Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Drobne
Autor Wiadomość
@Lilith

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-06, 09:29   

Tak bo kierownik nie ma przecież co robić tylko latać 5 razy na dzień po drobne.Bez przesady,żeby nie móc sobie z taką bzdurą poradzić.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-06, 09:31   

ależ ja sobie radzę i nie fatyguję mojego jaśnie kierownika :D gdzież bym śmiała :D
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-06, 10:54   

biedronella33 napisał/a:
HE. U nas zmniejszyli dostawy drobnych. HEHEHEHE :/

"bo nie zbieramy"


Jak mam k. zbierać, jak każdy klient daje mi 100 zł z uśmiechem i tekstem "nie mam inaczej"?
Mam go zacząć szantażować?

To ciekawe, bo o ile pamietam, jest przecież zakaz żebrania drobnych od klientów i jak nie masz 1 gr, to dajesz 2 gr. Jakoś to kupy się nie trzyma :)
 
     
Mori_1

Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 13
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-06, 12:03   

A jak nie masz po 10 i 20 zł, a klient ma zakupy za 10 zl i płaci ci 100 to zaokrąglasz i oddajesz mu 100 a klient ma zakupy za darmo. Świetnie już wiem jak mam robić, no bo oczywiście jest zakaz rozmieniania pieniędzy. W ogóle to chciałabym się dowiedzieć co to znaczy, że mam sobie uzbierać drobnych. Gdzie mam zbierać te drobne. Czy mam wyjść z kapeluszem przed sklep? Bardzo bym chciała wiedzieć gdzie jest to miejsce na zbieranie drobnych to wyjdę i sobie uzbieram.
 
     
~dorotaczekolada 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 31 Mar 2014
Posty: 38
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-06, 12:16   

Mori_1 napisał/a:
A jak nie masz po 10 i 20 zł, a klient ma zakupy za 10 zl i płaci ci 100 to zaokrąglasz i oddajesz mu 100 a klient ma zakupy za darmo. Świetnie już wiem jak mam robić, no bo oczywiście jest zakaz rozmieniania pieniędzy. W ogóle to chciałabym się dowiedzieć co to znaczy, że mam sobie uzbierać drobnych. Gdzie mam zbierać te drobne. Czy mam wyjść z kapeluszem przed sklep? Bardzo bym chciała wiedzieć gdzie jest to miejsce na zbieranie drobnych to wyjdę i sobie uzbieram.
no dokładnie,ja sie już z zks jedną ściełam o to. bo ona wyjechała do mnie z tekstem że jak nie umiem zbierać drobnych to będę z własnej kieszeni wydawać bo ona mi nie ma gdzie rozmieniać. i oczywiście że "inne kasjerki jakoś zbierają'. tyle że to zalezy od dnia bo bywa że i ja uzbieram tyle że da sie koleżanki obdzielić drobnymi. ale bywa że ludzie sie upra i 10 osób pod rząd za zakupy po 5 zł płaci setką. i co ja mam wtedy zrobić?
 
     
Nowy Sącz. zz- 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 05 Kwi 2014
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-06, 12:23   

a od czego macie KR? tylko do ochrzanu .. to ich obowiązek... a reszty dowiedzcie się w sklepach.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-06, 12:45   

Mori_1 napisał/a:
A jak nie masz po 10 i 20 zł, a klient ma zakupy za 10 zl i płaci ci 100 to zaokrąglasz i oddajesz mu 100 a klient ma zakupy za darmo. Świetnie już wiem jak mam robić, no bo oczywiście jest zakaz rozmieniania pieniędzy. W ogóle to chciałabym się dowiedzieć co to znaczy, że mam sobie uzbierać drobnych. Gdzie mam zbierać te drobne. Czy mam wyjść z kapeluszem przed sklep? Bardzo bym chciała wiedzieć gdzie jest to miejsce na zbieranie drobnych to wyjdę i sobie uzbieram.
Wiesz co, jeżeli taka jest Twoja interpretacja to gratuluję i oczywiście zrób w ten sposób, jeśli uważasz że o tym mówiłam. A jeśli 10 zł, czy 100 zł to dla Ciebie "drobne" to zazdroszczę.
 
     
biedronella33
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-06, 22:10   

Nie kłócić się.

Larrikol, koleżanka użyła sarkazmu.

Ok. Mówisz, że jest zakaz żebrania. I tak nikt tego nie przestrzega, bo inaczej się nie da. Mamy bankomat, który daje same 50zł i 100zł :/ Więc prosimy. Kierownictwo każe nam prosić. Teraz zasilenie będzie przyjeżdżało JEDEN raz w miesiącu.

Następnym razem zamknę kasetkę i powiem, że kasa nieczynna, bo nie mam drobnych, koleżanki nie mają i kierownictwo też nie ma.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-06, 22:15   

Mówię o tym zakazie, odnośnie słów Twojego kierownika, że zabrali wam zasilenie, bo nie prosicie. To niech się zdecydują, bo ponoć bilon miał służyć temu, żeby nie żebrać.
 
     
biedronella33
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-06, 22:18   

Larrikol, wiesz, ja ostatnio odnosze wrażenie ze nasza firma sama nie wie czego chce... i nasz KR tak samo :/

Trzeba wyluzować i jak nie ma drobnych to trudno. Albo ktos rozmieni albo nie. W sumie to nie mój problem, ze nie mam drobnych. Ludzie nie dają, kierownictwo nie ma. Nie moja wina - nie mój problem. To problem firmy i ich chorej polityki.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-07, 08:15   

motyw z ostatnich dni : klient z piwem i ze stówką , koleżanka kasjerka prosi o drobniejsze, klient mówi że nie ma , kasjerka cap za piwo-odstawiła na bok i tekst: no to ja nie sprzedam bo nie mam czym wydać , mina klienta -bezcenna :D
 
     
@Lilith

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-07, 10:06   

No i właśnie,trzeba sobie jakoś radzić :em29: Ja jeszcze robiłam tak,że kazałam klientowi czekać aż uzbieram od następnego.I nagle okazywało się,że klient te drobne ma :szczena: ,a tylko nie chciało mu się szukać albo trzymał,żeby mieć do warzywniaka albo jutro na bułki.
 
     
biedronella33
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-07, 13:49   

Denerwuje mnie to, ze ludzie traktują biedronki, jako darmowe rozmieniacze pieniędzy. Chyba tez tak zaczne robic jak Wy.
 
     
pmc

Stanowisko:
klient

Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-07, 15:18   

W takim razie zasilanie sklepu w bilon tylko raz w miesiącu to zdecydowanie za mało. Bilon powinien być w zapasie, żeby w każdej chwili można było uzupełnić stanowisko drobniakami. Co to za problem dla kierownika zorganizować częstsze zasilanie w bilon, np. raz w tygodniu jakiś tysiąc czy dwa tysiące złotych? To nie kosztuje nic poza wykonaniem telefonu.
 
     
biedronella33
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-07, 18:09   

pmc, wlasnie chodzi o to, ze bilon zalatwia kierownik rejonu. Podejscie mojego jest takie, ze go to gówno obchodzi. Mozemy sie prosic i nic.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo