Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
SONDA PRZERWA 15 MINUTOWA

Czy korzystasz z przysługującej przerwy 15 minutowej
tak
43%
[ 120 ]
nie
56%
[ 153 ]
Głosowań: 273
Wszystkich Głosów: 273

Autor Wiadomość
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-29, 18:34   SONDA PRZERWA 15 MINUTOWA

Witam zapraszam do korzystania z sądy odnośnie korzystania z przerwy 15 minutowej

[ Dodano: 2013-04-29, 18:40 ]
jest to sonda pilna na potrzeby przewodniczącego związków zawodowych "Solidarność" Piotra A. proszę o udział :)
 
     
@Koza 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 17 Wrz 2012
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-29, 18:53   

W sondzie brakuje opcji:CZASAMI....
_________________
Kochana Biedronko-byłam ci jak słonko,co wiosną się budzi i ogrzewa ludzi.
Czemuś mnie zgasiła,w niebyt obróciła,odepchnęłaś skrycie i złamała życie.
 
     
~Paula 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Maj 2011
Posty: 50
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-29, 19:24   

Ja na ogół chodze na przerwy...ale czasami poprostu nie mam czasu!a jak mnie ks lub zks wkurzy to siedze całe 15 min. >:D
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-29, 19:50   

opcji czasami nie ma bo przerwa w pracy 15 minutowa, dla osob planowanych na co najmniej 6 h to nie zbywalne prawo,a nie przywilej

podstawa prawna oraz wykładnia:
"Zgodnie z art. 134 Kodeksu pracy, pracownikowi przysługuje prawo do kwadransa przerwy, jeżeli dobowy wymiar czasu pracy przekracza 6 godzin. Co ważne, jest to świadczenie związane z rzeczywistym czasem pracy w danym dniu, a nie z wymiarem czasu pracy danego pracownika. Nie ma więc znaczenia, że pracownik jest zatrudniony np. na ¾ etatu. Jeżeli przepracowuje ponad 6 godzin dziennie, ma prawo do 15-minutowego odpoczynku. Przerwa jest wliczana do czasu pracy, co w praktyce oznacza, że podobnie jak czas pracy jest opłacana z funduszu pracodawcy.

Przepisy nie wskazują konkretnego okresu, na który miałaby przypadać przerwa. Kwestię tą powinny więc regulować regulacje wewnątrzzakładowe (np. regulamin pracy), przy czym pracodawca nie musi ustalać jednej pory odpoczynku dla wszystkich podwładnych. Co więcej, możliwe jest również pozostawienie pracownikom swobody w tym zakresie.

Należy jednak pamiętać, że omawianej przerwy nie wolno wyznaczać w godzinie rozpoczęcia lub zakończenia pracy. Prowadziłoby to do skrócenia wymiaru czasu pracy, co jest sprzeczne z celem, jakiemu ma służyć przerwa (odpoczynek, spożycie posiłku)
"
Ostatnio zmieniony przez 2013-04-29, 19:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
@Biedronek On 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 339
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-29, 19:51   

[quote="Paula"]Ja na ogół chodze na przerwy...ale czasami poprostu nie mam czasu!a jak mnie ks lub zks wkurzy to siedze całe 15 min. >:D[/quote

Ojj Ja tez bym tak chciał posiedzieć całe 15 min i nie odbierać tel od KR ,który też Mnie nie raz wkurzy oraz nie reagować na dzwonki kasjerów przez 15 min , bo z rana nie wypiją kawy i nie odróżniają O/W przy nabijaniu >:D
  Ocena JMP: 6/10
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-29, 19:58   

a dla kierowników i zastepców:

Postępowanie mandatowe
W sprawach o wykroczenia przeciwko prawom pracownika określone w kodeksie pracy, a także w sprawach o inne wykroczenia związane z wykonywaniem pracy zarobkowej, inspektor pracy może nałożyć grzywnę w drodze mandatu karnego, jeżeli uzna, że kara ta będzie wystarczająca. Mandat karny może zostać nałożony również po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego (art. 95 par. 3 kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia).
W postępowaniu mandatowym może zostać nałożona grzywna w wysokości do 500 zł, a w sprawach, w których oskarżycielem publicznym jest inspektor pracy oraz czyn wyczerpuje znamiona wykroczeń określonych w dwóch lub więcej przepisach ustawy do 1000 zł.
Inspektor pracy nakładając grzywnę w drodze mandatu karnego jest obowiązany:
określić wykroczenie zarzucane sprawcy,
określić wysokość grzywny,
pouczyć sprawcę o możliwości odmowy przyjęcia mandatu i konsekwencjach takiej odmowy; jeżeli sprawca wykroczenia odmówi przyjęcia mandatu karnego, inspektor pracy występuje do sądu z wnioskiem o ukaranie.
Nadzór nad postępowaniem mandatowym w sprawach o wykroczenia przeciwko prawom pracownika pełni Główny Inspektor Pracy.
 
     
@Koza 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 17 Wrz 2012
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-29, 20:44   

Robertty napisał/a:
opcji czasami nie ma bo przerwa w pracy 15 minutowa, dla osob planowanych na co najmniej 6 h to nie zbywalne prawo,a nie przywilej

Całkiem jasne,ale jakie są realia wszyscy wiedzą.Dlatego taka konstrukcja ankiety nie umożliwia mi podania odpowiedzi zgodnej z prawdą.
No chyba,że chodzi o to,czy korzystam z przerwy,kiedy jest mi udzielona.
Robertty,żeby to było jasne-nie czepiam się tylko realnie mam problem z odpowiedzią na zadane pytanie,bo czasem przerwa jest a czasem jej nie ma :#)
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-29, 21:19   

ja Cię droga Kozunio rozumiem ale dostałem jasne wytyczne :rool:

[ Dodano: 2013-04-29, 21:30 ]
rezygnacja z przerw to jak rezygnacja z własnych pieniędzy 22 dni pracy po 15 minut to 330 min w skali miesiąca czyli 5 godzin i 30 minut co daje w skali roku 5,5 h razy 12 miesięcy 90 godzin czyli połowę wypłaty. teraz pomnóżcie to przez około 22 tyś pracowników sklepów 22 tyś razy 800 zł netto=17 mln 600 tyś złotych oszczędności ;] premię roczną wyrabiacie z niewykorzystanych przerw...........
 
     
@Koza 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 17 Wrz 2012
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-29, 21:34   

No cóż....he,he,he.....Czyli sonda dla sondy,a nie w celu poznania realnej sytuacji....Coś jakby zadać pytanie:czy czarno-biały film jest czarny,czy biały...
Tu rodzi się kolejna zagadka:po co przewodniczącemu związków zawodowych "Solidarność" Piotrowi A. tak niemiarodajne informacje?Bo przecież żadna z podanych w sondzie odpowiedzi nie może być zgodna z prawdą-nigdy nie uwierzę,że ktoś zawsze korzysta z przerw,lub nigdy z nich nie korzystał...
I żeby to było jasne-Koza nie jest żadnym filozofem,ani tym bardziej badaczem Pisma Świętego :)
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-29, 21:39   

każdy ma swoje sondy i my i oni ;) ichne sondy pokazują odmienną rzeczywistość ...
po za tym jedno Kozunio czasami oznacza-żenie nie zawsze,a powinno być zawsze,bez żadnego ale... to jakby ktoś Ci dawał emeryturę czasami,albo rodzinne, prawa są nie zbywalne

[ Dodano: 2013-04-29, 21:41 ]
albo pensje czasami 10 tego a czasem 12 tego a nie ma że czasami 10 tego ma być zawsze

[ Dodano: 2013-04-29, 21:43 ]
i jeszcze jedno na mojej zmianie kasjerki ZAWSZE OD KIEDY PRACUJĘ A PRACUJĘ 5 LAT ZAWSZE KORZYSTAJĄ Z PRZERWY ITO 15 MINUT ,CZY JESTEM NA SKLEPIE WYSOKO CZY NISKO OBROTOWYM,CZY MAM 2 CZY 3 ABSENCJE,CZY KOLEJKA JEST NA JEDNĄ OSOBĘ CZY DO CHŁODNI ,MOŻNA? MOŻNA....... WIĘC UWIERZ ŻE MOŻNA ZAWSZE ;)
 
     
@Koza 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 17 Wrz 2012
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-29, 21:53   

Robertty napisał/a:
rezygnacja z przerw to jak rezygnacja z własnych pieniędzy

No litości....Robertty, ...tak oczywistych kwestii raczej nikomu tłumaczyć nie trzeba :)
 
     
haneczka244

Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-29, 22:08   

Robertty sunda zaliczona
:em29: :boks:
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-29, 22:14   

dziękuje Haneczko i zapraszam dio drugiej

[ Dodano: 2013-04-29, 22:59 ]
głodny pracownik pracownik zły i mniej wydajny,to pierwszy mój zakład w 16 letniej karierze zawodowej gdzie przerwe ma się w dupie
 
     
@blablo 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Paź 2011
Posty: 210
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-29, 23:38   

Robertty, tutaj nie oddałam głosu, bo nie zawsze chodzę na przerwę, aczkolwiek częściej chodzę, niż nie chodzę. Najczęściej na 2 zmianie jest szał, kolejki, dostawy i nie zawsze się znajdzie czas. Nie oceniaj mnie, bo wiem, że mi przysługuje i że powinnam, ale tak jakoś samo wychodzi...
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-29, 23:42   

oj wiem , i rozumiem blablo ludzie nie chodzą bo są zaangażowani chcą jak najlepiej,ja to rozumiem nie potępiam,ale to ONi powinni nam zapewnić taką obsadę by zjeść
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo