Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ODEŚLIJ FOLDEREK-akcja dywersyjna

ODEŚLESZ FOLDERKA?
TAK
65%
[ 70 ]
NIE
34%
[ 37 ]
Głosowań: 107
Wszystkich Głosów: 107

Autor Wiadomość
dzasta17 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 5
Skąd: DC 07
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-26, 23:12   

hej, a na jaki adres odsyłacie te foldery bo ja też chce go odesłać a nie wiem dokładnie na jaki adres
_________________
dzasta17
 
     
@hamburger

Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 146
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-26, 23:23   

ja popieram malgooooo Pozdrawiam wszystkich
 
     
@Koza 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 17 Wrz 2012
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-26, 23:40   

Cytat:
hej, a na jaki adres odsyłacie te foldery bo ja też chce go odesłać a nie wiem dokładnie na jaki adres
_________________

JMP S.A
ul.Żniwna 5
62-025 Kostrzyn
Do siedziby :)
 
     
dzasta17 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 5
Skąd: DC 07
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-26, 23:59   

dzięki za odpowiedź
_________________
dzasta17
 
     
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-27, 13:11   

ja odesłałam już.. dołączyłam list .. pewnie za niego wylecę z hukiem.. :)

zacytuję go Wam w całości

"Szanowni Państwo,

Z przyjemnością oddaję w Państwa ręce publikację Grupy JM „Czego dokonaliśmy razem w 2012”. Na przyszłość proszę aby oszczędzić na wydawaniu tego typu folderu o jeden egzemplarz .. zamiast 70 000…będę miała satysfakcję, że biorę udział aktywny w ochronie środowiska., a ponadto nie będę zmuszona czytać żadnych agitacyjnych i pełnych propagandy publikacji.
Dlaczego nie wspominacie że ta nasza „wielka liczna rodzina” jest sukcesywnie eliminowana, ze dobrych pracowników zastępujecie osobami które z uwagi na swoją sytuację materialną, są w stanie znieść wszystkie przejawy mobbingu, poniżania.. lub, że na miejsce pracowników którzy próbują bronić „praw pracowniczych” zatrudnia się znajomych, rodzinę KR.. konfidentów, donosicieli. ( nie obrażam, ludzi uczciwych ale tych jest coraz mniej- polityka firmy )..dlaczego nie wspominacie o ilości wypadków przy pracy.. o ilości osób które leczą się na kręgosłup.. u psychiatrów .. lub co gorsza próbują odebrać sobie życie z powodu terroru psychicznego.

Wspaniały folder..
Zacytuję kilka wyników finansowych, które podaliście:
„ EBIT” czyli zysk operacyjny przed opodatkowaniem..
Zysk operacyjny przed opodatkowaniem (EBIT) można wyznaczyć na trzy sposoby:
 Z księgowego punku widzenia: sprzedaż – koszty operacyjne
 Z finansowego punktu widzenia: zysk brutto + odsetki
 EBIT = MB - KS (marża brutto - koszty stałe)


Koszty działalności operacyjnej:
Koszty proste związane z prowadzeniem działalności produkcyjnej, usługowej i handlowej poniesione w celu uzyskania określonych przychodów. W wersji porównawczej obejmują: wartość sprzedanych towarów i materiałów w cenie zakupu (nabycia) oraz koszty ogółem (wg rodzajów). Układ porównawczy polega na przeciwstawieniu przychodom ze sprzedaży produktów skorygowanych o przyrost lub ubytek stanu zapasów produkcji gotowej i niezakończonej oraz rozliczeń międzyokresowych kosztów (bez finansowych), jak też koszt wytworzenia świadczeń na potrzeby własne - wg kosztów rodzajowych.
W układzie porównawczym (rodzajowym) koszty grupowane są wg rodzajów, czyli prostych jednorodnych elementów. Układ rodzajowy kosztów obejmuje następujące pozycje:
1) amortyzację,
2) zużycie materiałów i energii,
3) usługi obce,
4) podatki i opłaty,
5) wynagrodzenia,
6) ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia,
7) pozostałe koszty rodzajowe.

Liczba zatrudnionych w tym CD niesamowicie spadła, a wraz z nią koszty operacyjne … co wpłynęło na zwiększony EBIT, którym się tak chwalicie.



„PRODUKTYWNOŚĆ”

to stosunek ilości wytworzonej oraz sprzedanej produkcji w określonym i rozpatrywanym okresie, do ilości wykorzystywanych lub zużytych zasobów wejściowych. Zasoby wejściowe, o których mowa, to nic innego jak rozmaite zasilenia systemu i zasoby systemu wykorzystywane do wytworzenia produktu końcowego. Zasileniami systemu mogą być np. materiały, energia oraz informacje, a zasobami systemu mogą być np. ludzie oraz kapitał.

Może ktoś z centrum się wypowie, jakie nałożono na nich normy. Ilu ludzi zwolniono…, dlaczego my skarżymy się na źle ułożony towar na paletach…, bo to produktywność… kosztem ludzi…

Dlatego, z żenadą a nie dumą czytam folder który dostałam… Każdy wie doskonale domyśla się dlaczego Firma przeniosła się do Kolumbii. A my znów dostajemy przerobione przez marketingowców informacje.

Powszechnie wiadomo, że pomoc jaką udziela Firma nie jest jej dobrą wolą tylko albo, obowiązkiem wynikającym z ustawy albo akcją którą będą mogli polepszyć swój wizerunek.

Gdzie informacja o związkach zawodowych? Gdzie informacja jak można do nich przystąpić?
Czyżby takim zagrożeniem byli dla firmy związkowcy? Że wszelkie wynikające z ustawy o ZZ są łamane,. Pracownicy mają ograniczony dostęp do tych informacji?

Nie jesteśmy wielką rodziną.. Jesteśmy trybikami w maszynie korporacyjnej.. nie mamy prawa głosu.. a Ci co mogą nas reprezentować (ZZ) są skutecznie blokowani..

Musze pogratulować Firmie umiejętności manipulowania ludźmi, informacjami. Zarządzanie przez Strach.. Opiera się na ciągłym monitoringu i kontroli pracowników oraz wydawaniu im poleceń, które muszą być zrealizowane zgodnie z wymaganiami lidera. Brak tu miejsca na inicjatywę pracownika i jego pomysłowość, kreatywność, rozwój.
Zdanie najbardziej charakterystyczne dla takiego lidera, to rób, co ci każę.
Ze stylem tym spotkać można się najczęściej w strukturach militarnych. Ma on negatywny wpływ w organizacji na atmosferę w firmie i może owocować zwiększoną rotacją pracowników. Dobrze sprawdza się w sytuacjach kryzysowych lub sytuacjach konfliktowych, niemniej jednak stale prowadzenie zespołu w ten sposób owocuje zanikiem aktywności i zaangażowania.


Jeszcze raz serdecznie proszę, o nie przysyłanie podobnych folderów na mój adres.
Dołączam również broszkę „biedronka” – jest niezwykle zbędnym „prezentem”

Z poważaniem.. pewnie już wkrótce Wasz Były Członek Wspaniałej Rodziny."
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-27, 13:25   

Alotquestions, gratuluję odwagi i pomysłu :)
 
     
@blablo 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Paź 2011
Posty: 210
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-27, 13:27   

Alotquestions, podpisałaś się z imienia i nazwiska ??
 
     
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-27, 13:33   

tak imię nazwisko, zajmowane stanowisko, oraz z numeru sklepu.. przecież muszą posiadać wiedzę komu nie odsyłać folderów...
 
     
@blablo 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Paź 2011
Posty: 210
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-27, 13:34   

gratuluję odwagi, ja chyba bym się nie odważyła :em29:
 
     
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-27, 13:36   

czy napisałam nieprawdę? nie ...
miałam jeszcze im dopisać.. że jak moi znajomi chwalą się 13 pensjami toja chwaliłam się broszką... ale odpuściłam... ;)

p.s.
gosiaanna napisał/a:
A ja oficjalnie mojej pani KR(pozdrawiam gorąco)do łapek własnych w nieotwartej kopercie oddałam

I co ona na to?

jak co ona na to? przecież taki sam musiała dostać... będzie miała dwa do kolekcji... :P
 
     
~ontakisam 


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 59
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-27, 13:37   

Odesłałem :D :em29: Z rana ruszyłem na pocztę i mam z głowy 8)
Koza.. Kiedy piwko ? >:D
_________________
ontakisam
  Ocena JMP: 8/10
     
Karolkaa 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Paź 2013
Posty: 20
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-27, 15:40   

Alotquestions nie no odważna jesteś :) ja jestem w biedroneczce od niedawna i wiele jeszcze nie wiem co i jak. Folder dostałam ale chyba nawet wylądował już w koszu, jak zobaczyłam okładkę to nie chciało mi sie tego nawet czytać. Pomysł z odesłaniem do siedziby jest niezły....... jakby tak każdy odesłał może dało by im to troche do myślenia, że wywalają pieniądze w błoto....
 
     
@Koza 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 17 Wrz 2012
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-27, 15:54   

Alotquestions, :szczena: Szczęka mi opadła i potoczyła się pod stół.Chylę moją głowę przed Twoją odwagą i zaangażowaniem.O to chodzi.Żeby nie siedzieć cicho.Żeby demonstrować swoje poglądy zgodnie z poziomem własnej odwagi.Ja taka odważna nie jestem.
ontakisam napisał/a:
Koza.. Kiedy piwko ?

Kurde,a jak te pozostałe kozy mam skrzyknąć jak nie znam grafików?
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-27, 16:20   

Alotquestions, szukasz już nowej roboty? :D
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-27, 16:36   

czy nie jesteśmy w demokratycznym kraju? nie możemy wypowiadać własnego zdania? jeśli w tym momencie zaczną coś na mnie szukać... jako argument będę miała ów list... i oczywiście pójdę do Sądu Pracy z pozwem o dyskryminacje i zakaz wypowiadania się, zważywszy że mój list nie był próbą obrażenia nikogo tylko, miał na cel uświadomić ze foldery które dostajemy są zupełnie zbędne..dla pracowników na najniższym poziomie. nie obrażam Was.. ale litery i cyfry które są w folderach dla większej części pracowników sa nie zrozumiałe...
a jeśli mnie zwolnią.. będę pisała Bloga...codzienność w sklepie... jak bywa naprawdę..
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo