Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
L4 dłuższe niż 31 dni
Autor Wiadomość
~Realia_1986 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 15 Sie 2012
Posty: 52
Skąd: DC19
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-08-20, 18:02   

jagodak napisał/a:
Realia_1986 nie masz racji i jeszcze nie potrzebnie sie pogrążasz, obrażając mnie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zaświadczenie lekarskie może być wystawione na okres rozpoczynający sę po dniu badania, nie później jednak niź czwartego dnia po dniu badania.
Jest zresztą nawet wiele orzeczeń SN w tej sprawie. Oczywiście jeśli pracownik nie może odpowiednio wcześniej wykonać badania :boks: :em29: otrzymuje nieobecność -.- usprawiedliwioną, oczywiście w ramach rozsądku. Raz miałam przypadek dziewczyna do 30 kwietnia miała l4, jej lekarz miał od 28 urlop tygodniowy. Dziewczyna nie poszła do niego 28 bo myślała że nie może, tym sposobem dostał zaświadczenie o zakończeniu leczenia dopiero 7 maja i
8 poszła na badania kontrolne. Oczywiście nie dostała nieobecności usprawiedliwionej, bo to z jej własnej winy nie mogła pracować. Także apeluje do Ciebie żebyś najpierw nabyła wiedzę, a potem oskarżała innych o jej brak.


To wyjaśnij mi, jak możesz iść na badania kontrolne, kiedy jesteś na l4 i tak na prawdę jeszcze nie jesteś zdolny do pracy? Badania kontrolne robi się tylko wtedy kiedy jesteś zdrowy i gotowy do pracy, zresztą wiem jak było ze mną. Btw, ja Ciebie nie obrażam tylko mówię, że dziwi mnie fakt, że nie wiesz takich rzeczy. Ale spoko, jutro będę całe 12h z moją kierowniczką i zapytam się jej jak to jest z tymi badaniami kontrolnymi, będziesz miał racje, zwrócę Ci honor, don't worry. I zapewniam Cię, że wiem wiele na ten temat, mimo, że jestem tylko kasjerem. Zawsze interesują mnie rzeczy, które dotyczą mnie samej, a jak już pisałam wcześniej, znam to z autopsji, w moim przypadku, był problem taki, że byłam w szpitalu i to szpital wystawiał mi l4 i nie dostałam żadnego zaświadczenia o zakończeniu leczenia, które trwało 33 dni, o to się doczepiła pani doktor w medycynie pracy, ale dało się to przeskoczyć, jak widać nadal pracuję, mam wszystkie badania kontrolne etc ;) i nie irytuj się tak ;)
 
  Ocena JMP: 8/10
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-08-21, 16:17   

Nie pytaj kierowniczki, bo zazwyczaj to one właśnie wprowadzają pracowników w błąd, jest Google wystarczy wpisać odpowiednie hasło i wszelkie ustawy i kodeksy są jak na wyciągnięcie ręki, razem z omowieniem i interpretacja
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
~Realia_1986 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 15 Sie 2012
Posty: 52
Skąd: DC19
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-08-21, 20:06   

jagodak napisał/a:
Nie pytaj kierowniczki, bo zazwyczaj to one właśnie wprowadzają pracowników w błąd, jest Google wystarczy wpisać odpowiednie hasło i wszelkie ustawy i kodeksy są jak na wyciągnięcie ręki, razem z omowieniem i interpretacja


Tak jak obiecałam, zapytałam kierowniczki, był nawet przy tym nasz rejonowy i kierowniczka przyznała mi racje, jednak skorzystałam z Twojej rady i zapytałam wujka Google i to co przeczytałam utwierdziło mnie w przekonaniu, że nie do końca masz rację
"Badania te powinny być przeprowadzone po zakończeniu niezdolności do pracy czyli w pierwszym dniu pracy. Wynika to jasno z art. 229 par. 3 k.p. w którym czytamy, iż badania kontrolne powinno się przeprowadzać w godzinach pracy. Dodatkowo osoba niezdolna do pracy (przebywająca na zwolnieniu lekarskim) nie powinna przeprowadzać tego typu badań w tym okresie ponieważ może być to uznane przez ZUS za naruszające zasady wykorzystania zwolnienia lekarskiego. "

Kurczę no, może i nie drążyłabym tematu, jednak jestem żywym dowodem dla samej siebie, wiem ile było zamieszania z tym związanego, bo brakuje godzin, kwartał się kończy, ludzie na wolnym, nie ma komu robić, myślisz, że az tak bardzo kierowniczka mnie lubi, że jeszcze dała mi dzień wolny na badania? Wierz mi, że gdyby mogła, to kazałaby mi je zrobić na l4, tym bardziej, że na zwolnieniu miałam zaznaczone "chory może chodzić" i w Biedronce na zakupach i "plotkach" byłam prawie dziennie :)
 
  Ocena JMP: 8/10
     
#aga 22

Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 98
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-08-21, 23:45   

U nas nie wysyłają na badania w dniu wolnym ale schodzi4 godz z bilansu. 4 na badania i 4 na lekarza. Bo pracownicy poszli do pipu.
 
     
~iiikamonkaaa

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 13 Gru 2011
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-13, 20:34   Ponowie pytanko

Sluchajcie jesli zwolnienie mi sie konczy w piatek ? a sobota i niedziela lekarz prawdopodobnie nie przyjmuje to isc do biedronki po skierowanie na badania jutro ?? ( ale wczesniej rozmawiajac z pania kierownik dowiedzialam sie ze dopiero po skonczeniu zwolnienia dostane skierowanie)
_________________
Biedronka - codziennie niskie ceny :)
 
     
bziubzia
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-13, 20:37   

Najlepiej zrobisz jak zadzwonisz jutro do swojej ks i sie dowiesz-będziesz miała pewnośc że wszystko jest oki :)
 
     
~iiikamonkaaa

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 13 Gru 2011
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-13, 20:40   

no tez tak sie mi wydaje , ze trzeba tak zrobic, to musze pewnie zadzwonic o 7 rano :)
_________________
Biedronka - codziennie niskie ceny :)
 
     
bziubzia
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-13, 20:42   

no jak masz zamiar iść jeszcze jutro na te badania to wypadało by :D
 
     
~iiikamonkaaa

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 13 Gru 2011
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-13, 20:45   

no tylko ze jeszcze zadzwonic i jechac heh bo nie jestem teraz w miejscu zamieszkania tylko zamedlowania ;D
_________________
Biedronka - codziennie niskie ceny :)
 
     
~iwonek 


Dołączyła: 01 Lut 2011
Posty: 43
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-13, 21:40   

po skończonym l4 dopiero dostaniesz skierowanie
 
     
~iiikamonkaaa

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 13 Gru 2011
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-13, 22:08   

iwonek napisał/a:
po skończonym l4 dopiero dostaniesz skierowanie






no juz chcialabym pojsc w sobote do pracy ale wyglada na to ze nie bedzie to mozliwe, jednak zeby sie upewnic zadzwonie jutro do swojej biedronki :)

Dzieki za wszelkie informacje

Pozdrowionka i milej nocki
_________________
Biedronka - codziennie niskie ceny :)
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-14, 00:10   

dadza Ci wolne sobota niedziela a w poniedzialek pojdziesz na badania
 
     
@mucha 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Lut 2010
Posty: 207
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-09-30, 18:09   

jagodak napisał/a:
Raz miałam przypadek dziewczyna do 30 kwietnia miała l4, jej lekarz miał od 28 urlop tygodniowy. Dziewczyna nie poszła do niego 28 bo myślała że nie może, tym sposobem dostał zaświadczenie o zakończeniu leczenia dopiero 7 maja i
8 poszła na badania kontrolne. Oczywiście nie dostała nieobecności usprawiedliwionej, bo to z jej własnej winy nie mogła pracować. Także apeluje do Ciebie żebyś najpierw nabyła wiedzę, a potem oskarżała innych o jej brak.

jakaś nie zaradna ta twoja kasjerka, po prostu mogła iść do lekarza zastępującego tyle aby wypisac zaświadczenie ze jest zdrowa, ja tak zrobiłam i nie czekałam 8 dni na swojego lekarza

[ Dodano: 2012-09-30, 18:20 ]
ja też byłam na zwolnieniu dłuższym niz 31 dni i jak już mogłam wrócić do pracy to ostatniego dnia zwolnienia w piątek,pojechałam do lekarza (tak jak chodziłam na kontrole zawsze w ostatnim dniu zwolnienia) i wypisał mi zaświadczenie że leczenie zakończone. Od lekarza zaszłam do sklepu i powiedziałam że jestem już zdrowa i wracam do pracy, wypisali mi skierowanie na badania i jeszcze tego samego dnia udałam się do medycyny pracy i tam też wszystko załatwiłam. Zadzwoniłam do sklepu ze mam już wszystko załatwione i kazali mi w poniedziałek przychodzić do pracy. A dodam że w innym mieście niż mieszkam miałam lekarza prowadzącego, w innym mieście pracowałam i jak się chce to wszystko się da załatwić.
 
     
aksa18 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-03, 16:30   

Po l4 dłuższym niż 33 dni idę na badania kontrolne, dostaje na to dzień wolny czy mam zaplanowane godziny pracy?
I jak myślicie czy w dniu tym jestem już zdolna do pracy czy od następnego dnia?
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-03, 16:45   

Była inf w RT ze nalezy na ten dzien naniesc BP i od nasteonego dnia mozna cie juz planowac do pracy
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo