Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pzu ubezpieczenie dobrowolne
Autor Wiadomość
#anne 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 03 Kwi 2012
Posty: 107
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-02, 11:40   

Jestem na wychowawczym, chciałam sobie opłacac PZU i wiecie co ?? stawka wzrosła o 100% . Po co pitolenie, ze jest gwarancja składki na stronie: mojabiedronka?? Jestem rozczarowana.
 
     
blue_sky

Stanowisko:
klient

Dołączył: 05 Lip 2013
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-02, 12:18   

Gwarancja składki oznacza, iż po wykupieniu ubezpieczenia składka nie wzrośnie. W ubezpieczeniach zarówno grupowych jak i indywidualnych ubezpieczyciel często podwyższa składkę o ok 3% w skali roku. Ubezpieczony ma prawo zrezygnować z podwyższenia składki, ale tylko na pisemny wniosek - co większości sprawia problem, przez co stawka rośnie. Dodatkowo ubezpieczenia grupowe są tańsze przy zachowaniu korzystniejszych warunków od indywidualnych, a tu ubezpieczyciel daje "gwarancję" kontynuacji ubezpieczenia nawet po rozwiązaniu umowy przy zachowaniu tych samych stawek. Nie jest to zatem "pitolenie" ;)

Stawki składki są różne, w zależności od wysokości świadczeń, masz wybór spośród trzech.
 
     
#anne 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 03 Kwi 2012
Posty: 107
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-02, 12:38   

Więc skąd kwota ponad 80 zł, przy wariancie I, skoro nadal jestem pracownikiem biedronki, tylko przebywam na wychowawczym?? Oczywiście mogę tego nie kontynuować, jednak chodzi mi o sam fakt ;/



Blu panie w siedzibie PZU mówią całkiem co innego, w kadrach także ;]
 
     
blue_sky

Stanowisko:
klient

Dołączył: 05 Lip 2013
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-02, 13:04   

w takim razie na fakt wyższej stawki może wpływać to, iż przebywasz na wychowawczym. Każda składka jest oparta o "ryzyko" dla danej grupy np zawodowej, możliwe że w przypadku przebywania na zwolnieniu/wychowawczym i w tym momencie chęci rozpoczęcia ubezpieczenia składka jest wyższa w oparciu o indywidualną ocenę ryzyka (chyba że nie chodzi o rozpoczęcie a o kontynuację). Mogą mieć miejsce jeszcze inne czynniki niestandardowe, ale to również podlega indywidualnej ocenie, ciężko stwierdzić to bez dodatkowych informacji. Napisz w takim razie co mówią Panie w kadrach, jeżeli masz niejasności co do zasadności ich argumentacji, wtedy może będę w stanie Ci to wyjaśnić.

Ogólnie taki wzrost składki jest bardzo nietypowy.. może napisz coś więcej
Ostatnio zmieniony przez blue_sky 2013-08-02, 13:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
aksa18 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-02, 13:08   

A co jeśli kończy mi się umowa z dniem porodu? czy muszę wypowiadać sama umowę ubezpieczenia, czy mogę kontynuować? jak to jest?
 
     
blue_sky

Stanowisko:
klient

Dołączył: 05 Lip 2013
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-02, 13:14   

jeżeli ubezpieczyciel wyrazi zgodę (nie musi) to możesz kontynuować, prawdopodobnie musisz złożyć w tej sprawie pisemny wniosek, najlepiej skontaktować się z ubezpieczyciele. Od razu nadmienię, iż jeżeli PZU wyrazi zgodę, to zdecydowanie warto. Będziesz musiała jedynie opłacać składki indywidualnie. Możesz się również dopytać o ewentualne zniżki za np. opłacanie całości składek w skali roku.

Nie musisz składać wypowiedzenia, bo we wniosku miałaś zaznaczone, iż składki opłaca pracodawca, jak składki przestaną wpływać to i umowa nie będzie wiążąca. Jest to ubezpieczenie dobrowolne, także nie masz obowiązku kontynuacji, nie opłacana polisa po pewnym czasie sama wygasa.
 
     
aga_gag

Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 15
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-04, 15:48   

anne napisał/a:
Więc skąd kwota ponad 80 zł, przy wariancie I, skoro nadal jestem pracownikiem biedronki, tylko przebywam na wychowawczym?? Oczywiście mogę tego nie kontynuować, jednak chodzi mi o sam fakt ;/



Blu panie w siedzibie PZU mówią całkiem co innego, w kadrach także ;]


daj zna, czy coś uda Ci się ustalić.
Mam to samo, przysłali mi z kadr papiery a tam składka 86zł zamiast 54zł, u męża to samo.
Jutro albo we wtorek wybiorę się do PZU, to może ktos kompetentny to wyjasni.
 
     
oliwka0802

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-05, 11:03   

[quote="pati3010"]ja opłacam składkę 56 zł i dostałam za urodzenie dziecka 2500 a za cc nic bo nasze ubezpieczenie nie obejmuje żadnych operacji[/quote

[ Dodano: 2013-08-05, 11:09 ]
pati3010 napisał/a:
ja opłacam składkę 56 zł i dostałam za urodzenie dziecka 2500 a za cc nic bo nasze ubezpieczenie nie obejmuje żadnych operacji

Pati3010 ja dostałam za urodzenie dziecka mimo że miałam cesarkę,przecież to są pieniądze za urodzenie dziecka,a urodzić można siłami natury lub przez cesarkę-przecież jak miałam cc to nie znaczy że nie urodziłam swojej córeczki bo operacyjnie mi ją wyjęli z brzucha ;)
 
     
junior

Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 20
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-06, 16:25   

a jak to nie tajemnica to ile dostałaś za pobyt w szpitalu
 
     
aga_gag

Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 15
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-06, 16:29   

A więc byłam dziś w PZU i już wszystko wiem :) nie są to niestety dobre wieści.
Zapewnienia, że mamy gwarancję przedłużenia ubezpieczenia na tych samych warunkach co grupowe, możemy delikatnie mówiąc między książki włożyć.

U mnie przy kontynuacji z grupowego 54zł według dokumentów z biedry miałam przejść na 85zł, w PZU okazało się, że nawet przy tej składce 85zł warunki nie są takie same (niższe kwoty wypłacane, brak ubezpieczenia chorobowego, brak kart aptecznych), przy zbliżonych warunkach do tego co miała składka wynosiłaby 97zł.

A dlaczego tak się dzieje, skoro obiecywano nam gwarancje składki ?
Firma prawdopodobnie podpisała umowę/aneks do umowy, w którym jest dokładnie opisane na jakich zasadach mielibyśmy stałą składkę, które zapewne są nie do osiągnięcia. Pani w PZU powiedziała, że też prawdopodobnie PZU z góry określiło, że w ubezpieczeniu grupowym mamy super warunki, ale przy przejściach na indywidualne, składka znacząco wzrośnie i nasza firma oczywiście o tym dobrze wiedziała - taki chwyt marketingowy :D

Pani powiedziała mi też, że przy urlopach wychowawczych można nadal korzystać z ubezpieczenia grupowego, ale trzeba opłacać składkę poprzez naszą firmę. Na co oczywiście firma nie będzie chciała się zgodzić, bo jeśli ktoś z takich osób wpłacających przez firmę składkę się spóźni to cała firma ma zablokowane wypłacanie odszkodowań. Jest to całkiem zrozumiałe, ale jeśli ktoś jest zdeterminowany to piszcie pisemka do naszej kochanej biedry.
:rool:
 
     
oliwka0802

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-08, 12:49   

Junior ja za pobyt w szpitalu dostałam 40zł za dzien i trzeba być minimum 3 dni w szpitalu i do tego karta apteczna za 200zł,płace składki niecałe 50zł
 
     
junior

Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 20
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-08, 14:12   

a ta karta apteczna za 200 zł to o co chodzi
 
     
oliwka0802

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-09, 07:55   

Taka jakby karta płatnicza,na której masz 200zł i płacisz nią w wybranych aptekach
 
     
MARYCHAA

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-12, 22:37   

powiem w skrócie wszyscy s....ć z pzu p plus wielka j....a machina i układ z jeronimo jak wam się cos stanie nic nie dostaniecie tak jak ja . póki niczego u was nie wykryją ubezpieczyć się gdzie sie tylko da .ważne ze umowa jest .składka p plus najwyższa 54 i po tylu operacjach mozecie tylko dostac za pobyt w szpitalu ,za te pieniądze macie dobre ubezpieczenie gdzie indziej.wielka łaska karta apteczna 200 zł na co mi to ma starczyć może na waciki i chusteczki na wytarcie łez
Cytat:
:boks: :boks:

Post poprawiony. Jak chcesz sobie poprzeklinać to na podwórku a nie na forum.
DarkSide
Ostatnio zmieniony przez DarkSide 2013-08-13, 08:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
blue_sky

Stanowisko:
klient

Dołączył: 05 Lip 2013
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-13, 01:03   

z całym szacunkiem MARYCHAA ale pisanie tego typu tekstów to bezproduktywne bicie piany. Krytyka jak najbardziej - ale konstruktywna jest wskazana. Pisząc, że za te pieniądze można gdzie indziej, taniej i lepiej muszę napisać (nie obraź się) ale nie masz pojęcia o czym mówisz.

Jeżeli chodzi o branżę ubezpieczeniową to posiadam "jakąś" wiedzę... nie mam zamiaru tu bronić PZU czy innego ubezpieczyciela, ale gdybyś rzeczywiście posiadała rzetelne informacje n/t innych towarzystw ubezpieczeniowych, nie pisałabyś w tym tonie.

Przede wszystkim podstawowym błędem jest nie czytanie OWU, typowe dla Nas, tj. innych umów i pism, które zawierają się na więcej niż jednej stronie A4. Ale i ubezpieczyciele nie są bez winy, bo przeciętnie "szary Kowalski" często nie wie czym jest np. franszyza integralna czy wiele innych terminów używanych w OWU - to celowe działania firm na niekorzyść klienta (niestety). Ale po to mamy rozum i języki aby pytać, najlepiej u źródła - o WSZYSTKO co jest dla Nas nie jasne. Z tego przywileju naprawdę niewiele osób korzysta, przez co później powstają niedomówienia. Analogiczny przykład:

Pan kowalski kupuje ekspres do kawy w biedronce, po półtora roku urządzenie się psuje... Kowalski nie może znaleźć paragonu. Zirytowany i zniesmaczony opisuje na forum X jaki to kupił "tandetny" expres, zapłacił za niego x złotych a on już po półtora roku nie działa... "pewnie specjalnie taki robią, żeby człowiek za rok poszedł i kupił kolejny (...) za tą cenę mogłem mieć lepszy gdzie indziej (...)" i tak dalej...
A wystarczyłoby, że przyszedłby z problemem do sklepu, a kierownik wyjaśniłby że wcale nie potrzebuje paragonu i że możemy go np. zareklamować.

Dlatego zanim kogoś oczernimy postarajmy się podejść do sytuacji profesjonalnie. I jeszcze raz podkreślę, że nikogo nie bronię, po prostu w moim prywatnym odczuciu mówienie że coś jest złe, argumentując to "BO TAK" jest bezcelowym biciem piany, nic nie wnoszącym i nikomu to w przyszłości nie pomoże.

Pamiętajcie - fakt nie zrozumienia przez Nas OWU nie uprawnia Nas do obwiniania ubezpieczyciela... domyślam się gdzie powstało nieporozumienie w Twojej sytuacji, ale nie będę tu dywagować n/t który nie jest w żaden sposób opisany, a szkoda bo mogłoby to pomóc innym na przyszłość nie dać nabić się w butelkę lub Tobie zrozumieć sytuację. Rozumiem również, że gdy czujemy się oszukani, to każda inna reakcja niż popierająca naszą tezę może być uznana za atak, ale mam nadzieję że tak nie zostanę odebrany.

Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo