Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: DarkSide
2016-10-22, 14:23
Kody PLU w Biedronce
Autor Wiadomość
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-17, 07:06   

MalaAsia napisał/a:
Givszoman napisał/a:
ja sobie przypomniałem jeszcze z czasów gdy uprawnienia do cofnięcia pozycji z paragonu miał TYLKO KIEROWNIK ZMIANY (potrzebne było zeskanowanie plakietki kierownika by usunąć z paragonu jakąkolwiek pozycję)

u nas tak jest cały czas, kierownicy zapierniczają milion razy w tę i z powrotem, kolejki do kas, ludzie wkurzeni, a ja zamiast kasować stoję bezczynnie i czatuję kiedy kiero z plakietką podejdzie - żenada, jak ja niby miałabym nakraść wycofując jakiś produkt?


Oj, bywały i to nieraz takie sytuacje że kasjerzy skanowali produkty na paragon, podawali kwotę do zapłaty - i przed samym zamknięciem paragonu gdy dostali od klienta pieniądze, wycofywali np. drogą whisky, a pieniądze za tą whisky chowali sobie do kieszeni. Nie będę mówił na jakich sklepach i kto bo nie mogę ale takie sytuacje są najczęstszą przyczyną dyscyplinarnych zwolnień.
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-17, 07:42   

Przecież jak wycofać to klient ma do zapłacenia mniejszą kwotę i widać ją na wyświetlaczu, potem na paragonie, to kto zapłaci więcej niż powinien i się nie zorientuje? :bu:
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-17, 08:17   

Ten kto nie patrzy na wyświetlacz i paragon, albo ten kto rzuci odliczoną kwotę i nawet nie zaczeka na paragon.

Domyślam się, że łatwiej tak kraść kiedy na sklepie jest mały ruch, więc jak kierownik musi co chwila latać z kartą w sklepie, gdzie jest ruch to takie trochę wylewania dziecka z kąpielą, a jak ktoś chce kraść wystarczy się dogadać ze znajomym i po prostu się "mylić" przy nabijaniu.

Jak pracowałem w innym sklepie niż Biedronka to kierownicy po prostu zostawiali kasjerom taką kartę.
  Ocena JMP: 3/10
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-17, 09:34   

patogen123 napisał/a:
Ten kto nie patrzy na wyświetlacz i paragon, albo ten kto rzuci odliczoną kwotę i nawet nie zaczeka na paragon.

Domyślam się, że łatwiej tak kraść kiedy na sklepie jest mały ruch, więc jak kierownik musi co chwila latać z kartą w sklepie, gdzie jest ruch to takie trochę wylewania dziecka z kąpielą, a jak ktoś chce kraść wystarczy się dogadać ze znajomym i po prostu się "mylić" przy nabijaniu.

Jak pracowałem w innym sklepie niż Biedronka to kierownicy po prostu zostawiali kasjerom taką kartę.


Jak się umówi z kimś, to widzę możliwość, tyle, że ryzykowną wysoce, bo trzeba przyznać otwarcie komuś, że się kantuje i oddać swój los w jego ręce, że nie podkabluje, ale tak liczyć, że ktoś losowy nie spojrzy na wyświetlacz płacąc, albo paragonu nie weźmie? kiepsko ... to już chyba mniejsze ryzyko z półki zajumać i liczyć, że nikt akurat wtedy kamer nie sprawdzi :szczena:
 
     
@maniek19 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-17, 11:10   

Teraz może tak, bo akcje weź paragon oraz rozwój świadomości niektórych ludzi rzeczywiście sprawił że ludzi sprawdzają, ale to jest jakieś 50%. Ja też jak się spiesze to nie zawsze sprawdzam paragon, więc sprawa jak najbardziej możliwa.
  Ocena JMP: 2/10
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-17, 12:56   

maniek19 napisał/a:
Teraz może tak, bo akcje weź paragon oraz rozwój świadomości niektórych ludzi rzeczywiście sprawił że ludzi sprawdzają, ale to jest jakieś 50%. Ja też jak się spiesze to nie zawsze sprawdzam paragon, więc sprawa jak najbardziej możliwa.


Może i możliwa, ale jak ryzykowna, przecież nie jesteś w stanie kontrolować kto na wyświetlacz zerknie, kto nie, kto paragon weźmie, kto zostawi ... dla mnie to za dużo kombinacji i nerwów, nie mówiąc o etyce, bo ktoś kto chce kraść to przecież ma ją w nosie
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-17, 13:24   

Zapraszam do udziału w dyskusji, związanej z tematem kodów PLU :)
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-17, 13:31   

Larrikol napisał/a:
Zapraszam do udziału w dyskusji, związanej z tematem kodów PLU :)


Dlatego został założony temat "Najbardziej kuriozalne błędy na kasie"
 
     
Biurowa 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 19 Wrz 2016
Posty: 427
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-18, 06:50   

pod jakim kodem nabijacie fasolkę szparagową ?

U nas kasujemy na 355 i kosztowała ponad 20 zł/kg, a w nowej gazetce widzę, że jest przeceniona z 9,99zł na 6,99 .^. Więc chyba coś źle wbijamy.
 
     
#asieq77 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 19 Maj 2017
Posty: 78
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-19, 09:01   

na rondelki i garnki na wage?
 
     
tubiedronka 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Cze 2018
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-19, 19:30   

A np na jabłku i innych owocach, sa naklejki i na nich sa kody plu i mozna ich uzywac?
  Ocena JMP: 9/10
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-19, 19:46   

tubiedronka napisał/a:
A np na jabłku i innych owocach, sa naklejki i na nich sa kody plu i mozna ich uzywac?


Można ich używać, ale trzeba też znać, bo ktoś przyniesie jabłko czy pomidora bez naklejki i klapa, albo na jabłko modi, czy golden przyklei naklejkę z championa, to też trzeba spojrzeć, bo ceny się różnią, poza tym np. na winogronie jest napisany kod, który nie działa więc trzeba znać właściwy ;)
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-20, 11:46   

MalaAsia napisał/a:
tubiedronka napisał/a:
A np na jabłku i innych owocach, sa naklejki i na nich sa kody plu i mozna ich uzywac?


Można ich używać, ale trzeba też znać, bo ktoś przyniesie jabłko czy pomidora bez naklejki i klapa, albo na jabłko modi, czy golden przyklei naklejkę z championa, to też trzeba spojrzeć, bo ceny się różnią, poza tym np. na winogronie jest napisany kod, który nie działa więc trzeba znać właściwy ;)


Normą są sytuacje że klient pomiesza kilka rodzajów jabłek i tłumacz że każde jabłko ma inny kod i trzeba tak ważyć. Rekordzista mi wcisnął 3 jabłka modi między cały woreczek jonagold ale przez nieusunięcie naklejek nie zdołał mnie nabrać.
 
     
~nowicjuszka79 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Mar 2018
Posty: 32
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-20, 12:05   

asieq77 napisał/a:
na rondelki i garnki na wage?


patelnie i rondelki ceramiczne - 292935(7x0)
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-20, 13:24   

nowicjuszka79 napisał/a:
asieq77 napisał/a:
na rondelki i garnki na wage?


patelnie i rondelki ceramiczne - 292935(7x0)


czyli można krócej: 2935
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo