Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
BON 150 zł PILNE
Autor Wiadomość
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-03, 18:59   BON 150 zł PILNE

WITAM , CHCIAŁBYM BYŚCIE POMOGLI NAM USTALIĆ CZY SĄ OSOBY KTÓRE SPEŁNIAŁY KRYTERIA BONU 150 ZŁ A NIE MOGĄ ZREALIZOWAĆ BO NIE MA ICH NA LIŚCIE W OHR. JEST TO PRAWDOPODOBNIE SPOWODOWANE NIE ZŁOŻENIEM OŚWIADCZEŃ DOTYCZĄCYCH DOCHODU NA CZŁONKA RODZINY ,LUB NIE PRZEKAZANIA LUB ZAZNACZENIA W SYSTEMIE OHR.PROSZĘ O WPISY ZARÓWNO NA PW JAK I TU NA FORUM. JEST TO NIEZBĘDNE DO WERYFIKACJI OSÓB ORAZ PRZEPROWADZENIA KOREKTY TEJ SYTUACJI.
OBECNIE MAMY KILKA ZGŁOSZEŃ DOTYCZĄCYCH TAKICH SYTUACJI

[ Komentarz dodany przez: Bartosz: 2014-09-03, 21:11 ]
Roberrty, na przyszłość proszę nie używaj capslocka dla całej wypowiedzi.
 
     
k@si@ 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 13 Mar 2010
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-03, 20:53   

...u mnie na sklepie jedna kasjerka wczoraj chciała zrealizowac bon, przy kasie okazało się , że nie może tego zrobic, anulowaliśmy paragon, okazało się że nie ma jej na liście w OHR, dzisiaj dzwoniłam do CUW i okazało się, że oświadczenie o dochodach , które wcześniej składaliśmy zostało źle wypełnione i koleżanka wybrała sobie najwyższy próg dochodu, zgłosiłam to w CUW, pani poprosiła, aby wypełnic na nowo oświadczenie jeszcze dziś skan i czekamy, może uda Jej się przywrócic to świadczenie
 
     
Spoks_ON

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-03, 22:55   

Czy będąc na wypowiedzeniu też przysługuje taki bon? Mam umowę do soboty...
 
     
edernet

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 01 Kwi 2014
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-04, 07:22   

Nie wiem, co jest tego powodem, ale na naszym sklepie takich osób jest znaczna większość.
Wyjaśniono pracownikom, że powodem jest brak złożenia zaświadczeń o dochodach.

Egzemplarz ZFŚS ma kilka adnotacji, gdzie w jednym z punktów czytamy:

"Niezłożenie oświadczenia o dochodach w wyznaczonym terminie powoduje przyznanie świadczenia w najniższej wysokości albo świadczenia nie przyznaje się (dotyczy przypadku, gdy w danym programie powyżej wyznaczonego progu świadczenia nie przyznaje się)."

Przykre jest to, że sporo osób przeoczyło ten fakt lub o tym w ogóle nic nie wiedziało.

Co zrobisz, nic nie zrobisz... Takie są wewnątrz firmowe wytyczne. Trzeba jak najszybciej wypełnić zaświadczonko i modlić się, ażeby na święta coś sypnęli :) ))
pozdry ;)

[ Dodano: 2014-09-04, 08:31 ]
Spoks_on:

Jeżeli wypełniłeś formularz ZFŚS, jeżeli nie przekraczasz wytycznych dt. progu dochodowego, a pracujesz ponad 3 miesiące, to takie świadczenie przysługuje ci nawet w okresie wypowiedzenia. Z resztą - najlepiej będzie jak pociśniesz do swojego KS, on po prostu sprawdzi w OHR i tyle
Pozdry ;)
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-04, 08:08   

dziękuję :** właśnie chodziło mi o to zamieszanie z oświadczeniami o dochodach

[ Dodano: 2014-09-04, 09:16 ]
z tym świadczeniem w okresie wypowiedzenia.... była nagroda roczna i kryteria :
brak absencji powyżej 180 dni ,ocena pracownicza zgodnie z oczekiwaniem , osoby które nie są w okresie wypowiedzenia na dzień 1 kwiecień
jest pani X. w mieście w okolicach X.... na dzień ogłoszenia kryteriów spełniała wszystkie, w dniu 12 składa wypowiedzenie za porozumieniem stron , pracodawca płaci 15 i ją pomija. Organ państwowy stwierdza ,że powinna mieć zapłacone, firma uchyla się , stwierdzając ,że nie bo nie. Powód? byliby stratni o 1 tyś zł ...raczej nie poczuliby bo ten 1 tyś to dla nich mniej niż dla Pani X jeden grosz......ale buta władz przeraża.

Wracając do tematu przecież mogli wysłać przed bonusem info ,że dane osoby nie złożyły oświadczeń ,ale widocznie te 150 zł są jak ten 1 tyś w wymienionym przykładzie ,nic na nich nie znaczą jak ludzie którzy go otrzymują..........
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-04, 10:09   

Nie bardzo rozumiem w czym jest problem, przecież z tego co pamiętam wypełniając oświadczenia była informacja że kto nie wypełni może nie dostać świadczeń bo zostanie przypisany do najwyższego progu. Rozumiem że ktoś świadomie nie miał życzenia wypełniać ale nie rozumiem o co teraz pretensje. Tak z ciekawości pytam. ;)
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@Zed


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 219
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-04, 11:23   

Hell napisał/a:
Nie bardzo rozumiem w czym jest problem, przecież z tego co pamiętam wypełniając oświadczenia była informacja że kto nie wypełni może nie dostać świadczeń bo zostanie przypisany do najwyższego progu. Rozumiem że ktoś świadomie nie miał życzenia wypełniać ale nie rozumiem o co teraz pretensje. Tak z ciekawości pytam. ;)

U mnie w rejonie są przypadki kiedy kierownicy wzięli oświadczenia, ale nie mieli czasu ich zeskanować, zostały rypnięte w kąt i zaginęły. Kasjerzy myśleli że wszystko załatwione, a teraz okazuje się, że nie otrzymają bonów. Pewnie o takie sytuacje chodzi :P
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-04, 11:28   

nie no nie wierzę :szczena:
 
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-04, 11:45   

Zed, Zapewne konsekwencje zostaną wyciągnięte.
  Ocena JMP: 8/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-04, 11:50   

Zed no nie wiem, u nas też był problem z jedną pracownic która przechodziła z innego sklepu i jej oświadczenie zaginęło gdzieś w odmętach transferu jednak zaraz zwrócono nam uwagę i wypełniała jeszcze raz. Reszta chyba powinna mieć podobnie.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-04, 11:54   

Hell, Ja pamiętam że na moim rejonie Kr osobiście pilnowała by oświadczenia były wypełnione i zeskanowane. Gdybyśmy czyjeś oświadczenie rzuciły w kąt to same w tym kącie byśmy stały :)
  Ocena JMP: 8/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-04, 12:05   

Dokładnie Edyta, po 5 razy szedł wąż pt. "kto jeszcze nie wypełnił i zeskanował to ma to zrobić " a Kr i tak dzwonił i się upewniał osobiście. :P
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Grandbanan 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 02 Wrz 2014
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-04, 12:19   

Zastępczyni kierownika sklepu to samo mi powiedziała kiedy na ekranie w kasie pojawił się błąd po naciśnięciu 'paczka'.. że nie ma mnie na jakiejś tam liście. a dziś KS oznajmiła że nie mogę dostać bonu bo otrzymałem naganę.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-04, 12:22   

a wypełniłeś oświadczenie o dochodach ?
 
     
Grandbanan 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 02 Wrz 2014
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-04, 12:26   

to na którym trzeba bylo zaznaczyc liczbe osob w gospodarstwie domowym i dochody za 2013 rok? jesli to, to wypelnilem jeszcze w lipcu chyba to bylo albo na przelomie lipca i sierpnia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo