Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciąża i L4
Autor Wiadomość
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-05, 15:28   

Wszelkie anomalie w ciąży są niebezpieczne , skoro lekarz wystawił Ci L4 to wiedział co robi , zaległy zasiłek chorobowy dostaniesz dziesiątego .
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-05, 19:21   

qweerty[b] okey, masz i rację, ale tu zaczyna się duże alę.
zbieranie kartonów 8h jest bardziej męczące i przedewszystkim nużące.
dwa znajdzie się ktoś taki, który nagnie zasady i wykorzysta niewiedzę takiej kobiety (niewiedza lub niedoczytanie w tym kraju jest popularne), i nie skończy się tylko na zbieraniu kartonów.
spokojne przebycie ciąży jest więcej warte niż premia za brak absencji bądź też nagroda roczna.
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-05, 21:34   

No coz, bywa i tak ;) niewazne juz czy rzeczywiscie dowiedzialas sie juz po zatrudnieniu, czy wiedzialas wczesniej, skoro problemy masz juz na poczatku ciazy to nie warto ryzykowac. I nie miej poczucia winy, wyrzutow itp., zatrudnia sobie kogos innego ;) chociaz przy takiej biedzie z etatami, pewnie ich niezle wkurzylas >:D ale co tam, zaprzyjaznic sie jeszcze nie zdazylas :D
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-05, 21:36   

brodacz1989 napisał/a:
qweerty[b] okey, masz i rację, ale tu zaczyna się duże alę.
zbieranie kartonów 8h jest bardziej męczące i przedewszystkim nużące.
dwa znajdzie się ktoś taki, który nagnie zasady i wykorzysta niewiedzę takiej kobiety (niewiedza lub niedoczytanie w tym kraju jest popularne), i nie skończy się tylko na zbieraniu kartonów.
spokojne przebycie ciąży jest więcej warte niż premia za brak absencji bądź też nagroda roczna.


Jak zgłaszasz chęć pracy to przyjeżdża kr i personalna i dostajesz listę prac dozwolonych jak miały dziewczyny w Zabrzu
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-05, 21:38   

i podejmujesz je na własne ryzyko
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-05, 21:47   

qweerty, owszem masz rację, ale nie zapominaj o najważniejszym czyli czynniku ludzkim.
jeden diabeł wie z kim przyjdzie jej pracować i jak będą się do niej odnosić. uszczypliwe komentarze, itd itd. tak może być wszędzie i nikomu bym tego nie życzył.
dlatego popieram Larrikol, i marta1, najważniejsze jest zdrowie przyszłej mamy i jej poczętego dziecka. prace można znaleźć, stracić ciąże przez stresujące sytuacje w pracy to trauma do końca życia.
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-05, 21:55   

brodacz1989, bardzo dojrzałe podejście , ja będąc w ciąży pracowałam i nic się nie wydarzyło ale znam dziewczyny które nie miały tyle szczęścia i potem żałowały swojego wyboru i jeszcze jedno : wkurza mnie powiedzenie że ciąża to nie choroba , przecież to żaden argument , jak jesteś chory to się leczysz a ciążę trzeba przechodzić i o nią dbać i jeśli lekarz wystawia L4 to trzeba go słuchać
 
     
~Near

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 32
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-05, 22:09   

Dzieki wielkie za odpowiedzi, cieszę się , że są na tym świecie jeszcze ludzie a nie tylko roboty ;) Fakt faktem, czuje się z tym cholernie źle, że tak wyszło- naprawdę zatrudniając się w nowej firmie chciałam pracować a nie leżeć... teraz już fioła dostaje od tego siedzenia w domu...

Zatrudniając się nic jeszcze nie wiedziałam. Zdaje sobie sprawę też z tego, że mnie tam najpewniej nienawidzą i mają ku temu powody. Niestety wyszło jak wyszło. Póki co wybrałam jednak dobro dziecka, bo to moje pierwsze i wole chuchać i dmuchać na zimn,e niż później pluć sobie w brodę, że trzeba było siedzieć w domu.

Swoją drogą drugiego dnia pracy zajmowałam się głównie kartonami i przez to ciągłe schylanie się i podnoszenie czułam jak puls i ciśnienie mi szaleje... wszyscy dookoła robili to samo albo nawet cięższe zadania wykonywali i wyglądali normalnie a ja byłam cała mokra i ledwo żyłam.... nie wspomnę, że w tej biedro nie ma nawet klimatyzacji...
 
     
@madzia123 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Lis 2014
Posty: 129
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-05, 22:23   

brodacz1989 - w pełni się z Tobą zgadzam i cieszy mnie fakt że są osoby które rozumieją kobiety w ciąży. Oczywiście, że są specjalne przepisy dla kobiet w ciąży w naszej firmie ale nie mają one racji bytu. Wiem to po sytuacjach na moim sklepie.
marta1 - ja również nie lubię gdy ktoś ciążę nazywa chorobą. Czy matka powinna powiedzieć swojemu dziecku "ej przez 9 miesięcy byłam przez ciebie chora"....
 
     
Bixowu

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 7
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-05, 23:28   

Moze nie do konca sie znam, ale przypadkiem nie jest tak, ze wynagrodzenie chorobowe przysluguje dopiero po przepracowanym miesiacu ?
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-06, 00:38   

I tak i nie to zależy od kilku czynników. To jest dobra lektura na temat chorobowego i jego wynagrodzenia https://poradnikpracownika.pl/-wynagrodzenie-chorobowe-w-pierwszym-miesiacu-pracy
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
@Agnieszka83 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Kwi 2012
Posty: 172
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-06, 08:33   

Ja pracowałam będąc w ciąży od 5 tyg. Chciałam pracować jak najdłużej dam radę. Moja praca niestety polegała tylko i wyłącznie na siedzeniu na kasie nr1. Gdy były kolejki bardzo ciężko było zejść do toalety (o przerwie to nawet nie wspomnę). Wytrzymałam tylko 3 tyg i z bólem kręgosłupa wylądowałam na pogotowiu. Zdrowie ciężarnej i maluszka jest najważniejsze - to moja trzecia ciąża więc wiem, co piszę.
 
 
     
biedronka1477

Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 662
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-06, 09:35   

Co za idiota dal ciezarna na 1
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-06, 09:47   

biedronka1477, dokładnie, to jest idiotyzm !! normalnie kryminał. Przecież osoba na 1 ma najwięcej dźwigania, do tego zejście do toalety czy za inną potrzebą jest najciężej na 1 kasie, ludzie myślcie.....
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
~promyczek 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Wrz 2015
Posty: 43
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-06, 09:55   

madzia123 napisał/a:
brodacz1989 - w pełni się z Tobą zgadzam i cieszy mnie fakt że są osoby które rozumieją kobiety w ciąży. Oczywiście, że są specjalne przepisy dla kobiet w ciąży w naszej firmie ale nie mają one racji bytu. Wiem to po sytuacjach na moim sklepie.
[b]marta1 - ja również nie lubię gdy ktoś ciążę nazywa chorobą. Czy matka powinna powiedzieć swojemu dziecku "ej przez 9 miesięcy byłam przez ciebie chora"....
[/b]

marta1Dla mnie to niezrozumiałe jest trochę ,bo są kobiety które mogą pracować całą ciąże a inne muszą całą ciąże leżeć po to aby ją utrzymać,na pewno nie jest to choroba ale chyba każda kobieta chciałaby ją donosić.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo