Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
L4 dłuższe niż 31 dni
Autor Wiadomość
~iiikamonkaaa

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 13 Gru 2011
Posty: 26
Wysłany: 2012-08-15, 11:43   L4 dłuższe niż 31 dni

Witam ! Mam pytanie dotyczącą mojego zwolnienia lekarskiego. Mam złamaną nogę, zwolnienie jest dłuższe niż 31 dni, czy kiedy mi się skończy muszę robić na nowo badania u lekarza medycyny pracy, czy wystarczy zaświadczenie od lekarza prowadzącego, że jestem już zdrowa ? Dzięki za pomoc. Pozdrawiam
_________________
Biedronka - codziennie niskie ceny :)
 
     
@celina

Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 167
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-08-15, 11:54   

Musisz miec zaświadczenie od lekarza" zakładowego " jestes po chorobie zdolna do pracy .Nie wystarczy od lekarza prowadzącego .
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-08-15, 15:17   

iiikamonkaaa, dostaniesz skierowanie na badanie. Twój KS lub ZKS w chwili Twojego powrotu Ci go wydrukują :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@pracownik 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 487
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-08-15, 15:51   

Trzeba w miare wcześniej zgłosic aby zdążyc isc do lekarza po zdolnośc.
 
     
@mucha 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Lut 2010
Posty: 207
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-08-15, 19:51   

najpierw musisz mieć od lekarza prowadzącego zaświadczenie że leczenie jest zakończone, potem z tym zaświadczeniem i skierowaniem z biedronki musisz iść do lekarza medycyny pracy który podpisze ci papiery że jesteś zdolna wrócić do pracy i pracować,
 
     
~iiikamonkaaa

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 13 Gru 2011
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-08-16, 17:32   

mucha napisał/a:
najpierw musisz mieć od lekarza prowadzącego zaświadczenie że leczenie jest zakończone, potem z tym zaświadczeniem i skierowaniem z biedronki musisz iść do lekarza medycyny pracy który podpisze ci papiery że jesteś zdolna wrócić do pracy i pracować,



powiedzmy np. zwolnienie jest do dn. 16 sierpnia , ide do lekarza 16 sierpnia, wystawia zaświadczenie o zakończonym leczeniu i udaje się jeszcze 16 sierpnia do biedronki po zaświadczenie ? Czy już 17 ? Bo w trakcie leczenia jestem w miejscu zameldowania i bym musiała streszczać się powiedzmy na autobus, a pracuję w innym mieście i jest problem. Chodzi mi oto jak to potraktują ? Dzień wolny na badanie w medycynie pracy ? Czy co ?

[ Dodano: 2012-08-17, 17:52 ]
to jak to jest :> ? wyżej zadałam pytanko , pomóżcie ;-)
_________________
Biedronka - codziennie niskie ceny :)
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-08-19, 00:43   

Masz zwolnienie do 16 więc 17 powinnaś być do dyspozycji pracodawcy, nie ma czegoś takiego jak dzień wolny na badania, musisz iść wcześniej po skierowanie na badanie kontrolne i załatwić wszystko przed 16.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
#aga 22

Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 98
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-08-19, 09:36   

nie możesz załatwić nic przed 16 jak masz do16 zwolnienie żaden lekarz w trakcie zwolnienia nie wyda ci zaświadczenia o zakończonym leczeniu, byłam w takiej sytuacji jak złamałam nogę, i jasno kr powiedziała że w trakcie zl nie można robić badań bo zakwestionuje je kontrol typu audyt, pip ,bhp, pierwszy dzień po zwolnieniu idziesz po skierowanie na badania
 
     
~Realia_1986 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 15 Sie 2012
Posty: 52
Skąd: DC19
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-08-19, 22:13   

jagodak napisał/a:
Masz zwolnienie do 16 więc 17 powinnaś być do dyspozycji pracodawcy, nie ma czegoś takiego jak dzień wolny na badania, musisz iść wcześniej po skierowanie na badanie kontrolne i załatwić wszystko przed 16.


Mylisz się, żaden KS nie ustawi tak grafiku, żeby osoba, która była na zwolnieniu lekarskim dłużej niż 31 dni świadczyła pracę bez kontrolnych badań przeprowadzonych w medycynie pracy, na te badania może iść dopiero po skończonym l4 czyli po 16. W medycynie pracy będą od niej wymagać zaświadczenia od lekarza prowadzącego o zakończonym leczeniu. Troszkę się dziwię, że zks nie wie takich rzeczy, wybacz, ale Ty również masz obowiązek to wiedzieć, bo co byś zrobiła gdyby Twój KS był w tym czasie na urlopie bądź na zwolnieniu lekarskim? Ja Ci powiem, wprowadzasz dziewczynę na grafik i dajesz jej wolne, wystawiasz jej odpowiednie skierowanie na badania kontrolne, a nastepnego dnia o ile uda jej się wszystko załatwić w jeden dzień możesz wymagać od niej dyspozycji, jeśli jednak z jakiś względów jej się nie udało tego załatwić dajesz jej kolejny dzień wolny, absolutnie nie możesz dopuścić dziewczyny do pracy bez badań kontrolnych :)

Tak się rozpisałam, a zapomniałam o najważniejszym badań kontrolnych nie robi się na zwolnieniu lekarskim, dopiero następnego dnia, po zakończonym leczeniu

[ Dodano: 2012-08-19, 22:17 ]
iiikamonkaaa napisał/a:
mucha napisał/a:
najpierw musisz mieć od lekarza prowadzącego zaświadczenie że leczenie jest zakończone, potem z tym zaświadczeniem i skierowaniem z biedronki musisz iść do lekarza medycyny pracy który podpisze ci papiery że jesteś zdolna wrócić do pracy i pracować,



powiedzmy np. zwolnienie jest do dn. 16 sierpnia , ide do lekarza 16 sierpnia, wystawia zaświadczenie o zakończonym leczeniu i udaje się jeszcze 16 sierpnia do biedronki po zaświadczenie ? Czy już 17 ? Bo w trakcie leczenia jestem w miejscu zameldowania i bym musiała streszczać się powiedzmy na autobus, a pracuję w innym mieście i jest problem. Chodzi mi oto jak to potraktują ? Dzień wolny na badanie w medycynie pracy ? Czy co ?

[ Dodano: 2012-08-17, 17:52 ]
to jak to jest :> ? wyżej zadałam pytanko , pomóżcie ;-)


Możesz iść po te skierowanie 16, ale na badania idziesz dopiero nastepnego dnia na dniu wolnym, jakby nie było nie ma określonej godziny o której kończy Ci się l4 :) To tak jakby komuś 16 kończyło się zwolnienie idzie do lekarza lekarz mówi "jest pani zdolna do pracy" i kierownik w tym dniu na godzine 14:00 ustawia Ci grafik, prosto od lekarza idziesz do pracy :)
 
  Ocena JMP: 8/10
     
@mucha 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Lut 2010
Posty: 207
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-08-19, 22:36   

a co zrobić, jeśli 16-tego kończy się zwolnienie i jest to piątek? w sobotę (17-go) lekarze nie przyjmują i w niedzielę też nie, więc co robić? dopiero w poniedziałek do lekarza? a we wtorek do pracy? dodatkowe 3 dni wolne?

[ Dodano: 2012-08-19, 22:39 ]
jagodak napisał/a:
nie ma czegoś takiego jak dzień wolny na badania, musisz iść wcześniej po skierowanie na badanie kontrolne i załatwić wszystko przed 16.

a ja gdzieś czytałam ze są jakieś wyjątki i pracownik może robić badania w godzinach pracy, tylko nie mogę przypomnieć gdzie to czytałam :regulamin:
 
     
~Realia_1986 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 15 Sie 2012
Posty: 52
Skąd: DC19
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-08-19, 22:44   

mucha napisał/a:
a co zrobić, jeśli 16-tego kończy się zwolnienie i jest to piątek? w sobotę (17-go) lekarze nie przyjmują i w niedzielę też nie, więc co robić? dopiero w poniedziałek do lekarza? a we wtorek do pracy? dodatkowe 3 dni wolne?


niestety tak, miałam podobnie z tym, że kierowniczka wysłała mnie za późno na badania, a ja musiałam ponownie zrobić prześwietlenie płuc, lekarz był na l4 i nie mógł mi opisać zdjęcia, zadzwoniłam do kierowniczki 26 maja konczyły mi się badania, a to była sobota! :) skierowanie dostałam w czwartek, z płucami tak szybko nei da się uwinąc tym bardziej, że RTG mamy w całkiem innej przychodni, do poniedziaku włącznie dostałam wolne :)
 
  Ocena JMP: 8/10
     
~Kaja-25 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Gru 2011
Posty: 31
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-08-20, 07:43   

jagodak napisał/a:
Masz zwolnienie do 16 więc 17 powinnaś być do dyspozycji pracodawcy, nie ma czegoś takiego jak dzień wolny na badania, musisz iść wcześniej po skierowanie na badanie kontrolne i załatwić wszystko przed 16.


Art. 229 §3. Okresowe i kontrolne badania lekarskie przeprowadza się w miarę możliwości w godzinach pracy. Za czas niewykonywania pracy w związku z przeprowadzanymi badaniami pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia, a w razie przejazdu na te badania do innej miejscowości przysługują mu należności na pokrycie kosztów przejazdu według zasad obowiązujących przy podróżach służbowych.

Tyle na temat wolnego na przeprowadzenie badań mówi KP ;)
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-08-20, 14:19   

Realia_1986 nie masz racji i jeszcze nie potrzebnie sie pogrążasz, obrażając mnie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zaświadczenie lekarskie może być wystawione na okres rozpoczynający sę po dniu badania, nie później jednak niź czwartego dnia po dniu badania.
Jest zresztą nawet wiele orzeczeń SN w tej sprawie. Oczywiście jeśli pracownik nie może odpowiednio wcześniej wykonać badania :boks: :em29: otrzymuje nieobecność -.- usprawiedliwioną, oczywiście w ramach rozsądku. Raz miałam przypadek dziewczyna do 30 kwietnia miała l4, jej lekarz miał od 28 urlop tygodniowy. Dziewczyna nie poszła do niego 28 bo myślała że nie może, tym sposobem dostał zaświadczenie o zakończeniu leczenia dopiero 7 maja i
8 poszła na badania kontrolne. Oczywiście nie dostała nieobecności usprawiedliwionej, bo to z jej własnej winy nie mogła pracować. Także apeluje do Ciebie żebyś najpierw nabyła wiedzę, a potem oskarżała innych o jej brak.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
#aga 22

Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 98
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-08-20, 14:47   

Firma nie ma umowy z jednym lekarzem medycyny pracy, tylko z przychodnią a w przychodni jest ich kilku więc jeśli lekarz jest na urlopie przyjmuje pacjenta inny. Nasza firma wychodzi z założenia że badania kontrolne robimy po zakończonym zwolnieniu. Jeśli w piątek zwolnienie się kończy sobota niedziela dzień wolny, załatwiamy nie badania tylko wizytę u lekarza z zaświadczeniem o zakończonym leczeniu lekarz tylko aktualizuje książeczkę i zaświadczenia do daty zdolności która była poprzednio, nie przedłuża na następne 2 lata. :)
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-08-20, 16:38   

U mnie na sklepie pracownicy zawsze wcześniej przychodzili po skierowanie i najpóźniej dzień po zakończeniu l4 byli w pracy, nie rozumiem po co stwarzać problem.

[ Dodano: 2012-08-20, 16:40 ]
Aga w krakowie e falcku akurat wystawiają nowe orzeczenie z nową datą. Miałam już kilka takich przypadków i są każdym razem pracownik otrzymywał nowe zaświadczenie
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo