Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwiększenie sprzedaży
Autor Wiadomość
@piivko19 

Stanowisko:
kadry

Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 344
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-02-09, 20:30   

Właśnie byłem w czasie promocji w lidlu, tam mieli całą lodówę kurczaka zarezerwowaną tylko dla niego :) a u nas w czwartek 7.15 - kurczaka już nie ma proszę pani ... chyba nie tędy droga Biedronki ?
  Ocena JMP: 5/10
     
#Schweppes 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 18 Kwi 2012
Posty: 87
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-02-09, 20:31   

No właśnie najgorsze jest to, że jedna z największych cech dobrej sprzedaży o/w to ładna ekspozycja, aby jakoś to wyglądało truskawki trzeba zamówić minimum 10 kartonów. A u nas się sprzedaje jeden na dwa/trzy dni :/
O mandarynkę się nie martwię, bo przy aktualnej cenie idzie nam do 30 kartonów dziennie, a jeżeli na promocję będzie przyjeżdżać ta ładna (z grubą skórką) to powinno się sprzedawać całkiem dobrze.
Odnośnie kurczaka to nawet nie wiadomo czy zapas robić, bo na przykład dziś przyjechał nam z krótszą datą niż ten co był już na sklepie. A jak alokują nam taką ilość, której nie sprzedamy tak jak było z pączkiem? To znów popłyniemy z pl`ką. No i weź tu się człowieku nie denerwuj. :P
 
  Ocena JMP: 8/10
     
~victorr 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 57
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-03-03, 21:51   

piivko19 napisał/a:
Właśnie byłem w czasie promocji w lidlu, tam mieli całą lodówę kurczaka zarezerwowaną tylko dla niego :) a u nas w czwartek 7.15 - kurczaka już nie ma proszę pani ... chyba nie tędy droga Biedronki ?


wiemy jaką realizację ma DC i trzeba troszkę się wycwanić, jeżeli chodzi o ostatnią promo kurczaka to zamówiłem 10 kartonów już na poniedziałek i na wtorek powtórzyłem, miałem pełną dostępność :)
Sorki, że sprzedawałem twojego kurczaka:)

[ Dodano: 2013-03-03, 21:58 ]
a tak poważnie na O/W to mam taki system, że na drugi lub trzeci dzień promocji ryzykuje i zamawiam równie dobrze rotujący indeks lub kolejny który będzie w promocji i sprzedaje z miejsca promocyjnego. Też sporo schodzi po wyższych cenach

[ Dodano: 2013-03-03, 22:00 ]
albo do promocji pomidora dodaje na przestrzał ogórka na 1 face.

Kombinacje:)
  Ocena JMP: 8/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-03, 22:35   

victorr napisał/a:
amówiłem 10 kartonów już na poniedziałek i na wtorek powtórzyłem, miałem pełną dostępność

To u mnie starczyloby to może do 12 :) Przecież to logiczne, że trzeba zamówić wcześniej, bo póxniej ciężko jest z realizacja :)
 
     
biedronkaaa 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 408
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-03-03, 22:37   

to ja miałem 100 kartonów kurczaka :P
  Ocena JMP: 10/10
     
~victorr 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 57
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-03-04, 17:24   

ja jestem mały sklepik na wsi i było na styk:)

Koniec już pomysłów na zwiększenie sprzedaży???

A jak radzicie sobie ze sprzedażą nonfoodu i inoutów??? Dużo zalega na magazynie??
  Ocena JMP: 8/10
     
biedronka1477

Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 662
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-03-04, 17:49   

Mam 3/4 magazynu pod sufit załadowanego nonfoodu, inoutów też pełno. Inouty wysyłamy za wysokoobrotówki to jedyna możliwość wyzbycia się tego.
 
     
~victorr 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 57
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-03-04, 21:23   

A ja na in outy mam system, choć nie podoba się KO, KR udaje że nie widzi.
Większość in outów jest w layoucie, tym sposobem uda się troszkę sprzedać :em29:
  Ocena JMP: 8/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-04, 23:05   

victorr napisał/a:
A ja na in outy mam system, choć nie podoba się KO, KR udaje że nie widzi.
Większość in outów jest w layoucie, tym sposobem uda się troszkę sprzedać :em29:

To fajnie, że udają, że nie widzą, u mnie by za to powiesili :)
 
     
@piivko19 

Stanowisko:
kadry

Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 344
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-03-04, 23:57   

victorr - taki sposób na in-out'y to i ja mam - wstawianie w layout, nie ukrywam pomaga się tego wyzbyć, zwłaszcza że na święta ładują tego od cholery ... ;(

Co do kurczaka my mieliśmy zablokowanego do zamówień od poniedziałku, tak więc mimo że zamówiłem w niedzielę to i tak dc obcięło ...
  Ocena JMP: 5/10
     
#Schweppes 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 18 Kwi 2012
Posty: 87
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-03-05, 00:04   

U nas jest to dozwolone i przez KR i KO, ale pod jednym warunkiem. Jeśli produkt stoi w miejscu, którym powinien (AT) a drugim plasowaniem jest miejsce w layou`cie, oczywiście na końcu danej grupy towarowej.
 
  Ocena JMP: 8/10
     
kropeczQa 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-07-08, 12:30   

a co myślicie o wykorzystaniu usług outsourcingowych z field marketingu? z jednej strony każdy w sumie wie, co chciałby poprawić, tylko niestety nie zawsze się da, a z drugiej może jakiś zewnętrzny audyt (myślę o czymś takim np. https://www.iqfm.pl/narzedzia/sell-in/audyty/ ) raz na jakiś czas by był jednak pomocny. jak myślicie?
 
     
@madzia123 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Lis 2014
Posty: 129
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-06, 22:49   

Powiedzcie mi czy stosujecie jakieś ciekawe formy zwiększenia sprzedaży na swoim sklepie ? Może wasze kierownictwo posiada jakieś ciekawe ( niestandardowe ) pomysły ? Np my chcąc zwiększyć sprzedaż pieczywa mieliśmy degustacje danej bułki lub chleba. ( i o dziw zadziałało )
 
     
mick 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 31 Sie 2013
Posty: 19
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-06, 23:43   

Nie ma cudownego lekarstwa na wszystkie Biedry. Znam sklepy gdzie średni koszyk jest powyżej 100zł. W jednej sprzeda się w promocji alkohol w inne nabiał a w większości warzywka i owoce. Promocja pieczywa napewno nie dźwignie koszyka chociażby na udział ceny. Wszystko zależy od kreatywność KR - musiało by mu się chcieć...
_________________
jck
 
     
@adrianooo 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 247
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-07, 15:20   

mick napisał/a:
Nie ma cudownego lekarstwa na wszystkie Biedry. Znam sklepy gdzie średni koszyk jest powyżej 100zł. W jednej sprzeda się w promocji alkohol w inne nabiał a w większości warzywka i owoce. Promocja pieczywa napewno nie dźwignie koszyka chociażby na udział ceny. Wszystko zależy od kreatywność KR - musiało by mu się chcieć...



Wszystko się zgadza
U nas na sklepie 1 miejsce ma sprzedaż ryb (nie wiem czemu)
oraz warzywniak i na tym nabijamy największą sprzedaż i nie ważne czy coś jest w promocji
Po prostu trzeba obserwować na każdej B co schodzi najlepiej i tym się kierować ;)
  Ocena JMP: 8/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo