Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PZU UWAGA NA STAWKĘ UBEZPIECZENIA!!!!!

czy przy ubezpieczeniu zawieranym za pośrednictwem pracodawcy powinien być cały regulamin uberzpieczenia do wglądu?
tak ,
86%
[ 62 ]
nie, leży to w interesie ubezpieczającego się
0%
[ 0 ]
przedstawiona tabela oferty wprowadza w błąd
13%
[ 10 ]
Głosowań: 64
Wszystkich Głosów: 72

Autor Wiadomość
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-07, 09:09   PZU UWAGA NA STAWKĘ UBEZPIECZENIA!!!!!

witam odnośnie ubezpieczenia grupowego ubezpieczyciel przedstawiając ofertę nie zaznaczył wysokości podstawy ubezpieczenia w przypadku wypadku. Wczytując się w ofertę zamieszczoną w tabeli zamieszczonej w podręczniku kierownika sklepu w tabeli w punkcie 7 jest napisane :
przy kwocie składki w wariancie 3

Trwały uszczerbek na skutek nieszczęśliwego wypadku:
1% -621 zł
100% -62100 zł

Logiczne wydaje się że suma ubezpieczenia wynosi 62100 zł
przy likwidacji szkody okazuje się że jest to jedyne 13200 zł
a te 62100 dostaje się za 100% czyli zgon
wczytując się w warunki OWU w tabeli kwota za zgon naturalny jest w wysokości 75900 *
* oznacza że jest to kwota skumulowana , "szczegóły znajdują się w ogólnych warunkach ubezpieczenia"

OZNACZA TO ŻE DANE ZAWARTE W TABELI SĄ DANYMI NIE PEŁNYMI A ZAWIERAJĄC UMOWĘ Z UBEZPIECZENIEM ZBIOROWYM NIE MAMY DOSTĘPU DO OGÓLNYCH ZASAD UBEZPIECZENIA I NIE ZAPOZNAJEMY SIĘ Z NIM W CHWILI ZAWARCIA UBEZPIECZENIA


[ Dodano: 2014-02-07, 09:16 ]
Trzeba pamiętać, że przed zawarciem każdej umowy ubezpieczenia należy dokładnie zapoznać się z jej warunkami. Ubezpieczyciel jeszcze przed zawarciem umowy ma obowiązek doręczyć ubezpieczającemu tekst ogólnych warunków ubezpieczenia (384 § 1 k.c.). Szczególne znaczenie ma ten wymóg przy ubezpieczeniach na życie, m.in. ze względu na szczególnie cenny przedmiot ochrony ubezpieczeniowej, którym jest życie i zdrowie ubezpieczonego. Ustawodawca nie określił, ile czasu musi minąć miedzy doręczeniem warunków ubezpieczenia a zawarciem umowy ubezpieczenia. Należy jednak uznać, że powinien to być rozsądny okres pozwalający na zapoznanie się z treścią warunków ubezpieczenia.
Ostatnio zmieniony przez 2014-02-07, 09:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-07, 09:17   

Rob jak zawsze jesteś czujny :)
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-07, 09:19   

czujny? nie wykręcony liczyłem na 2950 dostałem 650 ,bo indywidualnie jest innaczej jak miałem podana kwotę to się liczy 1% przzynany razy 4.7% podstawy ubezpieczenia
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-07, 09:45   

złodzieje , banda oszustów ;]
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-07, 10:04   

a podpisując deklaracje przystapienia punkt 4 zgadzasz się z OWU, czyli w szczególności z sumą ubezpieczenia.szach-mat i w plecy
 
     
~Ania7808 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Kwi 2013
Posty: 44
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-07, 10:41   

Gdy się ubezpieczałam od razu prosiłam kierownika sklepu o OWU. Prosiłam przez kilka miesięcy - niestety nie doczekałam się. Tabelki, które są nam dawane do wglądu nie mówią nic o warunkach wypłacania odszkodowań, wprowadzają tylko w błąd.
_________________
Brudne ręce są oznaką czysto zarobionych pieniędzy.
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-07, 11:06   

Art. 10.1.Czynem nieuczciwej konkurencji jest takie oznaczenie towarów lub usług albo jego brak, które może wprowadzić klientów w błąd co do pochodzenia, ilości, jakości, składników, sposobu wykonania, przydatności, możliwości zastosowania, naprawy, konserwacji lub innych istotnych cech towarów albo usług, a także zatajenie ryzyka, jakie wiąże się z korzystaniem z nich.

Problem w tym że tych warunków nie dopełnił ubezpieczyciel, a ks/zks nie ma ani świadomości że nie ma oWU ani do niego dostępu z tego faktu że nikt niee dostarczył go do wydruku w wersji elektronicznej. Jest to wina przede wszystkim ubezpieczyciela ,a my podpisując deklarację w punkcie 4 potwierdzamy że zapoznaliśmy się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia ,mylinie biorąc tabelę za jego warunki
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-07, 11:25   

Robertty, czyli pozew ?
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
pati3010 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 21 Lip 2011
Posty: 20
Skąd: wielkopolska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-07, 11:29   

Stawka stawką ja mam ubezpieczenie to najwyższe i miałam taki przypadek że znalazłam się w szpitalu miałam wycinany wyrostek zalicza to się już jako operacja i byłam pewna że nasze ubezpieczenie też obejmuje takie przypadki jak doszło co do wypłaty z mojej polisy dostałam tylko za pobyt w szpitalu zdziwiłam się i poszłam do PZU osobiście babka sprawdziła moją polisę a tam zonk polisa ta nie obejmuje operacji tylko śmierć moja małżonka dziecka rodzica i pobyt szpitalny i to na tyle tak się zdenerwowałam że teraz bede rezygnować z naszego firmowego ubezpieczenia i prywatnie się ubezpiecze jest troszkę drożej ale mam wszystko operacje złamanie nogi skręcenie i o wiele więcej wypłacają .
  Ocena JMP: 5/10
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-07, 12:16   

pati a możesz powiedzieć ile to jest troszkę drożej?
Szczerze ja miałem oferty i pzu i 2 innych firm i przy wyższej stawce nawet nie zbliżali się do kwot wypłacanych przy ubezpieczeniu tym biedronkowym.
Porównywałem to najniższe z B - więc jeśli masz ofertę indywidualną to jeśli możęsz podziel się nią.
A jeśli chodzi o OWU i wyłączenia - no nieźle nieźle w takim razie, wiedzą jak się zabezpieczyć żeby dobrze zarobić :)
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-07, 12:42   

dokładnie tak jak piszesz ordasz :em29:
 
     
pati3010 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 21 Lip 2011
Posty: 20
Skąd: wielkopolska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-07, 12:56   

stawka którą bym płaciła to 86 zł
  Ocena JMP: 5/10
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-07, 13:00   

ale Pati po pierwsze byś wiedziała na czym stoisz,a tak w błogiej nieświadomości można płacić 10 lat , inagle płacisz składki za 6000 w skali 10 lat a dostajesz za skręcenie 800 zł ,ja rozumiem że muszą zarabiać ale nich jest to logiczna suma

A ordasza popieram w kwesti OWU i małych "niedopowiedzeń" a jak mnie uczono każde niedopowiedzenie jest formą kłamstwa
 
     
sloneczko012011 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 03 Kwi 2012
Posty: 17
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-07, 13:11   Wypadek w czasie pójścia do pracy

Witam!
Kochani mam pytanie, miałam mały wypadek w czasie pójścia do pracy a dokładnie przewróciłam się na lodzie na rampie gdzie jest dostawa towaru, zdążyłam zadzwonić na dzwonek...aby wejść do pracy. Byłam na pogotowiu, co się okazało mocne stłuczenie prawego łokcia. Czy mogę dostać odszkodowanie ? Pozdrawiam
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-07, 13:24   

sloneczko012011, według mnie nie bo nic CI nie jest oprócz potłuczenia. A poza tym to nie jest temat do tego spraw :rool:
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo