Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Bartosz
2014-05-28, 17:32
od 1 lipca zapłacimy kartą?
Autor Wiadomość
~majster93 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 03 Cze 2014
Posty: 43
Skąd: Pomorskie
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2014-06-16, 10:23   

u nas od dziś oficjalnie można płacić kartą w biedrze, kilka osób miało szkolenie, ale to nic trudnego, wręcz przeciwnie, duża ulga dla nas, zwłaszcza dla sklepów wysokoobrotowych :) będziemy mieć czym wydawać :em29: .
  Ocena JMP: 8/10
     
@Muminka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 27 Sty 2014
Posty: 140
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-06-16, 11:20   

Larrikol napisał/a:
biedronka pilnuje, żeby to klientom było wygodniej, a nie pracownikom, a klient chce płacic karta


Skoro twierdzisz ,że Biedronka pilnuje żeby klientom było wygodniej to i w drobne też powinna być wyposażona bo jak na razie nie wszędzie jest karta , a klient czeka na swoją resztę ....A tak niby w czym teraz ma klient wygodniej chyba tylko w uzbrojeniu się w cierpliwość :)
_________________
Bo w życiu piękne są tylko chwile ....
 
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-06-16, 11:52   

Muminka, biedronka na naszym rynku pojawiła się jak dobrze pamiętam w 1995 r.? Czy 97? W każdym bądź razie jeżeli przez tyle lat nic z dostawami bilonu się nie zmieniło to narzekanie dziś nic nie da. Nie czepiaj sie już tych drobniaków, mi w kasetce też ich brakuje :)
  Ocena JMP: 8/10
     
@Muminka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 27 Sty 2014
Posty: 140
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-06-16, 14:42   

Edyta 89 napisał/a:
Muminka, biedronka na naszym rynku pojawiła się jak dobrze pamiętam w 1995 r.? Czy 97? W każdym bądź razie jeżeli przez tyle lat nic z dostawami bilonu się nie zmieniło to narzekanie dziś nic nie da. Nie czepiaj sie już tych drobniaków, mi w kasetce też ich brakuje :)


Ja się nie czepiam tylko stwierdzam fakt :) Skoro inne markety mogą się w bilon zaopatrzeć to czemu biedronka która do tej pory miała płatności gotówkowe juz nie ,dla mnie to nie robienie klientom wygody, tylko utrudnianie nam pracy , a klient stoi i czeka no cóz skoro taka polityka firmy ....
_________________
Bo w życiu piękne są tylko chwile ....
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-16, 17:26   

Muminka napisał/a:
Larrikol napisał/a:
biedronka pilnuje, żeby to klientom było wygodniej, a nie pracownikom, a klient chce płacic karta


Skoro twierdzisz ,że Biedronka pilnuje żeby klientom było wygodniej to i w drobne też powinna być wyposażona bo jak na razie nie wszędzie jest karta , a klient czeka na swoją resztę ....A tak niby w czym teraz ma klient wygodniej chyba tylko w uzbrojeniu się w cierpliwość :)
Rozumiem, że wg Ciebie, płatności kartą wprowadzili ze względu na kasjerów? :) Ilość dostaw bilonu zwiekszyli tez ze wzgledu na kasjerów i oczywiście zabronili w efekcie prosic o drobne, zeby kasjerzy nie nadwyrężali krtani :) ot taka profilaktyka zdrowotna...
 
     
sweetcandy 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Cze 2014
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-06-18, 00:59   

U Nas już od dziś można.

[ Dodano: 2014-06-18, 01:02 ]
A płatność kartą wprowadzili bo mają za...ste zniżki(niską prowizję) w bankach. Terminale ich obsługa itp. niestety generalnie inne sklepy kosztuja w jasny ciul....... Gdyby nie negocjacje JMi ich pozytywny wynik by tego nie zrobili.

[ Dodano: 2014-06-18, 01:03 ]
A co do drobnych to nawet w wielkopowierzchniowych sklepach jest z nimi problem, zawsze jest bo klientom wydaje się, że sklep to rozmienialnia pieniędzy i standardem jest robienie zakupów za 4-8 zł i płacenie 100wką
 
     
~majster93 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 03 Cze 2014
Posty: 43
Skąd: Pomorskie
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2014-06-18, 10:38   

[ Dodano: 2014-06-18, 01:03 ]
A co do drobnych to nawet w wielkopowierzchniowych sklepach jest z nimi problem, zawsze jest bo klientom wydaje się, że sklep to rozmienialnia pieniędzy i standardem jest robienie zakupów za 4-8 zł i płacenie 100wką[/quote]

no dokładnie, u mnie, czasami jak klient chce rozmienić 100 na drobne, ja mu mówię, proszę Pana, jakbym miał i MÓGŁ to bym rozmienił, ale takie są odgórne wymogi i nic na to nie poradze. A on, okej nie ma sprawy, no i rzuca mi na taśmę drażetki UPS za 0,89 albo nawet KUPUJĄ REKLAMÓWKĘ i płacą 100wką... ale jak mam dropsy z bilonem to wydaje im jak najdrobniej; no co, chcieli drobne, ale sie wtedy słodko wkurzają :)
  Ocena JMP: 8/10
     
@kostuch 


Stanowisko:
klient

Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 333
Skąd: z piekła rodem
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-06-18, 14:41   

Dziś zapłaciłem kartą za zakupy. Narrrrrrrrrrrrreszcie :em29:
_________________
\.,./ (*l*) \.,./
  Ocena JMP: 3/10
     
#cmielka_86 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 73
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-06-18, 20:40   

u nas w S-c też taka możliwość :) :):)
_________________
było miło
  Ocena JMP: 5/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-18, 21:07   

I ja na podlasiu widzialam dzis terminale, ale podłaczone sa elegancko, juz widzę jak latają nad skanerami :)
 
     
@anipa 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 02 Lut 2012
Posty: 146
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-07-03, 01:50   

A jak mam takie pytanie do kierowników: co robicie z wydrukami potwierdzającymi płatność kartą? Wydruków po płatnościach mobilnych było mało to przypinało się do raportu ale po kartach to się prawie tego "kilogram" zbiera ;) Macie jakieś pomysły?
 
     
#beatqa 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 26 Sie 2012
Posty: 64
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-07-04, 16:02   

anipa napisał/a:
A jak mam takie pytanie do kierowników: co robicie z wydrukami potwierdzającymi płatność kartą? Wydruków po płatnościach mobilnych było mało to przypinało się do raportu ale po kartach to się prawie tego "kilogram" zbiera ;) Macie jakieś pomysły?


Na początku tygodnia pytałam szefowej w jaki sposób będzie sprawdzała płatność. Dowiedziałam się, że podczas kontroli paragoniarz będzie sprawdzał tylko czy ilość kas sprawdza się z ilością wydruków. Czyli jeśli mamy płatności z pięciu kas sprawdza czy z każdej kasy jest wydruk. Bez liczenia ilości wydruków z konkretnej kasy. My spinamy płatności z konkretnej kasy razem i wkładamy później wszystkie do koszulek i do segregatora razem z raportem.
 
     
@piivko19 

Stanowisko:
kadry

Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 344
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-07-04, 20:03   

No to od poniedziałku ten problem odejdzie, bo przypinać będziemy tylko potwierdzenia z podpisem klienta, czyli zdeeeeecydowanie mniej ;)
  Ocena JMP: 5/10
     
@xnyl 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 150
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-07-07, 20:18   

beatqa napisał/a:
anipa napisał/a:
A jak mam takie pytanie do kierowników: co robicie z wydrukami potwierdzającymi płatność kartą? Wydruków po płatnościach mobilnych było mało to przypinało się do raportu ale po kartach to się prawie tego "kilogram" zbiera ;) Macie jakieś pomysły?


Na początku tygodnia pytałam szefowej w jaki sposób będzie sprawdzała płatność. Dowiedziałam się, że podczas kontroli paragoniarz będzie sprawdzał tylko czy ilość kas sprawdza się z ilością wydruków. Czyli jeśli mamy płatności z pięciu kas sprawdza czy z każdej kasy jest wydruk. Bez liczenia ilości wydruków z konkretnej kasy. My spinamy płatności z konkretnej kasy razem i wkładamy później wszystkie do koszulek i do segregatora razem z raportem.


a z terminala na koniec pracy drukuje sie jakis raport?
 
     
~portofino

Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 28
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-07-16, 09:49   

[quote="sweetcandy"]U Nas już od dziś można.

[ Dodano: 2014-06-18, 01:02 ]
A płatność kartą wprowadzili bo mają za...ste zniżki(niską prowizję) w bankach. Terminale ich obsługa itp. niestety generalnie inne sklepy kosztuja w jasny ciul....... Gdyby nie negocjacje JMi ich pozytywny wynik by tego nie zrobili.

Banki do prowizji pobieranych za płatności kartą nic nie mają. Prowizje ustalają organizacje płatnicze Visa i Master Card oraz agenci rozliczeniowi. W przypadku Biedronki jest to Bank Pekao SA.
Stawki te są nienegocjowalne. Można jedynie wynegocjować opłaty za obsługę terminale i inne drobne opłaty, ale nie prowizje, bo taką prowizją agent musi się podzielić, bo taka zwykła płatność to cały łańcuch transakcji.
Nie przeceniałbym aż tak Biedronki jaka potęgę negocjacyjną. Prawda jest taka, że Biedronka wprowadziła płatności kartą dopiero wtedy, kiedy te stawki Intercharge zostały mocno obniżone administracyjnie, dla wszystkich.
Biedronka jest mocna wobec małego, świeżego producenta, który koniecznie chce istnieć na rynku, żyć i mieć jak największe obłożenie na linii produkcyjnej.
Ale nie wobec banków, tym światowych :)

[ Dodano: 2014-07-16, 09:49 ]
[quote="sweetcandy"]U Nas już od dziś można.

[ Dodano: 2014-06-18, 01:02 ]
A płatność kartą wprowadzili bo mają za...ste zniżki(niską prowizję) w bankach. Terminale ich obsługa itp. niestety generalnie inne sklepy kosztuja w jasny ciul....... Gdyby nie negocjacje JMi ich pozytywny wynik by tego nie zrobili.

Banki do prowizji pobieranych za płatności kartą nic nie mają. Prowizje ustalają organizacje płatnicze Visa i Master Card oraz agenci rozliczeniowi. W przypadku Biedronki jest to Bank Pekao SA.
Stawki te są nienegocjowalne. Można jedynie wynegocjować opłaty za obsługę terminale i inne drobne opłaty, ale nie prowizje, bo taką prowizją agent musi się podzielić, bo taka zwykła płatność to cały łańcuch transakcji.
Nie przeceniałbym aż tak Biedronki jaka potęgę negocjacyjną. Prawda jest taka, że Biedronka wprowadziła płatności kartą dopiero wtedy, kiedy te stawki Intercharge zostały mocno obniżone administracyjnie, dla wszystkich.
Biedronka jest mocna wobec małego, świeżego producenta, który koniecznie chce istnieć na rynku, żyć i mieć jak największe obłożenie na linii produkcyjnej.
Ale nie wobec banków, tym światowych :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo