Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[b]Pilne pytanie , kto spotkał się , podczas badań[/b]
Autor Wiadomość
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-17, 12:43   [b]Pilne pytanie , kto spotkał się , podczas badań[/b]

Pilne pytanie , kto spotkał się , podczas badań kontrolnych z udziałem neurologa i psychologa/ bo takie informacje do nas docierają , drugie pytanie czy firma gdy wysyła na świadczenie rehabilitacyjne potem rozwiązuje umowę o pracę

//----- DOPISANO:
Proszę o nie stosowanie [b]pogrubienia[/b] w nazwie tematów gdyż technicznie nie odnosi to zamierzanego rezultatu. Opcja pogrubienia tekstu powinna służyć w celu wyróżnienia jedynie ważniejszego fragmentu z całej treści. Stosowanie pogrubienia z góry dla całej treści posta (tak jak w tym przypadku) jest mniej czytelne i osłabia znaczenie funkcji pogrubiania.
Bartosz
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-17, 12:48   

Chodzi ci o to że idąc na badania kontrolne dostaje się skierowanie do neurologa i psychologa?
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-17, 12:53   

Tak mam taką inormacje
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-17, 12:54   

A czym to może szkodzić pracownikowi?
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
#ewela2821 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 80
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-17, 12:58   

ja mialam po chorobowym 6 miesiecznym swiadczenie rehabilitacyjne przez rok i pracuje nadal...ale wiem ze pracodawca moze zwolnic na swiadczeniu rehabilitacyjnym bo czytlam o tym kiedys i nawet sie cieszylam ze nasza firma mnie nie zwolnila...:)
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-17, 15:29   

właśnie znam takie przypadki ze zwalniają
 
     
#ewela2821 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 80
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-18, 11:07   

no to juz sie zaczynam martwic bo teraz tez bede na chorobowym ale mam nadzieje ze na rehabilitacyjne nie bede schodzic heh
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-18, 12:39   

Na podstawie art. 53 § 1 K.p., pracodawca może rozwiązać umowę o pracę z chorującym pracownikiem w trybie natychmiastowym, jeżeli niezdolność pracownika do pracy wskutek choroby trwa:

dłużej niż 3 miesiące - gdy pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy krócej niż 6 miesięcy,

dłużej niż łączny okres pobierania z tego tytułu wynagrodzenia i zasiłku chorobowego oraz pobierania świadczenia rehabilitacyjnego przez pierwsze 3 miesiące - gdy pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy co najmniej 6 miesięcy lub jeżeli niezdolność do pracy została spowodowana wypadkiem przy pracy albo chorobą zawodową.

Ważne: Okresem ochronnym w przypadku pracownika legitymującego się co najmniej 6-miesięcznym stażem pracy jest łączny okres pobierania wynagrodzenia i zasiłku z tytułu choroby (182 dni, a w razie niezdolności do pracy spowodowanej gruźlicą 270 dni) oraz pobierania przez pierwsze 3 miesiące świadczenia rehabilitacyjnego.

Pracownik, który po wyczerpaniu zasiłku chorobowego jest nadal niezdolny do pracy, a dalsze leczenie lub rehabilitacja lecznicza rokują odzyskanie tej zdolności, ma prawo do świadczenia rehabilitacyjnego. Świadczenie to przysługuje przez okres niezbędny do przywrócenia zdolności do pracy, nie dłużej jednak niż przez 12 miesięcy (art. 18 ustawy zasiłkowej). Jest ono przyznawane na wniosek pracownika przez lekarza orzecznika ZUS i wypłacane na podstawie decyzji ZUS.

W sytuacji gdy pracownik po wyczerpaniu okresu zasiłkowego wróci do pracy, to należy skierować go na kontrolne badania profilaktyczne, a następnie po otrzymaniu odpowiedniego zaświadczenia potwierdzającego odzyskanie zdolności do pracy dopuścić do jej wykonywania. Jeżeli jednak pracownik nadal doręcza zwolnienia lekarskie, albo z powodu wyczerpania okresu zasiłkowego ich nie doręcza, będąc nadal niezdolnym do pracy i nie otrzymuje świadczenia rehabilitacyjnego, to może zostać zwolniony.
Przykład

[ Dodano: 2014-05-18, 12:46 ]
w praktyce pracodawca proponuje sam pracownikowi po nieobecności powyżej 180 dni skorzystanie ze świadczenia rehabilitacyjnego płatnego przez ZUS po skończeniu świadczenia rehabilitacyjnego kieruje na badania kontrolne , następnie gdy pracownik takich nie przejdzie ,to wtedy rozwiązuje umowę na podstawie art53 , z winy pracownika w trybie natychmiastowym, niezwykła oszczędność ,gdyż pracodawca nie musi korzystać z okresów wypowiedzenia co wpływa na znaczne oszczędności finansoweW sytuacji gdy ZUS wyda decyzję odmawiającą prawa do świadczenia rehabilitacyjnego, a pracownik nadal będzie niezdolny do pracy, to pracodawca może po jej uprawomocnieniu się rozwiązać umowę bez wypowiedzenia na podstawie art. 53 K.p. w dowolnym dniu.

[ Dodano: 2014-05-18, 12:47 ]
kres pomiędzy ostatnim dniem zwolnienia lekarskiego a oczekiwaniem na decyzję jest traktowany jako nieobecność usprawiedliwiona niepłatna. Należy podkreślić, że przepisy art. 53 K.p. dają pracodawcom możliwość rozwiązania stosunku pracy po upływie okresów ochronnych. Jednak skorzystanie z uprawnienia zależy tylko od pracodawcy, przy czym rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia nie może nastąpić po stawieniu się pracownika do pracy w związku z ustaniem przyczyny nieobecności.
 
     
#vip 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 75
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-18, 17:05   

Ja byłam tylko u neurologa, o psychologu nikt nie wspominał.

[ Dodano: 2014-05-18, 17:14 ]
Ale to nie firma mnie wysłała, tylko w przychodni powiedziano, że oprócz tych podstawowych badań, muszę mieć jeszcze badania od neurologa - ale to nie był pierwszy raz przy badaniach kontrolnych- przynajmniej u mnie.
  Ocena JMP: 3/10
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-18, 21:49   

VIP neurolog był po jakimś długotrwałym l4 neurologicznym?
 
     
~Yrek 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 51
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-19, 10:42   

Większość z nas posiada uprawnienia operatora wózka co zaliczane jest do prac wymagających pełnej sprawności psychoruchowej. A co wiąże się z tym badania wstępne lub okresowe obejmują:

-badania lekarskie (ogólne, okulistyczne i neurologiczne),
-badania pomocnicze – testy sprawności psychoruchowej (badania psychotechniczne).

Więc chyba nie ma co doszukiwać się jakiejś sensacji :) .
_________________
DC13 Koszalin
 
     
#vip 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 75
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-19, 13:12   

Robertty- za pierwszym razem bez żadnego l4 byłam u neurologa, laryngologa, okulista,RTG klatki piersiowej; potem po l4 (niecałe 60 dni- zabieg chirurgiczny) był neurolog , okulista i oczywiście zaświadczenie od chirurga, że jestem zdolna do pracy. Do tych lekarzy kazali mi iść w przychodni i dopiero na sam koniec - lekarz medycyny pracy.
  Ocena JMP: 3/10
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-19, 19:20   

Ale to zwykli lekarze nie lekarz orzecznik przy lekarzu medycyny pracy. Więc kwestia tego kogo i jak chce się udupic
 
     
~Yrek 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 51
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-19, 22:26   

vip napisał/a:
po l4 (niecałe 60 dni- zabieg chirurgiczny) był neurolog , okulista i oczywiście zaświadczenie od chirurga, że jestem zdolna do pracy


Jeśli pracownik jest chory ponad 30 dni, wówczas musi przejść badania kontrolne w celu ustalenia zdolności do wykonywania pracy na dotychczasowym stanowisku.



vip napisał/a:
i dopiero na sam koniec - lekarz medycyny pracy



Bo to lekarz Medycyny Pracy, nie będący specjalistą we wszystkich specjalnościach, na podstawie badań i orzeczeń innych lekarzy decyduje czy dana osoba jest zdolna czy nie do pracy.
_________________
DC13 Koszalin
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-20, 00:07   

ok Yrek ale jak kończysz badanie to lekarz prowadzący wyda Ci opinię o zakończeniu leczenia ,to przekładasz lekarzowi medycyny pracy .ja natomiast słyszałem , że mimo to pracodawca ma "komisję" w której zdolność wydaje zarówno lekarz medycyny pracy jak i specjalista powołany przez pracodawcę
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo