Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zakup kontrolowany
Autor Wiadomość
agusia1994 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 05 Sie 2014
Posty: 6
Wysłany: 2014-08-29, 19:04   zakup kontrolowany

mialam wczoraj bardzo dziwna sytuacje. zaczynalam prace o 14 do 22. mialam zakup kontrolowany przez zk. wyszlo pozytywnie 100%. 10 minut - doslownie 10 min przed zamknieciem- drugi kasjer rozliczony, zostalam sama. kolejka o 4-5 osob za duzo,, wszystko na szybko aby zdazyc wszystkich przekasowac przed 21. a tu nagle dwoch typow mowi zakup kontrolowany. dosc ze zawiesili kolejke, niektorzy juz podenerwowani dra buzke pozniej spytalam sie zk kto to a ona ze ochroniarze z innej biedronki. mieli wogole prawo zrobic cos takiego? w calej mojej karierze w jmd oraz starszym pracownikom w moim sklepie nigdy cos takiego sie nie zdarzylo. oczywiscie zakup wyszedl negatywnie (mial w czerwonym koszyku pare sztuk batonikow). jesli mi wiadomo zakup taki moga robic nam tylko wyzej postawieni niz kasjerzy, pracownicy jmd, a ochroniarze naleza do zewnetrznej firmy - gwarant, w dodatku z innego sklepu. moge ubiegac sie jakos o anulacje tego koszyka? mial ktos podobna sytuacje?
 
     
#edyciorka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Sty 2014
Posty: 77
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-29, 19:48   

Ochroniarz też może Ci zrobić zakup.

[ Dodano: 2014-08-29, 20:49 ]
U nas nie raz się taka sytuacja zdarzała.
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-29, 20:04   

patologią się staje to że zakupy kontrolowane są robione w dowolny sposób często z naruszeniem polskiego prawa, np dotyczy to przeklejania kodów ( jest to oszustwo ) albo podstawiania osoby nieletniej do zakupu alkoholu (jest to prowokacja) . Kasjer ma obowiązek zeskanować cały towar i zwrócić uwagę czy nic nie zostało w wózku czy koszyku , a nie robić pracę pracownika ochrony , bo od "dziwnych akcji" na sklepie jest pracownik ochrony. Odrębną kwestią jest ilość osób do obsłużenia i ilość osób na kasach , zwłaszcza rano oraz w ostatniej godzinie przed zamknięciem sklepu. Rozumiem, że kasjer ma obowiązek uważnie skanować (czytać to co jest na wyświetlaczu) z drugiej strony wymaga się od niego produktywności , którą mierzy się wykazem pozycji na minutę drukowanym przez kierownika rejonu. Kasjer nie jest osobą do wykrywania i przeciwdziałania oszustom (kody i ich przeklejanie) czy też wizualnego sprawdzania na kasie czy klient ma za pazuchą np flaszkę. W biedronce kasjer, zastępca ,ks to magazynier, fakturzysta, ekipa sprzątająca, kasjer do tego ma być pracownikiem ochrony i detektywem. Znam przypadki gdy ochroniarz robiący zakup kontrolny włożył w rurę odkurzacza pastę do zębów ,powiedzcie który złodziej będzie się w to bawił? Inna kwestia , że nie ma jasnej procedury określającej jak ma ten zakup wyglądać ,co wolno a czego nie . W przypadku wózka w którym przeklejono kody i rozwiązano umowę pracownikowi można się pokusić w sądzie pracy o wycofanie takiego wypowiedzenia
 
     
#vip 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 75
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-29, 21:58   

W temacie zakupu kontrolowanego byłam jakiś czas temu u prawnika, który stwierdził, że chowanie towaru w inny towar nie jest zakupem kontrolowanym lecz zwykłą "podpuchą" i doradził aby w takich przypadkach nie podpisywać żadnych protokołów z takiego zakupu; a jeżeli musimy podpisać, to na protokole ma być opisane w jaki sposób (gdzie był schowany niezauważony towar) taki zakup został przeprowadzony. Zakup kontrolny wg. prawnika polega na tym, że osoba przeprowadzająca tą "akcję" ma po prostu zostawić część towaru w wózku sklepowym, a kasjer sprawdzić czy rzeczywiście wózek jest pusty - i tyle.
  Ocena JMP: 3/10
     
@kogata 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 357
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-29, 22:49   

U nas notorycznie chowane są parkowe 0,2 w zgrzewki coli 2l. Więc grzecznie pytam - po jaką cholerę są na zgrzewkach krótkie kody??? Jak się chce kasjera , przepraszam za kolokwializm, upieprzyć, to sposób zawsze się znajdzie. Firmy ochroniarskie są rozliczane z zakupów próbnych, a szef ochrony stara się wykazać, że to nie on zatrudnia lewusów jako ochraniarzy, tylko że to pracownicy sklepu puszczają towar przez kasy, i stąd wynikają słabe inwentury. Osobiście jak siedzę na kasie nie przewracam każdej zgrzewki "do góry nogami" żeby sprawdzić, czy czegoś tam nie włożono, tylko proszę klienta o podniesienie, żebym mogła sprawdzić czy nie ma czegoś pod zgrzewką.
  Ocena JMP: 3/10
     
#bxx1 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 15 Lip 2014
Posty: 74
Skąd: Kraków
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-29, 23:03   

Irytuje mnie pewna sytuacja..siedząc na kasie klienci często spoglądają mi na monitor i widzą moje nazwisko,nie podoba mi się to,bo klient nie powinien wiedzieć jak się nazywam,ustawa o ochronie danych osobowych.Nie wiem czy można to jakos zakryć ale nie podoba mi sie to:(Sorry że nie na temat.
  Ocena JMP: 1/10
     
@frania25 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Gru 2011
Posty: 223
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-30, 15:52   

U nas zakup kontrolny jest minimum raz w miesiącu.Zawsze przeprowadza go pracownik ochrony z innej biedronki.Nic nie chowają,nie przeklejają kodów po prostu zostawjają towar w wózku,czasami towar przykryją ulotkami.
  Ocena JMP: 7/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-30, 18:25   

Dla niektórych i to za dużo. :rool:
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
jagoda03 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 25 Cze 2015
Posty: 4
Skąd: Gdynia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 22:45   

witam jestem nowa na forum mam pytanie mialam dzis wozek kontrolny przegapilam towar w wozku.
Moga byc jakies konsekfencje tego ?
_________________
Jagoda
 
     
~Adelaxxx 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Kwi 2015
Posty: 33
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 22:48   

Podejrzewam, że jak jeszcze raz to zrobisz to mogą Cię nawet zwolnić. .
 
     
jagoda03 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 25 Cze 2015
Posty: 4
Skąd: Gdynia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 22:51   

dziekuje za odpowiedz to pierwszy moj wozek i mialam wrazenie ze to wozek nastepnego klienta bo tak blisko niego stanol
pozniej jak wziela reka wozek od przodu to widzialam towar i ze to jej wozek ale juz bylo zapozno :(

[ Dodano: 2015-06-25, 23:54 ]
czyli po pierwszym razie nic mi nie grozi ??
 
     
~Adelaxxx 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Kwi 2015
Posty: 33
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 22:55   

Musisz mieć się na baczności, bo niebawem możesz mieć kolejny..
 
     
jagoda03 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 25 Cze 2015
Posty: 4
Skąd: Gdynia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 22:59   

bede miala dziekuje :)
ja naszczescie nie podpadlam ochroniarzowi po prostu pecha mialam bo siedzialam na 1
jak zaczelam swoja zmiane to po 20 minutach kontrola . Dzieki jeszcze raz za odpowiedz bede lepiej spac moze jutro tez bede miec kontrole :(
_________________
Jagoda
 
     
~Adelaxxx 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Kwi 2015
Posty: 33
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 23:02   

Może aż tak źle nie będzie :)
 
     
jagoda03 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 25 Cze 2015
Posty: 4
Skąd: Gdynia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 23:04   

nie wiem co mi sie stalo moze zmeczenie moze ze dopiero zaczelam prace ale nawet zupke ta mala zobacze w koszyku pozostawiona
najwazniejsze ze nie oberwe za to teraz :(
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo