Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciąża i L4
Autor Wiadomość
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-06, 10:19   

promyczek, co jest dla Ciebie niezrozumiałe ? To że denerwuje mnie argument że ciąża to nie choroba ? Owszem nie jest to choroba ale stan w którym i kobieta i jej nienarodzone dziecko są bardziej narażone na wszelkie choróbska . To jak matka dba o siebie i swoją ciążę procentuje w przyszłości , jeśli byłaś w ciąży i masz dzieci to chyba rozumiesz o czym mówię i zgadzasz się ze mną :) a jeśli to wszystko przed Tobą to przekonasz się sama :)
 
     
#poszukiwaczka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 28 Lis 2014
Posty: 94
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-06, 10:19   

Ciaza to nie choroba tylko stan wyjątkowy w życiu kobiety, a nasza praca jest taka w której nie ma miejsca dla kobiet w ciąży. Za dużo dźwignia, za duży stres. Uważam że najlepiej dla zdrowia swojego i maluszka of razu udać się na zwolnienie q nie udowadniać sobie i kolega z pracy ze jest się nadal tak produktywnym; )
  Ocena JMP: 7/10
     
nitria 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Mar 2016
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-06, 12:44   

Witam, jestem w ciąży, i jestem aktualnie na L4.
Chce wyjechać na 2tyg, mój lekarz ginekolog... zaproponował mi ze wypisze mi na ten czas zdolność do pracy, a ja mam wykorzystać w tym czasie urlop... nie pracuje juz 2miesiace..
Jeżeli wypisze mi zdolność do pracy, to czy biedronka nie wyśle mnie na badania?? Czy nie bede miała większego problemu jak wrócę z urlopu i znów pójdę na L4?
ktos miał podobna sytuacje? :#)
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-06, 13:16   

nitria, po jaką cholerę chcesz wrócić w ciąży do biedry ??? !!! to jest proszenie się o nieszczęście tfu tfu....
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
nitria 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Mar 2016
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-06, 13:22   

Nie chce wracać w żadnym wypadku, tylko mój lekarz boi sie ZUSu jak ognia, i nie chce mi dac L4 na czas wyjazdu...... i muszę kombinować....
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-06, 13:24   

nitria, ale nie kosztem zdrowia i życia...
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
nitria 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Mar 2016
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-06, 13:26   

z dzidziusiem wszystko ok, nie ma żadnych przeciwwskazań żebym nie jechała...
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-06, 13:41   

Chcesz jechac do pracy, gdzie dostaniesz umowe, czy jedziesz na czarno?
 
     
nitria 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Mar 2016
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-06, 13:43   

chce jechać na wakacje;) wystarczyło by gdyby lekarz w zaleceniach zapisal mi wyjazd nad morze w celach zdrowotnych.. nie było by problemu.. no ale on niestety ma kupe problemów.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-06, 13:58   

O jezu... przeciez możesz normalnie wyjechać na wakacje, dziwny jakis ten lekarz. Najwyżej powiedz, że się rozmyśliłąs i zostajesz. Może powinnas zmienić, skoro ma problemy?? Myślałam, że kombinujesz wyjazd do pracy, a tu taka heca :)
 
     
~Graża

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 29
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-06, 14:04   

nitria napisał/a:
Witam, jestem w ciąży, i jestem aktualnie na L4.
Chce wyjechać na 2tyg, mój lekarz ginekolog... zaproponował mi ze wypisze mi na ten czas zdolność do pracy, a ja mam wykorzystać w tym czasie urlop... nie pracuje juz 2miesiace..
Jeżeli wypisze mi zdolność do pracy, to czy biedronka nie wyśle mnie na badania?? Czy nie bede miała większego problemu jak wrócę z urlopu i znów pójdę na L4?
ktos miał podobna sytuacje? :#)

Nie wydaje mi się żeby to przeszło, ponieważ jest to koszt dla pracodawcy. L4 teraz płaci Tobie ZUS a tak znowu po urlopie firma będzie musiała płacić L4 przez 30dni. Nie sądzę żeby twój przełożony zgodził się na takie rozwiązanie.
 
     
nitria 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Mar 2016
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-06, 14:17   

KS stwierdziła ze ona nie będzie miała problemu, żeby dac mi urlop.. no ale chyba w ostateczności bede musiała zmienić lekarza...
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-06, 14:48   

Słuchaj, jesteś w ciąży, przebywasz na uzasadnionym L4, na którym nie masz stwierdzone, że powinnaś leżeć. A nawet jakbyś miała, to nie lekarz tłumaczy się w ZUSie z tego w jaki sposób wykorzystujesz L4, tylko Ty, więc trochę go nie rozumiem. Przecież nie symulujesz choroby, żeby dostać zwolnienie. A dlaczego masz wykorzystywać wypracowany urlop? Jeżeli ciąża przebiega prawidłowo, nie ma żadnych przeciwwskazań, żebyś wyjechała odpocząć. Jeżeli nie chcesz zmieniać lekarza, po prostu nie mów mu o swoich planach i tyle - póki nie planujesz zadnej ekstremy :)
 
     
@żuczek1 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Maj 2015
Posty: 297
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-07, 10:06   

Coś wymyśla ten twój lekarz ja normalnie planowałam urlop i wiedział o tym bo pytałam kiedy on wyjeżdża żebyśmy się czasem nie rozminęli z wizytami :) jeśli nie masz zagrożonej ciąży i wskazań do leżenia plackiem to co go to interesuje że wyjeżdżasz...
 
     
@Agnieszka83 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Kwi 2012
Posty: 172
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-07, 11:27   

Będąc na L4 w ciąży gdzie jest napisane, że musisz być w domu, no dobra w mieście? Gdzie jest napisane, że nie można nigdzie wyjechać na kilka dni? Jak ZUS ma się doczepić tego, że jesteś w ciąży?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo