Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
POMOCY
Autor Wiadomość
kamson 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Gru 2014
Posty: 3
Wysłany: 2015-04-01, 10:37   POMOCY

Poprosilam ostatnio kolezanke aby wydrukowala mi grafik bo chcialam miec w domu zeby wiedziec jak pracuje bo zadko kiedy zmienia sie grafik a codziennie niekoniecznie sie pamieta aby zagladnac do niego przy wyjsciu, wszytskie dziewczyny tak robia a jako jedna zostałam oskarzona o wynoszenie poufnych informacji z firmy, czy cos takiego istnieje, czy grafik to jest poufna informacja firmy? czy nie moge go posiadac w domu ? czy moga cos mi zrobic? czy poprostu to wymysl kierownika
Ostatnio zmieniony przez 2015-04-01, 21:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
~pasek 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 07 Lis 2014
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-01, 10:56   

Pierwsze słyszę o czymś takim. U nas jeśli ktoś na zmianie prosił o wydrukowanie grafiku w celu wzięcia do domu to kierownik pytał się reszty zmiany czy komuś jeszcze wydrukować żeby kilka razy tego nie robić. Jak zmieniał grafik to też potrafił zapytać czy ktoś chce mieć swój wydrukowany i nie było najmniejszego problemu z tym :)
_________________
Kto chce szuka sposobu kto nie chce szuka powodu...
 
     
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-01, 11:35   

Forma rozkładów oraz czas przekazywania ich do wiadomości pracowników

W obowiązujących do niedawna przepisach nie było doprecyzowane, jaką formę powinny mieć harmonogramy czasu pracy. Rozkłady czasu pracy stanowiące integralną część układów zbiorowych czy regulaminów pracy mają formę pisemną (art. 150 Kodeksu pracy). Jednak zarówno regulamin pracy, jak i układ zbiorowy nie zawierają indywidualnych harmonogramów czasu pracy będących konkretyzacją obowiązującego rozkładu czasu pracy.

Forum Kadry

Przepisy obowiązujące przed nowelizacją nie zawierały regulacji odnoszących się zarówno do formy, jak i terminów przekazywania pracownikom harmonogramów czasu pracy. Należało to do swobodnego uznania pracodawcy. Nie było zatem przeszkód, aby kwestie techniczne dotyczące harmonogramów zostały uregulowane w przepisach wewnątrzzakładowych. Nie było naruszeniem przepisów postępowanie, jeżeli w tym względzie nie obowiązywały żadne pisane lub niepisane (praktyka zakładowa) zasady, a pracodawcy z dnia na dzień wskazywali pracownikom godziny rozpoczynania i zakończenia pracy.

Jeżeli chodzi o kwestie techniczne związane z przekazywaniem harmonogramów do wiadomości pracowników, dotychczas powszechną praktyką było umieszczanie harmonogramów np. na tablicy ogłoszeń lub rozsyłanie ich za pomocą poczty elektronicznej. Z reguły przestrzegano zasady, aby pracownik mógł się zapoznać z harmonogramem przed terminem, od którego miał on obowiązywać. Brak regulacji sprawiał jednak, że w praktyce mógł to być np. ostatni dzień danego okresu rozliczeniowego.

Po nowelizacji przepisów o czasie pracy harmonogramy czasu pracy należy sporządzać w formie pisemnej lub elektronicznej.

Nowelizacja ogranicza swobodne uznanie pracodawców w zakresie formy i terminów przekazywania harmonogramów czasu pracy. Przepisy dopuszczają dwie formy sporządzenia rozkładu czasu pracy danego pracownika – pisemną lub elektroniczną.

Forma pisemna będzie wiązała się z przekazaniem pracownikowi (najlepiej za pokwitowaniem) wydruku zawierającego jego rozkład czasu pracy lub umieszczeniem harmonogramów w miejscu ogólnie dostępnym dla pracowników. Harmonogram będzie mógł być również przesłany pracownikom za pomocą poczty elektronicznej. Nie można wykluczyć także sytuacji, w której pracodawca zdecyduje się na umieszczanie harmonogramów na ogólnie dostępnej stronie intranetowej, co wydaje się bardziej pewnym rozwiązaniem. Wynika to z faktu, że wysyłając indywidualnie do każdego pracownika wiadomość zawierającą rozkład czasu pracy łatwiej przypadkowo kogoś pominąć (nie dopełniając tym samym obowiązku informacyjnego. Zgodnie z nowymi przepisami, obowiązkiem pracodawcy jest przekazanie rozkładu czasu pracy danego pracownika w terminie „co najmniej na tydzień przed rozpoczęciem pracy w okresie, na który został sporządzony ten rozkład”. Może to być zatem okres dłuższy, ale nie powinien być skracany.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-01, 11:59   

Sama sobie tego grafiku nie wydrukowałaś, więc pytanie, czy Twój przełożony poinformował Cię o tym, kiedy udostępniał Ci grafik? Poza tym to jest Twój rozkład pracy, więc jaka to niby poufna informacja? Jakbyś wyniosła procedury kasowe, to można byłoby powiedzieć, że poufne, ale w takim wypadku niech się wypchają i nie daj sobie wmówić, że jest inaczej :)
 
     
Hela1766

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 01 Kwi 2015
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-01, 12:04   

U mnie jest problem z powiadamianiem o zmianach w grafiku. Idę do pracy na 14 i dowiaduję się że zamiast do 22 jestem do 24.Czy któraś z kierowniczek nie powinna powiadomić mnie o tym skoro gdy zmieniały grafik nie było mnie w pracy?! :boks:
_________________
Hela@
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-01, 12:44   

po ludzku byłoby poinformować :) ale czasami jest tak że kierownik też człowiek i zapomni w tym nieustającym młynie , może tak było w twoim przypadku , bo jeśli zdarza się to nagminnie to wystarczy powiedzieć że chcesz wiedzieć o takich zmianach z takiego lub innego powodu
 
     
kamson 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Gru 2014
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-01, 13:54   

okey dziekuje za odpowiedz !! :) , a co do zmian w grafiku kiedys mialam taki problem to wkoncu sie nie zgodzilam na zmiane, nie zaakceptowalam zmiany i od tamtej pory sie nauczyly mnie informowac o danych zmianach rejonowy pytal sie dlaczego nie wbilam sie a wpisalam w pamietnik i czemu dluzej nie zostalam to mu wyjasnilam ze ja o zmianach grafiku nie zostalam poinformowana, zycie swoje tez mam.
 
     
#bxx1 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 15 Lip 2014
Posty: 74
Skąd: Kraków
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-01, 16:15   

To samo przerabiałem.Non stop zmieniany grafik,nie informowanie o zmianie itp.Powiedziałem raz,drugi że jak będę miał tak zmieniany grafik to będę przynosił zwolnienia lekarskie,i podziałało.Teraz mam spokój grafik taki sam na początku miesiąca jak i na końcu,ewentualnie jak mi przedłużali,ale dzwonili i się pytali czy zostanę dłużej w pracy.Da się?Jak widać da:)Jak zapomną i znowu zaczną majstrowac przy grafiki to im przypomne,ale juz ZL.
  Ocena JMP: 1/10
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-01, 16:19   

bxx1, świetne podejscie. Taki człowiek w zespole to skarb. Oby tobie nigdy nie było potrzebne wolne, bo moze sie okazac ze nikt za ciebie nie przyjdzie.
 
     
#bxx1 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 15 Lip 2014
Posty: 74
Skąd: Kraków
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-01, 16:58   

Trochę zrozumienia,przecież jak koleżanki w pracy chcą się zamienić to nie robię problemu,i się zamieniam.Tylko sorki,zmiany grafiku codziennie to gruba przesada.Prosty przykład,mam mieć jutro na rano,telefon,że mam jednak na popołudnie,a tu na drogi dzień rano telefon gdzie ja jestem,bo mam na 6stą...
  Ocena JMP: 1/10
     
#Seven of Nine 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 08 Gru 2014
Posty: 99
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-01, 20:14   

U mnie grafik zmienia się zbyt często by brać go do domu np w marcu mieliśmy 45 wersji ale jak ktoś chce to nigdy nie było problemu z wydrukiem.
 
     
Hela1766

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 01 Kwi 2015
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-03, 12:30   

Rozmowa była-dość ostra- ciekawe czy coś pomoże? Miałam obawy, że dopiero mi dadzą popalić że miałam czelność się odezwać ale jest ok. Rozumiem, kierownik też człowiek i nie myli się ten co nic nie robi, ale nie zdarzyło się to po raz pierwszy(oby ostatni bo nie lubię kwasu :nie: )
_________________
Hela@
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-03, 12:34   

myślę że jeśli wyjaśniliście sobie wszystko to będzie ok :) czasami jest tak że nasi kierownicy myślą że żyjemy tylko i wyłącznie pracą
 
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-03, 21:22   

... i trzeba uświadamiać im że tak nie jest :P ;)
 
     
ennww

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-07, 11:40   

W każdym innym sklepie można zabrać ze sobą grafik do domu.
_________________
http://www.nurtech.pl
  Ocena JMP: 8/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo