Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ranking prędkości skanowania produktów przez kasjerów
Autor Wiadomość
~alina21 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 16 Gru 2014
Posty: 32
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-27, 23:21   

Działało.Na początku. Jak usiadłam na kasę to wynik 40 .
 
     
Akasza 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 27 Gru 2014
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-29, 10:12   

jesteś pewna że już nie działa? nawet w nowych biedronkach? :bu:
 
     
~Mirabe 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Gru 2014
Posty: 34
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-29, 21:53   

Ten ranking jest jakimś nieporozumieniem. Blokuję kase tylko jak od niej odchodzę, więc strach pomysleć jaką mam prędkość skanowania ;D
Jak wiadomo, na prędkość skanowania wplyw ma wiele czynników min. czy prosisz o drobne czy wydajesz z te 9 zeta reszty. Poki co zazwyczaj mam kasy 1 albo 2 proszę o drobne by poziom w kasetce utrzymywal sie mniej wiecej taki sam. Czesto koledzy i kolezanki z dalszych kas prosza mnie o rozmiane na bilon wieec... Proszac o drobne zwiekszam jedynie ich produktywnosc.

Druga sprawa, chyba jest nierealne siedzac na glownych kasach utrzymywac stale tempo skanowania. No i kwestia klientow... Zastepca kierownika dal mi do zrozumienia ze wolno sie ruszam na kasie... A z kolei klienci miewaja pretensje ze nie nadazaja.... Bywa ze 2 klientow sie pakuje a ja juz kolejnego licze.
 
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-29, 23:24   

Czas zaczyna liczyć się od 1-go zeskanowanego produktu do ostatniego (w jednym ciągu) i po tym licznik się zatrzymuje. Każde dokasowywanie jakiegoś produktu po zeskanowaniu ostatniego produktu jest niedobre bo dodaje czas bezczynności.

Jest to najpewniej najprostszy program liczący działający na zasadzie:
1- pierwszy skanowany produkt--- [początek skanowania]
W tym czasie (między punktem 1. a 2.) zegar mierzy czas (średnią) i to jest ważny czas "testu" naszej prędkości!!
2- ostatni skanowany produkt ---[oczekiwanie na następny krok]
3- wprowadzenie kwoty
4- klawisz gotówka ----[zatwierdzenie]
5- end ---- przejście do punktu 1

Radze spróbować, bo zawsze miałem ostatnie miejsca a jak obczaiłem tą metodę to 1 miesce lub 2 miejsce.
 
     
~Ladybug 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Wrz 2014
Posty: 48
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-01, 14:16   

ja skanuję dość szybko tylko co z tego skoro potem siedzę bezczynnie 5 min. i czekam aż klientka łaskawie się spakuje i zapłaci za towar.....a już mi totalnie ciśnienie podnosi taki co płaci kartką!....zamiast ją wyciągnąć i wczytać a w między czasie pakować zakupy to nie...najpierw taka mimoza będzie układać sobie zakupy w reklamówkach a potem zacznie grzebać w torebce w poszukiwaniu portfela, potem jeszcze przeszukuje portfel w poszukiwaniu właściwiej karty i dopiero ją wczytuje do polcardu.....MASAKRA!!!!

Kiedy tak siedzę bezczynnie czekając na zapłatę za produkty czuję że marnuje się mój czas...

Ostatnio miałam klientkę która tak się grzebała ze wszystkim że w między czasie jak stała dalej przy mojej kasie to ja zdążyłam obsłużyć 6 osób! DO tego klienci na nią psioczyli że może jeszcze weźmie i się położy.....tak wszystko powoli robiła i jeszcze miała pretensję że kasuje kolejnych klientów a ona nie może w spokoju sobie posegregować zakupów w reklamówkach....a miała tych produktów może ze 20 z czego połowa to mleko i napoje!
 
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-01, 18:27   

Żeby nie leciał Ci czas po skasowaniu klientki naciśnij na klawiaturze "0" "gotówka" wtedy czas już nie leci a jak Pani da ci karte czy pieniążki wciśnij "nie" i będzie mogła zapłacić. Albo nabij 10 kajzerek po jednej sztuce to też przyśpiesza produktywność :D sprawdzone
  Ocena JMP: 8/10
     
@moli 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 16 Maj 2010
Posty: 309
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-01, 22:46   

Aha czyli lepiej nabijać na kase, np: mleko od razu 5 sztuk, czy kazdo z osobna? :D
  Ocena JMP: 6/10
     
~Ladybug 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Wrz 2014
Posty: 48
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-01, 22:50   

hehe to już nawet nie chodzi o rankingi czy czas etc. ale ci ślamazarni klienci są tak wkurzający że szok! Az człowiek ma ochotę wrzasnąć: rusz dupę babo i płac bo kolejka czeka!

Po prostu szlag mnie trafia jak klient nie potrafi się raz dwa spakować tylko pieści się z każdym produktem jak ze zgniłym jajkiem.... a jeszcze bardziej wkurzający są ci co mają koszyki metalowe i zamiast do nich wsio spakować a potem na spokojnie posegregować w reklamówkach wolą stać 15 min. przy kasie i się pakować w tępię ślimaka....
 
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-02, 09:25   

moli napisał/a:
Aha czyli lepiej nabijać na kase, np: mleko od razu 5 sztuk, czy kazdo z osobna? :D


osobno :)
  Ocena JMP: 8/10
     
@moli 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 16 Maj 2010
Posty: 309
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-02, 09:30   

Tez tak myslalam ;)Dzięki :yeah:
  Ocena JMP: 6/10
     
Moi
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-02, 21:55   

Edyta 89 napisał/a:
Żeby nie leciał Ci czas po skasowaniu klientki naciśnij na klawiaturze "0" "gotówka" wtedy czas już nie leci a jak Pani da ci karte czy pieniążki wciśnij "nie" i będzie mogła zapłacić. Albo nabij 10 kajzerek po jednej sztuce to też przyśpiesza produktywność :D sprawdzone


A to dotyczy starych kas czy tych dotykowych ? Ja się dzisiaj dowiedziałam, że mój wynik to 16 (kiepsko). Skanowanie idzie mi dosyć sprawnie, ale potem zanim klient się spakuje, wyciągnie, portfel wysypie garść drobnych lub zaczyna szukać karty, cała szybkość bierze w łeb. Dzisiaj dowiedziałam się, że najlepiej za każdym razem kiedy zaczyna się akcja szukania kasy, pakowania itp. należy blokować kasę, próbowałam dzisiaj, ale to jest wyjątkowo upierdliwe. :( Może jest jakiś magiczny sposób na kasę elektroniczną ??
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-02, 22:04   

Jest...mieć w nosie głupi ranking :P
 
     
Moi
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-02, 22:08   

No tak, ale ja dostaję reprymendę od cokolwiek bardzo ludzkiej i fajnej KS, a ona dostaje zjeb.. od debilnego KR. :(
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-02, 22:17   

Tak tak wiem :) czasami człek bardziej przejmuje się innymi , ale ta robota jest pełna sprzeczności o których kr nie zawsze ma pojęcie ...
 
     
iwonka09089

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-02, 23:54   czas podczas skanowania produktow

Witam. Od miesiaca pracuje w biedronce na stanowisku kasjer-sprzedawca. Dzis dowiedzialam sie ze siedzac na kasie liczony jest czas podczas skanowania produktow. Wedlug kr jestem na przedostatnim miejscu listy. Oczekuja ode mnie ze po miesiacu pracy bede jak pracownik z 10letnim doswiadczeniem. Czy u was w biedronce tez zwracaja uwage na ten czas?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo