Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wypowiedzenie
Autor Wiadomość
kora.ra 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 26 Lip 2010
Posty: 17
Wysłany: 2012-09-07, 19:24   wypowiedzenie

Chcę w najbliższych dniach złożyc wypowiedzenie umowy o pracę. Obowiązuje mnie trzy miesięczny okres wypowiedzenia. Jednak zależy mi bardzo na jak najszybszym rozwiązaniu umowy. Czy może ktoś z was wie czy i jak można to obejść... czy tylko pozostaje mi liczyć na przychylność kr
  Ocena JMP: 3/10
     
~stasiu2211 


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 29
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-07, 19:35   

musisz liczyc na przychylnosc kr ale na ogół nie robią problemu poniewaz nie chca by pracownik który tak naprawde juz ma wszystko w nosie pałętal sie po sklepie
_________________
patrz komu ufasz
 
     
kora.ra 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 26 Lip 2010
Posty: 17
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-07, 19:37   

mam taką nadzieję
  Ocena JMP: 3/10
     
@nn79 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Mar 2011
Posty: 215
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-07, 22:17   

To znaczy, że zapłacą za 3 miechy i rozwiążą umowę w trybie natychmiastowym?
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-07, 23:07   

nn79 napisał/a:
To znaczy, że zapłacą za 3 miechy i rozwiążą umowę w trybie natychmiastowym?

Odprawa sie nalezy, jesli pracownika zwalniaja z przyczyn nie lezacych po jego stronie, a jesli sam sklada wypowiedzenie, to niby z jakiej racji :P
 
     
@nn79 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Mar 2011
Posty: 215
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-07, 23:15   

No z takiej, że gdyby pracował 3 miechy na wypowiedzeniu, to dostałby wypłatę. W sytuacji, gdy KR chciałby skrócić ten czas, to chyba musiałby zapłacić?

Cytat:
Prawo do odprawy przysługuje pracownikowi, którego stosunek pracy rozwiązał się na mocy porozumienia stron lub został wypowiedziany przez pracodawcę. Dotyczy to również sytuacji, gdy pracodawca zmienił pracownikowi warunki pracy lub płacy, które zostały odrzucone przez pracownika i doszło do rozwiązania umowy (wyrok SN z 16.11.2000r., I PKN 79/00).
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-07, 23:21   

Dopiero wtedy, gdy zwalniaja go z ich winy, np zamkniecie jednego sklepu z powodu nierentownosci, czy likwidacja jakiegos dzialu itp. Jesli pracownik sam sie zwalnia, to nie przysluguje mu odprawa.
 
     
@nn79 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Mar 2011
Posty: 215
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-07, 23:23   

to sie nie dziwię, że l4 w ruch idzie :)
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-07, 23:25   

Jak pracuje sie jeszcze w jakims misjcu, lub ma sie wlasna dzialanosc dodatkowa, albo ma ziemie (nie pamietam ile ha min) to tez nie przysluguje
 
     
@gangi kubusia 

Dołączyła: 20 Sty 2011
Posty: 179
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-07, 23:51   

kora.ra składasz normalnie 3-miesięczne wypowiedzenie a zdarza sie ze pracodawca zwalnia cie z konieczności świadczenia w tym czasie pracy(jak ktos juz napisał nie chcą aby ktos taki pałetał sie po sklepie ;) ).tzn nie pracujesz ale jesteś przez te 3 miechy zatrudniona i dostajesz pensje.Ale wcale nie musza tak zrobić i będziesz musiała pracować.

Ale mozesz tez Rozwiązać umowe o pracę
bez wypowiedzenia z winy pracodawcy.Z natychmiastowego trybu rozwiązania stosunku pracy pracownik nie może korzystać dowolnie. Taką
możliwość ma tylko w dwóch przypadkach, a mianowicie gdy:
- zostanie wydane orzeczenie lekarskie stwierdzające szkodliwy wpływ wykonywanej pracy na
zdrowie pracownika, a pracodawca nie przeniesie go w terminie wskazanym w orzeczeniu
lekarskim do innej pracy, odpowiedniej ze względu na stan jego zdrowia i kwalifikacje zawodowe,
- pracodawca dopuścił się ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków wobec pracownika.

Chcąc skorzystać z tego szczególnego trybu rozwiązania umowy z winy pracodawcy z powodu
naruszenia przez niego obowiązków wobec pracownika, należy wykazać łączne zaistnienie trzech
przesłanek, a mianowicie, że nastąpiło naruszenie przez pracodawcę podstawowego obowiązku
względem pracownika, naruszenie to zostało zawinione oraz że miało charakter ciężki (mówi o tym art.
55 § 11 Kodeksu pracy).
Zanim pracownik wystosuje pismo do pracodawcy, powinien dokonać wnikliwej oceny naruszenia
swoich praw.
Naruszenie to musi być bowiem ciężkie i jednocześnie zawinione przez pracodawcę. Chodzi tu o
działanie lub zaniechanie pracodawcy nacechowane winą umyślną lub rażącym niedbalstwem, które
przejawia się w skutkach odpowiednio dotkliwych dla pracownika

Do podstawowych obowiązków, których naruszenie przez pracodawcę daje pracownikowi podstawy do
rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym, zalicza się:
 obowiązek zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy,
 terminowe i prawidłowe wypłacanie wynagrodzenia,
 udzielanie urlopów wypoczynkowych i innych zwolnień od pracy,
 przestrzeganie norm czasu pracy,
 ochrona pracy kobiet i młodocianych,
 szanowanie godności pracownika i innych jego dóbr osobistych,
 równe traktowanie pracowników i przeciwdziałanie mobbingowi.

Rekompensata
Jeżeli umowa o pracę została zasadnie rozwiązana, z winy pracodawcy, pracownik ma prawo domagać
się stosownej rekompensaty.
Pracownik ma prawo do odszkodowania, które należy się w wysokości wynagrodzenia za okres
wypowiedzenia, jeżeli umowa była zawarta na czas nieokreślony lub w wysokości wynagrodzenia za
okres 2 tygodni – w przypadku umów zawartych na czas określony lub na czas wykonywania określonej
pracy. Prawo pracownika do odszkodowania nie ma jednak charakteru absolutnego i nie jest
automatycznie powiązane z jego oświadczeniem o rozwiązaniu umowy o pracę. Stosowna rekompensata
należy się pracownikowi tylko wówczas, gdy wskazane przez niego podstawy rozwiązania umowy o
pracę faktycznie miały miejsce. Jeżeli więc w przekonaniu pracodawcy brak jest podstaw do
zastosowania przez pracownika bezzwłocznego trybu zakończenia stosunku pracy, to może on oczywiście
odmówić wypłacenia odszkodowania. Pracownik, który jest innego zdania, może natomiast dochodzić
swoich racji w sądzie pracy, przy czym pracodawca w zainicjowanym przez pracownika postępowaniu
sądowym może bronić się, że nie było podstaw do rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia
Błąd pracownika
Jeżeli pracownik źle ocenił sytuację i rozwiązanie umowy o pracę w tym trybie okaże się nieuzasadnione,
musi liczyć się z koniecznością zapłaty odszkodowania pracodawcy.
W razie nieuzasadnionego rozwiązania przez pracownika umowy o pracę bez wypowiedzenia
pracodawcy przysługuje bowiem odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia pracownika za okres
wypowiedzenia, a w przypadku rozwiązania umowy o pracę zawartej na czas określony lub na czas
wykonania określonej pracy – w wysokości wynagrodzenia za okres 2 tygodni. O odszkodowaniu orzeka
sąd pracy.

[ Dodano: 2012-09-08, 00:08 ]
U nas raczej starają sie przestrzegać kodeksu wiec rozwiązanie w ten sposób będzie ciężkie-no chyba ze u ciebie złamali prawo pracy, więc masz podstawy (nawet niezapłacenie delegacji -a maja na to dwa tygodnie, u mnie np koleżanka czeka już 3-ci miesiąc)
Ja tak kiedyś rozwiązałam umowę o prace-powód nie płacenie wynagrodzenia za nadgodziny,zmuszanie do nadgodzin .Pracowałam w dużym markecie. :boks:
I poszłam do sadu po odszkodowanie (obowiązywało mnie miesięczne wypowiedzenie wiec odszkodowanie było w wysokości jednej miesięcznej pensji) do tego musieli mi zapłacić za wszystkie nadgodziny, godziny nocne itp.
No oczywiście wygrałam sprawę.Bez prawnika bo mnie nie było stać.Pod koniec sprawy dowiedziałam sie ze jest możliwość aby inspektor z PIP-u był moim przedstawicielem-tak jakby moim prawnikiem..To skorzystałam z tego i był ze mna na 2-ch ostatnich sprawach.
_________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać. Antoine de Saint-Exupéry
 
     
Elena35

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 23 Lis 2011
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-20, 00:04   

Ja juz nie pracuje w Biedronce od kwietnia i jestem przeszczesliwa :-) ))) Nigdy wiecej obozu pracy!!!!!
 
     
@mercuwichura 
MERCU

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 352
Skąd: B2...
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-20, 09:01   

ja wiem , czy to szczęście być bezrobotnym ?
 
 
     
bziubzia
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-21, 11:47   

Elena35 skoro tak piszesz to znaczy że ta praca nie była dla Ciebie.Nie każdy myśli o pracy jak o obozie.Jak można nazwać obozem wspaniałą atmosferę i super współpracowników?A praca?No cóż może do lekkich nie należy ale na rozmowie kwalifikacyjnej wiedziałaś co cie czeka.
Powodzenia życzę w szukaniu pracy,która nie będzie dla Ciebie "ciężarem" :)
 
     
@nn79 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Mar 2011
Posty: 215
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-21, 20:54   

Te same obowiązki w nie najlepszej atmosferze, z osobami do których nie masz zaufania do przyjemności nie należą. Pracować trzeba wszędzie - wiadomo, ale w przyjaznym otoczeniu łatwiej znieść trud naszej pracy.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-21, 20:57   

Elena35, ile pracowałaś jeśli można ??
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo