Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup Kontrolowany
Autor Wiadomość
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-07-31, 23:21   

tadam, ale nie ma obowiązku pokazać ;)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@jonka 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 30 Sie 2010
Posty: 174
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-01, 04:16   

prywatnej nie ma obowiązku,ale w większości pokazują.Oprócz prywatnych toreb klienci przynoszą zakupy w czym tylko się da (co znajdą na sklepie) a to już muszą pokazać...
 
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-01, 10:42   

DarkSide, nie podpowiadaj jak można wynosić towar...
  Ocena JMP: 8/10
     
biedronkaaa 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 408
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-02, 21:20   

jeśli pakuje do prywatnej torby i na żądanie kasjera nie chce jej pokazać to do biura i czeka na policje i ma wstyd na cały sklep albo szybko to przemysla i jest chętny bym sobie torbę sprawdził :P
  Ocena JMP: 10/10
     
konwalijka

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Lut 2012
Posty: 21
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-03, 14:41   

czy może dokonać zakupu kontrolowanego osoba - nazwijmy to tak koleżanka kierowniczki z innej obcej biedronki?
 
     
@kogata 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 357
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-03, 16:48   

Może, praktycznie każdy może dokonać zakupu kontrolowanego, za porozumieniem z osobą prowadzącą zmianę oczywiście. U mnie raz zakup kontrolowany zrobił dzieciak około czternastoletni. Był z rodzicami na zakupach i za ich zgodą , na prośbę kierownika próbował kupić piwo. Kasjerka mu sprzedała, nawet nie spojrzawszy kto kupuje. Żeby było jasne, obecnie jest to była kasjerka. Tak więc pilnować trzeba się na każdym kroku.
  Ocena JMP: 3/10
     
wodzu88 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 02 Wrz 2014
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-02, 12:59   

Ja miałem dziwną sytuację z zakupem papierosów przez nieletniego. Za miesiąc wypadały mu 18 urodziny. Ale najciekawsze jest to że podał mi RUMUŃSKI dowód osobisty i palił głupa że nie wie gdzie jest tam data urodzenia... Uważajcie na takie podpuchy bo pewnego razu stanie za Tobą w kolejce policja i będzie dopiero ...
  Ocena JMP: 6/10
     
#boczek_83 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 92
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-03, 09:51   

W książce Kierownika jest napisane Zakup próbny przeprowadza osoba z kierownictwa, osoba upoważniona przez JMP lub pracownik agencji ochrony.
Cel przeprowadzeni zakupu próbnego zapobieganie stratom inwentaryzacyjnym oraz szkolenie pracownika.
Z tego wynika iż osoba dokonująca zakupu próbnego wykonuje prace na rzecz JMP.

Zgodnie z ustawą z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie takiej pracy nie można wykonywać w formie wolontariatu.

W moim rozumieniu w sytuacja o której pisze ~kogata złamany został artykuł 190 par. 2 KP (bezwzględnie zakazuje zatrudniania osób przed ukończeniem 16), artykuł 304(5) KP, oraz rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 5 grudnia 2002 mówiące o zasadach zatrudniania nieletnich. A na dodatek można chyba powiedzieć iż mamy do czynienia z pracą na czarno w dodatku bez wypłaty wynagrodzenia.
Gratuluje kierowniczce pomysłowości a za nie legalną pracą są następujące konsekwencje dla pracodawcy https://www.pip.gov.pl/html/pl/porady/07662007.htm
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-05, 09:56   

właśnie boczek_88 poruszasz ważną kwestię że do zakupu mającego charakter prowokacji mają uprawnienia określone służby. Mogę dodać ,że ostatnio skończył się proces w którym pracownica wystąpiła o uchylenie wypowiedzenia i uznania za bezpodstawne ,gdyż dokonano prowokacji z nieletnim. Proces zakończył się uznaniem jej roszczeń
 
     
#alan12 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 87
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-15, 17:49   Re: Zakup Kontrolowany

Jestem już sporo lat w Biedr. i sporo pracowałem w innych sieciach i nigdzie nie było ta źle pod wzg. zakupów kontrolowanych jak w biedronce. Dla mnie to jest obraza i nieposzanowanie godność-ładnie mówiąc "świństwo". Jak można robić nam kontrole zakupy przy klientach ja np. wstydzę się tego i nigdy nie powiedziałem w domu, że tak nasz szanują. Robią nam to w godzinach pracy klienci widząc to myślą, że myśmy coś ukradli lub kogoś oszukali. Tak się nie robi staramy się jak możemy a oni tylko myślą że my przepuszczamy towar niech siadają oni na kasy przez 8-12 godzin i niech im zrobią zakup kontrolny tym co to wymyślają. Przez tyle lat nikt nie widział żeby złodziej wywoził w koszyku towar, ale za to widzimy jak chowają w torebki, reklamówki i w spodnie itp. gdzie jest ochrona... czyta gazety? albo jej nie ma !!! to my kasjerzy najwięcej złapiemy złodziei,albo i nie bo jak nas jest 3 osoby na sklepie to kto ma czas patrzeć na złodziei. Głupota i jeszcze raz głupota. W innych sklepach Biedr.. jest jeszcze jedna głupota cały czas sprawdzanie ile skasowałeś na minute produktów. Nie ważne co kasujesz byle było szybko. Puk pup. Wystarczy że jakaś zapomni pieniędzy czy pinu i czas biegnie a nam się dostaje...Dziwie się młodym ludziom, że chcą w takiej firmie robić.....
_________________
alan
 
     
@Zed


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 219
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-16, 00:44   

alan12 napisał/a:
Robią nam to w godzinach pracy klienci widząc to myślą, że myśmy coś ukradli lub kogoś oszukali.

Tak, niech najlepiej robią to po zamknięciu sklepu ogłaszając wszem i wobec "Uwaga robię zakup kontrolowany!"

alan12 napisał/a:
Przez tyle lat nikt nie widział żeby złodziej wywoził w koszyku towar

A może rypią was co chwile, tylko nikt tego nie widzi?

alan12 napisał/a:
ale za to widzimy jak chowają w torebki, reklamówki i w spodnie itp.

Wolisz żeby kierownik chował sobie towar w gacie zamiast zostawiać w koszyku?

alan12 napisał/a:
gdzie jest ochrona... czyta gazety? albo jej nie ma

No nie ma, bo jak jest konkretna wtopa przy sporej kradzieży to ochroniarzowi rozwiązuje się umowę, a nie kasjerom, więc to na nich spoczywa odpowiedzialność za wynoszony towar, a pracownicy sklepu mają być tylko osobami pomagającymi w tym, sprawdzając chociażby koszyki klientowskie.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-16, 08:35   

alan12, proponuje zmienić prace, :yeah:
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
#alan12 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 87
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-16, 21:09   

zgodzę się tylko z jednym że powinienem zmienić prace, ale jestem stary więc nie mam szans zmienić pracy a nawet mi się nie chce bo po co..... wszpołczje tym młodych co chcą pracować i są młodzi!!A To ci co się nie zgzadzają ze mną nie siedzieli po 12 godz. na kasie i nie mieli obory
_________________
alan
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-17, 11:05   

Rzeczywiście procedura (a raczej jej brak) wykonywania zakupów kontrolnych to świństwo. Osobiście mam wrażenie, że oni wcale nie sprawdzają jak kasjer kasuje, ale próbują za wszelką cenę udowodnić, że robi to źle. Chowają tak towary, że żadne złodziejaszek by się w to nie bawił i nawet nie zawracał sobie głowy. Tu nie chodzi o to, żeby wyczulić kasjerów i ich przeszkolić, tylko wykazać że się nie nadają, aby przy kolejnej inwenturze było na kogo zwalić
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-17, 11:06   

alan12 napisał/a:
powinienem zmienić prace, ale jestem stary
Za stary to niedługo będziesz na tą pracę, a nie na inną
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo