Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
BON 150 zł PILNE
Autor Wiadomość
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-04, 13:32   

Nie przypominam sobie o takim kryterium jak brak nagan. Będziesz się gdzieś odwoływał?
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-04, 13:33   

no to spełniłeś kryteria chyba że twój kr uprawia jakąś samowolkę i zaznaczył by cię pozbawić bonu ale i tak uważam że to bezprawne
 
     
Grandbanan 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 02 Wrz 2014
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-04, 13:35   

moge jedynie rozmawiać z moim znajomym zks bo z tą kierowniczką to nie da rady normalnie rozmawiać albo zadzwonie do KR .
 
     
@Zed


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 219
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-05, 00:36   

Hell napisał/a:
Dokładnie Edyta, po 5 razy szedł wąż pt. "kto jeszcze nie wypełnił i zeskanował to ma to zrobić " a Kr i tak dzwonił i się upewniał osobiście. :P

Rejon rejonowi nierówny, u mnie nie pamiętam czy chociaż jeden sms czy wąż był na ten temat, wszystko czytaliśmy z RT, a sami dopełniliśmy tego aby każdy to wypełnił.
 
     
#boczek_83 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 92
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-06, 13:53   

Jak jakiś kierownik czy zastępca popełnił błąd i nie zeskanował oświadczenia to jest problem firmy art. 120 § 1 K P. Wiem że to nie pocieszy pracowników których nie było na liście do bonu ale jak na moje pracodawca ma obowiązek to w taki sposób załatwić żebyście nie byli stratni.
 
     
Izalbn 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2014
Posty: 2
Skąd: Lublin
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-08, 18:05   

A powiedzcie mi co zrobić jeśli pracuję od pół roku, w tym czasie przenosili mnie 2 razy na inne sklepy, za każdym razem będąc na nowym sklepie wypełniałam oświadczenie ZFŚS, ale obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim i bonów na 150zł nie dostałam. Powiedzieli mi że mi się nie należy bo jestem na zwolnieniu lekarskim. Jak zaczęłam dochodzić swego to okazało się że nie ma mojego oświadczenia ZFŚS i dlatego mi się nie należy. Dalej drążyłam temat to w końcu kazali mi przyjechać i jeszcze raz złożyć oświadczenie o dochodach rodziny, ale od kilku dni mnie zwodzą i coś czuję, że ktoś zrobił mi to specjalnie, bo przecież jak to powiedział mi kierownik "zwolnienie nie jest mile widziane". Co zrobić, gdzie się zwrócić. Pomóżcie.
  Ocena JMP: 1/10
     
kaw88

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 09 Wrz 2014
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-09, 13:06   

słuchajcie, a ile muszę pracować, żeby "łapać się" na taki bon? Pracuję od 4 sierpnia.

Pytam, bo mam niejasność. ;)
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-09, 13:09   

trzeba być zatrudnionym najpóźniej do 18 lipca.... więc się nie łapiesz :(
 
     
kaw88

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 09 Wrz 2014
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-09, 13:13   

No to ch..trudno. ;) To zabawne, bo mam fajnego KS, ale zamotanego ostro. Coś czułem, że nie łapię się, ale gdy rozmawiałem z nim, nie połapał się, że nie przysługuje mi opcja. ;) Ach trudno, trudno.


Dzięki ;)
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-09, 13:18   

nie ma za co :)
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-09, 13:30   

marta1 a ja się łapię? :P
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-09, 13:30   

a na co ? :P
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-09, 13:53   

No na bon oczywiście, wybrałaś już? ;)
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-09, 13:55   

tak :) uzupełniłam wyprawkę do szkoły
 
     
Izalbn 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2014
Posty: 2
Skąd: Lublin
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-10, 16:59   

Tak więc po wielu nieudanych próbach wyjaśnienia mojej sytuacji z bonem postanowiłam pójść na całość i wczoraj około godz 20:00 dałam mojemu KS takie oto pismo:
Z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych mają prawo korzystać wszyscy pracownicy bez względu na to ile dni w przeciągu całego roku przepracowali. Zgodnie z ustawą z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (Dz.U. z 1996 r. nr 70, poz. 335 ze zm.) nic nie stoi na przeszkodzie, aby bony zostały podarowane pracownicy, która przebywała na zwolnieniu lekarskim lub urlopie macierzyńskim.

Osobami uprawnionymi do korzystania z ZFŚS są pracownicy (nie ma mowy o okresie zatrudnienia) i ich rodziny, emeryci i renciści a także byli pracownicy i ich rodziny oraz inne osoby, którym pracodawca przyznał w regulaminie prawo korzystania ze świadczeń socjalnych finansowanych z Funduszu.

Zatem nie trzeba już być pracownikiem w momencie wypłaty środków z ZFŚS, jak również nie trzeba być pracownikiem przez cały rok. Zwolnienie lekarskie nie powoduje rozwiązania stosunku pracy i nie ma wpływu na świadczenia z funduszu.

Zasadą jest, że przyznawanie ulgowych usług i świadczeń (bonów) oraz wysokość dopłat z Funduszu uzależnia się od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z Funduszu. Zasady i warunki korzystania z usług i świadczeń finansowanych z Funduszu oraz zasady przeznaczania środków Funduszu na poszczególne cele i rodzaje działalności socjalnej określa pracodawca w regulaminie uzgodnionym w trybie przewidzianym ustawą o związkach zawodowych.

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (Dz.U. z 1996 r. nr 70, poz. 335 ze zm.).

Efekt tego był taki, że dziś rano 08:03 otrzymałam telefon od mojej KR, że jest przyznany mi bon na 150zł i mogę przyjechać go zrealizować. Pozdrawiam wszystkich walczących o swoje.
PS nie biorę na siebie odpowiedzialności za skutki postępowania, które ja zrobiłam, przez osoby czytające tą informację. Ma ona jedynie charakter informacyjny o przysługujących prawach pracownikowi. Jeśli mnie za to zwolnią to nie będę żałować :D
  Ocena JMP: 1/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo