Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Potrącony podatek
Autor Wiadomość
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-14, 21:41   

dałam łapkę w górę bo na naukę nigdy za późno :)
 
     
~shutter 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 21 Maj 2013
Posty: 38
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-14, 23:37   

maniek19 napisał/a:
To jeszcze dopowiem...

Jak nie wiesz co to podatek dochodowy to powiem Ci że jest to zaliczka z których się rozliczasz w kwietniu za pomocą PIT-a. To już napewno rozjasni Ci sytuacje. Różnice pomiedzy pobrana zaliczka a cała kwotą należna podatku jest to kwota którą musimy dopłacic lub otrzymujemy od US. Ja też zauważyłem że u nas w firmie kuleje wiedza kierownictwa o kadrach.

Stawka podatku to albo 18% lub 32% (ale to powyżej 85 tys. zł. rocznie dochodu)

Wielkość zaliczki jest również uzależniona od wysokości tzw. kosztów uzyskanych przychodów. W tym przypadku mamy 2 warianty:
-111.25zł - w przypadku gdy pracujemy w miejscowosci w której mieszkamy
-139.06zł - w przypadku gdy pracujemy w miejscowosci innej niż mieszkamy
Warto na to zwrócic uwage na pasku i po prosic o zmiane bo potem może się okazac że trzeba dopłacic nawet kilkaset złotych ( lub otrzymac taki zwrot - jak ja :D ).


Ale walnołem artykuł, przepraszam że się rozpisałem ale może ktoś skorzysta i się czegoś nowego dowie.


zadaje takei wyczerpujące pytania bo kto ma poinformować nas o czymś takim jak nie my sami właśnie z takiego źródła jak to. Przecież nawet rejonowa, wróć okręg nie wie co to... to o czym mu tu mówimy ?

ok ale tak czy siak mam pytanie takie w tym miesiącu 259 zł rozumiem że kwota zależna jest od uzyskanych przeze mnie przychodów za wypracowane godziny itd.

Duzo osób nie wie i dopytuje się a mi jako jednym z "kadry kierowniczej" wypadało by się dowiedzieć
  Ocena JMP: 8/10
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
4 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-15, 11:29   

shutter napisał/a:
Duzo osób nie wie i dopytuje się a mi jako jednym z "kadry kierowniczej" wypadało by się dowiedzieć
dochodzę do wniosku, że ludzie są leniwi. bo zamiast drążyć temat wystarczyło to zgooglować i założę się, że jest setki artykułów w necie na ten temat a i pewnie wiele forum prawniczych gdzie są odpowiedzi na te czy inne pytania. taki paradoks się robi bo mamy większe możliwości i przede wszystkim dostępność do wiedzy( już z poziomu telefonu komórkowego) a stajemy się coraz bardziej ograniczeni przez nasze lenistwo.
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
~shutter 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 21 Maj 2013
Posty: 38
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-19, 15:43   

internet to nie wszystko :)

ale ogólnie dzięki za informacje
  Ocena JMP: 8/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo