robi, pracują ściemniacze co ciągle biorą l4 i też im się nic nie robi. A my za przeproszeniem musimy zapierd**** !

Tyle z mojej strony, o premi dla KS i ZKS opowowiem na PW.

Dzięki :)

[ Dodano: 2014-09-29, 21:34 ]
Robertty napisał/a:
kadra menadżerska w strukturach JMMP to kr wzwyż..... ;]



I Ty jesteś w związku ważną "osobistością" i piszesz takie bzdury ?! Właśnie dlatego nigdy do nich nie dołączę. Ludzie ogarnijcie się, KR nie jest kadra menadżerską, kadra menadżerska to osoby, które mają możliwość negocjacji cen, decydowania o wartości zakupionych towarów i ich cenie odsprzedaży, żaden KR nie ma takiej możliwości.
 
     
#Wampirek 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 66
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-29, 21:51   

Ale jak jest z ta frekwencja to chodzi o ogólną dla całego sklepu czy tylko jesli ja mam 100% obecności to mam te +50% a inni mogą nie miec czy jak
 
     
~doda30 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 07 Gru 2012
Posty: 51
Skąd: Gdańsk
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-29, 21:53   

a Ty Cinimonis jesteś nieogarniętym osłem bo Robertty napisał że w/g standardów JMP pewnie Cię boli że w JMp kierownik ,z-ca i kasjer to jedno i to samo jesteśmy robole
Ostatnio zmieniony przez doda30 2014-09-29, 21:58, w całości zmieniany 1 raz  
  Ocena JMP: 5/10
     
CiniMinis

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 09 Wrz 2014
Posty: 16
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-29, 21:54   

Frekwencja jest uzależniona tylko i wyłącznie od samego Ciebie, Do frekwencji nie wlicza się Urlopu wypoczynkowego, opieki na dziecko, urlopu okolicznościowego, itp, jedynie UŻ- urlop na żądanie oraz L4- zwolnienie lekarskie, oraz NN- nieusprawiedliwiona nieobecność, tylko te 3 formy zwolnień mają negatywny wpływ na premię frekwencyjną.
 
     
~doda30 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 07 Gru 2012
Posty: 51
Skąd: Gdańsk
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-29, 21:55   

Kod:
ę. Ludzie ogarnijcie się, KR nie jest kadra menadżerską, kadra menadżerska to osoby, które mają możliwość negocjacji cen, decydowania o wartości zakupionych towarów i ich cenie odsprzedaży, żaden KR nie ma takiej możliwośc


śimieszny jesteś Cinmis Menedżer, menadżer, zarządca[1] (ang. manager) – osoba, której podstawowym zadaniem jest realizacja procesu zarządzania – planowanie i podejmowanie decyzji, organizowanie, przewodzenie - motywowanie i kontrolowanie.

Wyrazem "menedżer" można określić każdą osobę, która podejmuje decyzje, lecz najczęściej używa się ten wyraz dla określenia osoby, która jest zatrudniona w różnych przedsiębiorstwach lub organizacjach i realizuje lub uczestniczy w procesie zarządzania. Menedżerowie jako przedstawiciele kadry zarządzającej cechują się poczuciem odpowiedzialności, strategicznego myślenia i przewidywania.

Menedżerów można podzielić według szczebli:

najwyższego szczebla (np. prezydent, prezes)
średniego szczebla (np. kierownik działu)
pierwszej linii (ang. front line manager) (np. brygadzista).
Menedżerów można także podzielić według obszarów zarządzania np. menedżerowie finansów, zasobów ludzkich, administracji i public relations. Aby menedżer mógł pełnić swój zawód musi posiadać różne umiejętności – niekoniecznie związane z dziedziną, którą zarządza. Menedżerowie, którzy nie mają wykształcenia w zakresie zarządzania (nawet nieposiadający żadnego formalnego wykształcenia), mogą sprawować swój zawód przede wszystkim dzięki rozwiniętym umiejętnościom konceptualnym oraz interpersonalnym[potrzebne źródło].

Oprócz perspektywy mikro, czyli perspektywy organizacyjnej, analizuje się miejsce i rolę menedżerów w nowoczesnych społeczeństwach w perspektywie makro. Menedżerowie uznawani są wówczas za klasę społeczną. Klasa menedżerów jest zróżnicowana i dzieli się na mniejsze klasy zwane mikroklasami. Są one wydzielane na podstawie miejsca w społecznym podziale pracy i podziale ekonomicznej własności.

Pod względem wysokości wynagrodzenia menedżerów występuje silnie zróżnicowane. Jego wysokość zależy od koniunktury w gospodarce, a także sektora, w którym pracuje
  Ocena JMP: 5/10
     
#Wampirek 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 66
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-29, 21:56   

A to dobrze
 
     
~doda30 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 07 Gru 2012
Posty: 51
Skąd: Gdańsk
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-29, 21:56   

więc Cniminis powiedz mi czy brygadzista negocjuje ceny hahaha
  Ocena JMP: 5/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo