Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa ekspozycja NON FOOD
Autor Wiadomość
cichawoda8 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 23 Cze 2014
Posty: 8
Wysłany: 2014-06-23, 11:20   Nowa ekspozycja NON FOOD

Witajcie ;)
Co powiecie na nowy wymysł firmy? Nowa mapka, nowe zasady, co, jak i gdzie narzucone biednym Biedroneczkom...

Wprowadziliście już zmiany? Ja pracuję na sklepie wyprzedażowym, na każdym koszu 10 indeksów jak nie lepiej, za linią kas kosze, na magazynie sam NON FOOD...jak sobie poradziliście?
 
     
Kacperos 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 300
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-06-23, 11:44   

no właśnie ogarnia ktoś tą nową ekspozycję ? pytałem KR mówi że sie nic nie zmienia... ;)
_________________
Nie mowie zegnaj, lecz do zobaczenia...
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-06-23, 11:50   

U mnie już ogarnięte też sklep wyprzedażowy aż takiej rewolucji to nie było
 
     
cichawoda8 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 23 Cze 2014
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-06-23, 12:01   

Teraz mają być tematycznie ułożone indeksy kosmetyczne, chemia, sezonowe. Niby zawsze układało się tematycznie ale tutaj wymagają dokładnego podziału, umiejscowienia, plus dochodzi FOOD wg mapki powinien być cały jeden rząd FOODu, wiadomo że nie osiągalne przynajmniej na takich sklepach jak u mnie. Chemię i kosmetyki zawsze wkładaliśmy w in outy w regale i było trochę więcej miejsca na NON FOOD, teraz sobie tego nie wyobrażam. Średnio 2-3 razy w tygodniu dostajemy przerzuty i naprawdę nie mamy gdzie tego dawać.

Dodatkowo narzucają nam teraz konkretne miejsca na CHEPy przed kasami. Wszystko łącznie z IN OUTami ma swoje konkretne miejsce.
 
     
@anipa 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 02 Lut 2012
Posty: 146
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-06-23, 12:47   

według mnie za bardzo to się nic nie zmieniło, cheepy zawsze stały przy kasach. Moim zdaniem robiło się zawsze tak jak teraz chcą pewnie ktoś wyżej za zrobienie tej tabelki dostał premię i się cieszy, że Amerykę odkrył. Dla mnie nic nowego
 
     
@lokii

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 167
Skąd: ten swąd
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-06-23, 13:59   

te mapki to o kant du...y robione ten polgowek co to je wymysla powiniem isc na sklep i nonfood wg nich ulozyc bo fotel ma byc na 1/2 kosza a przyslali 2 euro i polecenie caly nonfood ma byc na sali sprzedazy.


a KR wymusza zeby wszystko bylo zgodnie z mapka inaczej wpisy w pamietnik.

Sie pytam gdzie sens gdzie logik
  Ocena JMP: 2/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-06-23, 18:25   

Ale zawsze tak było że te śmieszne mapki były oderwane od rzeczywistości ktoś kto to wymyśla w życiu nie był na sklepie i nigdy nie widział towaru który tak łatwo rozmieszcza na mapce
 
     
cichawoda8 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 23 Cze 2014
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-06-24, 09:52   

No właśnie, mój KR też wymaga żeby było tak jak ma być, gdzie tu miejsce znaleźć na co najmniej dwie dodatkowe wysepki (kosmetyki i chemia gospodarcza), Nie wspomnę o dodatkowym miejscu na FOOD. Tylko jeden CHEP pod kasą? No proszę Was, u nas stoją po dwa pod kasą i po dwa na przeciw (przy koszach). Chyba zaczniemy handlować na parkingu...
 
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-06-24, 10:06   

Mója Kr puki co nie grzmi na temat rozmieszczenia jak na mapce :P Może dlatego że u nas nigdy nie jest tak jak być powinno z powodu ciasności na sklepie.
  Ocena JMP: 8/10
     
cichawoda8 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 23 Cze 2014
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-06-25, 09:45   

No i proszę, wczoraj kolejne 3 palety przerzutów. Po czym nasz KR zadzwonił i kolejny raz zapytał czy może przyjechać zobaczyć naszą nową ekspozycję NON FOODu (dobrze że to nie moja ręka dzierżyła telefon) -.-

A co robicie ze spożywką która stoi na CHEPach i już się "przedawniła" promocyjnie? W kosze czy w layout?
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-06-25, 16:42   

Pojedyńcze sztuki kr pozwolił w layout a czego jest więcej to w stoły
 
     
@lokii

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 167
Skąd: ten swąd
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-06-26, 20:29   

w layout jak na karteczkach kategoryczny zakaz dokladania czegokolwiek
ale firma obok ma widlaki wiec zalatwimy sobie wysokie skladowanie za chwile zeby sie gdzies pomiescic
  Ocena JMP: 2/10
     
cichawoda8 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 23 Cze 2014
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-06-30, 13:29   

Udało się :D Po 4 dniach makabry pt."NON FOOD przede wszystkim" uporałyśmy się, kosztem magazynu oczywiście.... Nie wiem czy tak może być, ale na razie CHEPy z kosmetykami dałyśmy w miejsce koszy. Później jak się wysprzedamy trochę (o ile się uda), kosmetyki włożymy w kosze NON FOOD.
 
     
@xnyl 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 150
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-07-02, 23:28   

w zyciu sie nie "wyprzedacie" zasada jest prosta. zawsze ma sie i bedzie sie "wylewac".
wyprzedacie z cheepeow zostanie wam z n/f . jakas madra glowa z biura wymyslila sobie jedna palete cheep przed kasa... no brawo. problem w tym ze w tygodniu przyjezdza ich 8 a sprzeda sie z kazdej 1/10 towaru.
Do czasu, az w tej firmie nie zrozumieja ze wiecej =/= lepiej - bedzie zle. dla mnie oczywiste jest, ze sprzedazy nie zwiekszy 45 indeksow na jednym stole i 45 etykiet cenowych. klient kupi jesli bedzie mial to przejrzyscie ulozone i widoczne ceny. oczuwiste jest, ze na wielu sklepach sie tak nie da. zapas ktorymi nas zapychaja schodzi moze na jakis modelowych przykladach sklepow... a zalogi sklepow z malymi utargami, z malymi powiechrzniami handlowymi - moga tylko plakac. jednak o czym my rozmawiamy jak sklepy dostaja po kilka palet sloikow z czeg sprzedaje sie kilkanascie sztuk... dostajemy palety z farba gdzie nie sprzedala sie zadna... jestesmy kwiaciarnia, castorama, cukiernia, apteka i lumpeksem jednoczesnie. dla mnie taka polityka jest bledna. wymagaja od nas ekspozycji po 1 cheepie na kasie? ok. nich pozwalaja nam wystawiac zwroty na spzedane ilosci po 2 tygodniach ekspozycji. ciekaw jestem jak by na centrach ta farba ladnie wygladala ;p;p :yeah:
 
     
#Helmut

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 70
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-07-03, 08:55   

xnyl napisał/a:
w zyciu sie nie "wyprzedacie" zasada jest prosta. zawsze ma sie i bedzie sie "wylewac".
wyprzedacie z cheepeow zostanie wam z n/f . jakas madra glowa z biura wymyslila sobie jedna palete cheep przed kasa... no brawo. problem w tym ze w tygodniu przyjezdza ich 8 a sprzeda sie z kazdej 1/10 towaru.
Do czasu, az w tej firmie nie zrozumieja ze wiecej =/= lepiej - bedzie zle. dla mnie oczywiste jest, ze sprzedazy nie zwiekszy 45 indeksow na jednym stole i 45 etykiet cenowych. klient kupi jesli bedzie mial to przejrzyscie ulozone i widoczne ceny. oczuwiste jest, ze na wielu sklepach sie tak nie da. zapas ktorymi nas zapychaja schodzi moze na jakis modelowych przykladach sklepow... a zalogi sklepow z malymi utargami, z malymi powiechrzniami handlowymi - moga tylko plakac. jednak o czym my rozmawiamy jak sklepy dostaja po kilka palet sloikow z czeg sprzedaje sie kilkanascie sztuk... dostajemy palety z farba gdzie nie sprzedala sie zadna... jestesmy kwiaciarnia, castorama, cukiernia, apteka i lumpeksem jednoczesnie. dla mnie taka polityka jest bledna. wymagaja od nas ekspozycji po 1 cheepie na kasie? ok. nich pozwalaja nam wystawiac zwroty na spzedane ilosci po 2 tygodniach ekspozycji. ciekaw jestem jak by na centrach ta farba ladnie wygladala ;p;p

Podpisuję się pod wszystkim co napisałeś :yeah: . Dodam że kilka lat temu była inna koncepcja NF niż jest teraz. W jednym stole jeden indeks, wtedy faktycznie przychodziło tego tyle że można było to tak eksponować. Sprzedaż była, w magazynie nic nie zalegało a wiadomo że z magazynu nic się nie sprzedaje, inwentaryzacja szła sprawnie... Potrafiliśmy skończyć ją po 6 - 7 godzinach. Teraz szkoda słów :bu:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo