Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Potrącony podatek
Autor Wiadomość
PrzyjacielForum
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-18, 22:59   

Ja też mam w głębokim zadzie te pakiety kibica i inne świadczenia. Przez to mam mniejszą premię. Wolę dostać do wypłaty te 250 zł, niż latać po sklepie z kalulatorem. >:D
 
     
#Wojtus 
miły

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 107
Skąd: Pomorze
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-18, 23:54   

O jaaa i znowu ktoś ferment i panikę sieje. I złodziejstwo zaraz będą głosić :nie:
Co roku w grudniu zawsze są z tym problemu. Bo jak to mi podatek od dochodu naliczyli
Tak, każde bony, paczki, dopłaty ze strony firmy to jest Wasz DOCHÓD.
I PRAWO nakazuje od tego dochodu zapłacić podatek. Nie jest to żadne widzimisię JMP.

Ktoś w końcu pomyślał, żeby informacyjnie (jak to jest w tabeli nazwane) na pasku płacowym pokazać każdemu ile w do tej pory w danym roku otrzymał świadczeń. Żeby nagle w grudniu nie było zaskoczenia i wyzywania od złodziei co to mi pensje ucięli.

Co roku to samo i co roku trzeba tłumaczyć na nowo.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-19, 06:29   

Wojtus, z jakiej paki mamy miec odciągane za pakiet kibica !!
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-19, 06:58   

oczywiście że będzie. Z drugiej strony jak kogoś na siłę uszcześliwiają to niech pakiet obejmuje także podatek. Albo przynajmniej wartość towarów w cenie zakupu a nie żeby jeszcze zarabiali na tym. No i jeśli jakikolwiek podatek odtrącają to powinien być na bieżąco.
Normalne jest nazwanie złodziejem tego kto przed świętami, w grudniu tnie wypłatę - nie dość że masa wydatków to jeszcze jakieś widzimisię firmy żeby akurat w grudniu ciąć...
 
     
@pracownik 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 487
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-19, 07:31   

Znam osoby które nie wzieły tego pakietu kibica i mają spokój lista nie podpisana i nikt nie ma prawa dokonac potrącenia.
 
     
#Wojtus 
miły

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 107
Skąd: Pomorze
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-19, 10:38   

DarkSide, z racji tego, że to jest Twój przychód. Gdyż firma daję Ci coś za co nie płacisz. Koszt tego pokrywa Fundusz Świadczeń Socjalnych. Mogłeś tej paczki nie przyjąć. Tak zrobiła jedna dziewczyna u mnie. Uparła się, że ona tego nie chce i koniec :)
To że płacisz podatek od prezentu to już pretensje musisz mieć do Ministerstwa Finansów :D

ondrasz, niestety na następny rok tego przenieść nie mogą. A nie ich wina, ze święta wypadają w grudniu ;)
Nie wiem niestety jak to ma się prawnie co do częściowego rozliczenia w ciągu danego roku. Czy to moze musi być rozliczane na koniec roku. Ale i tak w grudniu zawsze dostajemy bony więc, tak czy siak podatek będzie musiał być odciągnięty.
Jak nie chcesz żeby Ci podatek odciągali od wypłaty to nie przyjmuj bonów albo przenieś sie może do szarej strefy? ;) [/b]
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-19, 15:03   

Pobierasz swiadczenia na np 800 zl, placisz z tego podatek raptem 150 zl, chyba nie ma o co sie wyklócac :)
 
     
#Wojtus 
miły

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 107
Skąd: Pomorze
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-19, 15:17   

Dokładnie. I tak wychodzimy na tym na dużym plusie. Więc nie mogę tego pojąć o co tyle zawsze szumu ;)
Widać nam się nigdy nie dogodzi. Tak źle, tak niedobrze :D
 
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-19, 17:26   

Wojtus - JMD to pierwsza firma i jedyna mi znana która dopiero na koniec roku pobiera podatek od takich świadczeń. ZAWSZE miałem podatek potrącany bezpośrednio w danym miesiącu w którym świadczenie otrzymywałem . I takie podejście jest uczciwe - świadczenie w lipcu - podatek w lipcu - uczciwie i przejrzyście.
 
     
#niuniabiala

Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 63
Skąd: kraina szczęśłiwości
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-19, 18:08   

oj nie prawda nie prawda
ja wcześniej już pracowałam w firmie gdzie podatek był pobierany w...styczniu,wtedy jeszcze gorzej,jak po swietach,po podwyżkach dostajesz mniejszą pensyjkę,to dopiero porażka
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-19, 18:29   

Oczywiscie w styczniu, ale z grudniowej wyplaty. Nie moga pobrac z wyplaty styczniowej, bo to juz nie dotyczy tego roku, ale zeszlego.
 
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-19, 20:39   

no jeśliby już miało być robione to właśnie w styczniu z wypłaty z agrudzień.

Nie ma żadnego uzasadnienia do potrącania w grudniu z listopadowej wypłaty - do się kupy i d.. nie trzyma przecież.. :) A prawidłowym byłoby potrącanie wtedy, kiedy takie świadczenie otrzymujesz - i tak powinno być wg mnie i nie tylko zresztą robione.
 
     
~shutter 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 21 Maj 2013
Posty: 38
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-12, 12:22   

chciałbym się dowiedzieć bo wróciły te podatki, od poczatku miesiąca wszyscy u mnie na sklepie i dalej mają potrącane to.

Zaliczka na podatek -FO

w moim przypadku jest to nawet 360 zł miesięcznie

ok, była premia i były paczki tak, ale reszta miesięcy ? ponownie za czerwiec mam potrącone.

Jade do biura jutro na dolną bo nie mogę siędo CUWu dodzwonić ( chyba że ma ktoś jeszcze jakiś numer ) dowiedzieć się WTF
  Ocena JMP: 8/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-12, 15:47   

a co w tym dziwnego, że z każdej wyplaty potrącają zaliczkę na podatek? Wolałbyś płacić jednorazowo za cały rok? Wtedy takie 2-3 tys. by zabolały
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-12, 15:59   

Jak to "wróciły" ? Przecież one nie zniknęły , były , są i będą :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo