Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ile Biedronka wyrzuca jedzenia do śmietnika?
Autor Wiadomość
@Koza 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 17 Wrz 2012
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-01, 15:45   

Ja nie wyrzucam.Za biedna na to jestem 8) Osiągnęłam mistrzostwo w kreatywnym gospodarowaniu odpadkami :yeah:
_________________
Kochana Biedronko-byłam ci jak słonko,co wiosną się budzi i ogrzewa ludzi.
Czemuś mnie zgasiła,w niebyt obróciła,odepchnęłaś skrycie i złamała życie.
 
     
#aga 22

Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 98
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-01, 17:28   

Po długim zwolnieniu wróciłam do pracy na niedawno otworzony sklep, nigdy nie widziłam takich pl ilości straszne. Samego mięsa w wigilię na 3,5 tyś dzień po świętach 25 tyś a to nie wszystko. Masakra. Na moje pytanie po co takie ilości zamówione odpowiedz brzmiała na polecenie KR.

[ Dodano: 2013-01-01, 17:29 ]
2,5 tysiąca
 
     
asia30
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-01, 17:53   

bo to zawsze jest polecenie KR :szczena:
 
     
@Mała82 


Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Paź 2010
Posty: 613
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-01, 18:12   

Kurcze, włos się jeży. Dobrze, że u nas wszystko zeszło
 
     
pati3010 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 21 Lip 2011
Posty: 20
Skąd: wielkopolska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-02, 16:47   

Nasza firma lubi wyrzucać jedzenie znam inną firmę Market DINO robi tak że jeżeli kończy się termin to kleją swoją taśmą i sprzedają w wyznaczonym miejscu 2 za 1 i to jest dobre a nasza firma woli wyrzucać towar i robić sobie większe koszta niż oddać towar dwa za jeden
  Ocena JMP: 5/10
     
@Koza 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 17 Wrz 2012
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-02, 19:20   

Jak dla mnie to po prostu nie moralne.JMP pozuje się na firmę pro-rodzinną,ekologiczną,wspierającą działalność caritasu.....A od środka to wygląda tak,że tony zdatnej do spożycia żywności jest bezczelnie wyrzucana na pożarcie bliżej nie sprecyzowanych zwierząt.Do domu samotnej matki niech te łososie idą,albo do biednych rodzin.No ale Portugalczyk :bu: nigdy głodny pewnie nie był.... :bu: :bu: :bu:
_________________
Kochana Biedronko-byłam ci jak słonko,co wiosną się budzi i ogrzewa ludzi.
Czemuś mnie zgasiła,w niebyt obróciła,odepchnęłaś skrycie i złamała życie.
 
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-02, 21:08   

Obawiam się, że trzeba by najpierw z Sanepidem (terminy) i Urzędem Skarbowym (VAT) porozmawiać...

Tak naprawdę dla firmy byłby to kłopot - żywność podarowana - skarbówka zażądałaby żeby podatek VAT odprowadzić od takiej żywności, możliwe że jakiś podatek od darowizny czy coś w tym stylu - państwa nie interesuje co firma chce zrobić - chce swoją dolę w postaci podatków - pamiętacie SMSy słane na cele charytatywne? Nawet jak wszyscy zrezygnują ze swoich zarobków to US zażąda prawie 1/4 w postaci VATu...

A druga sprawa to Sanepid - żywność po terminie nie nadaje się do spożycia/obrotu - dla urzędnika rzecz święta termin i praktyka nie ma znaczenia...

Jest jeszcze ta trzecia możliwość że niektóre, bardziej wartościowe rzeczy mogliby próbować pracownicy chować - choć to raczej marginalne zjawisko zapewne by było.

A tak to firma kłopotu nie ma - żywność po terminie idzie do w koszty działalności i sprawa się kończy...
Więc raczej nie do portugalczyka a do naszych kochanych urzędów trzeba by adresować żale - że do dzisiaj nie wypracowano takich przepisów które umożliwiałyby legalnie i bezkosztowo oddawać taką żywność potrzebującym .
 
     
PrzyjacielForum
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-02, 21:37   

A wy biedroneczki - ile jedzenia wyrzuciliście po świętach >:D
 
     
@Mała82 


Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Paź 2010
Posty: 613
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-02, 21:54   

Wcale :P
 
     
PrzyjacielForum
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-02, 21:56   

Mała82, to ile przytyłaś ;)
 
     
@Mała82 


Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Paź 2010
Posty: 613
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-02, 21:58   

Nie wiem, bo na wadze ,,Error'' wyskakuje :P
 
     
PrzyjacielForum
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-02, 22:00   

:lol:

[ Komentarz dodany przez: Bartosz: 2013-01-02, 22:04 ]
spam. :ops: :#)
 
     
@Koza 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 17 Wrz 2012
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-03, 11:28   

Cytat:
Więc raczej nie do portugalczyka a do naszych kochanych urzędów trzeba by adresować żale - że do dzisiaj nie wypracowano takich przepisów które umożliwiałyby legalnie i bezkosztowo oddawać taką żywność potrzebującym .

Nie zgadzam się.Krótko przed zatrudnieniem w biedronie pracowałam w innym sklepie sieci spożywczej.Tam dało się przecenić towar w ostatnim dniu terminu,bo czemu nie?A JMP z półek zdejmuje1-2-3 dni przed terminem na opakowce.Więc nie przemawia do mnie taka argumentacja.Pewnie można się podeprzeć ewentualnymi nadużyciami ze strony pracowników,ale moim zdaniem to też bzdura.Przy tym stopniu kontroli i zastraszeniu pracowników procedurami i utratą pracy przy ich nie stosowaniu nikt nie śmie gnijącej mandarynki skubnąć.A co dopiero mówić o celowym odkładaniu łososia czy innych polędwiczek.Firmie jest po prostu WYGODNIEJ zdjąć towar z półki kilka dni przed terminem i wyrzucić.Dlatego uważam,że to SKANDAL.
 
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-03, 16:53   

ja mówiłem o oddawaniu żywności potrzebującym a nie o jej przecenianiu i dalszej sprzedaży.
 
     
@Koza 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 17 Wrz 2012
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-03, 23:09   

ondrasz, niech oni zrobią COKOLWIEK aby nie marnować takiej ilości żarcia. :boks:
_________________
Kochana Biedronko-byłam ci jak słonko,co wiosną się budzi i ogrzewa ludzi.
Czemuś mnie zgasiła,w niebyt obróciła,odepchnęłaś skrycie i złamała życie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo