Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kontrola zwolnienia lekarskiego przez pracodawce
Autor Wiadomość
czarna_kropka1

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 27 Lut 2014
Posty: 1
Wysłany: 2014-02-27, 17:37   Kontrola zwolnienia lekarskiego przez pracodawce

Witam. Mam takie pytanie. Czy ktoś z Was orientuje się czy biedronka korzysta z tego prawa mozliwości kontroli pracownika na zwolnieniu lekarskim. Jak często, co może być powodem tego że zdecydują się tę konkretną osobę skontrolować, w jakich dniach i godzinach może taka kontrola się odbyć. Czy mogą wejść o każdej godzinie? Gdzieś na forum wyczytałam, nie ma regulacji co do godzin kontroli, czyli co mogą wejść nawet późno wieczorem.
Proszę o odpowiedź . Z góry dziękuje
 
     
biedronka1477

Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 662
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-27, 18:16   

Jeżeli mogą kontrolować to na pewno nie w godzinach 22-6
 
     
Qubasek 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 04 Cze 2011
Posty: 18
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-27, 18:34   

Pierwszy raz o tym słyszę. Wiem, że u nas rejon wysyłał maila do kogoś wyżej, a oni zgłaszali do ZUS, że jest możliwość lewego zwolnienia. ZUS przysyłał zawiadomienie, żeby stawić się na komisji lekarskiej
 
     
biedroneczka73 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 15 Mar 2014
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-08, 14:30   

Witam ,zus zwykle wysyła skierowanie na komisje do lekarza ze wszystkimi możliwymi badaniami jeśli ma watpliwości ,i zwykle okazuje sie ze bumelant jest bumelantem.
  Ocena JMP: 4/10
     
majtek

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 14
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-08, 15:57   

moja KS poprosiła KR o kontrolę jednego kasjera, notorycznie chodził na zwolnienie lekarskie. kasjer już nie pracuje :P
 
     
biedronella33
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-13, 21:27   

biedra korzysta z takiego prawa :P

a zus moze Cie skontrolowac w kazdej chwili.. nie zna sie dnia ani godziny :P i serio. sa przypadki, ze przychodzili prosto do domu sprawdzić :P
 
     
@kas 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 205
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-14, 13:08   

słyszeliście może o przypadku zwolnienia pracownika przebywającego na zwolnieniu lekarskim ? czy firma stosuje takie praktyki ?
https://www.gofin.pl/17,2...pracownika.html
 
     
biedronella33
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-14, 17:00   

Jeżeli pracownik jest na ZL to nie mogą go zwolnić. No chyba, że naślą ZUS i się okaże, że to lewe zwolnienie. To wydaje mi sie, ze wtedy moga ;)
 
     
@smutna 

Dołączyła: 08 Mar 2012
Posty: 118
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-14, 17:04   

biedronella niestety mozna zwolnic pracownika przebywajacego na L4.Niewiem z jakiego paragrafu ale wiem to od znajomej ktora pracuje w ZUSIE
 
     
biedronella33
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-14, 17:19   

smutna, wczytuje sie wlasnie w to co podeslal kas bardziej.
I nie czaje pewnych rzeczy.
Rozumiem, ze mozna rozwiazac umowe jezeli firma oglasza upadlosc albo sie ją likwiduje.

Cytat:
Stawiennictwo w pracy mimo choroby

Nie tylko pracodawcy znają przepisy pozwalające im na zwolnienie pracownika z powodu przedłużającej się choroby. Również pracownicy mają świadomość, na jakich warunkach pracodawca może rozwiązać z nimi umowę z powodu ich absencji chorobowej. Ponieważ podstawowym warunkiem skorzystania z możliwości zwolnienia chorującego pracownika na podstawie art. 53 K.p. jest upływ okresu zasiłkowego, pracownicy, wobec zbliżania się końcowego terminu tego okresu, próbują przerwać jego bieg, stawiając się do pracy, mimo że są nadal chorzy. W myśl ukształtowanego w tym zakresie orzecznictwa sądowego, takie stawienie się do pracy nie wywołuje zamierzonych przez pracownika skutków, gdyż okres zasiłkowy nadal biegnie, co w konsekwencji może doprowadzić do zwolnienia


W sensie, ze wracaja do pracy jak nadal mają wpisane w grafik ZL?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo