Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
WYPOWIEDZENIE
Autor Wiadomość
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-10, 11:48   

Wypowiedzenie liczone w tygodniach, zaczyna bieg w niedzielę, więc najpóźniejj złożyć w sobotę. Miesięczne liczy się od pierwszego dnia miesiąca, po dniu złożenia, więc najpóźniej ostatniego dnia miesiąca. Jak masz dobry powód i zalezy Ci na czasie, to możesz złożyć rozwiązanie natychmiastowe, beż wypowiedzenia lub sie pożegnać za porozumieniem stron.
 
     
~Zwłoki 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 45
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-10, 12:01   

Czyli jak się znalazło inną pracę to można za porozumieniem stron i od razu się rozwiązuje w obojętnie jaki dzień? Jak się pracodawca zgodzi.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-10, 12:04   

Dokładnie, tylko musisz się porozumieć z KR
 
     
~Zwłoki 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 45
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-10, 12:07   

ok dzięki ^_^
 
     
biedronella33
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-10, 21:14   

A co jezeli np. ma sie nowa prace i chce sie za porozumieniem stron zerwać umowe a KR sie nie zgodzi? :/ To co wtedy?
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-10, 21:17   

To jak już masz nową pracę, to biedronkę możesz jeb**ć :) a poważnie to pracownika na siłę trzymać się nie da, nie znam przypadku gdzie odmówili porozumienia. Zawsze można rozwiązać umowę bez wypowiedzenia, podając jakiś powód, np przeciwskazania zdrowotne, mobbing itp. do sądu raczej Biedronka nie pójdzie
 
     
biedronella33
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-10, 21:39   

Larrikol, dziekuje kochana :* dobrze gadasz :zdrowie:
w sumie na to nie wpadlam.
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-20, 00:58   

Odnośnie wypowiedzenia powiem wam jedną rzecz ,która bardzo denerwuje kierowników rejonu .Pisałem ludziom wypowiedzenia i adresowałem na Centrum Dystrybucyjne w Regionie do Regionalnego Kierownika Personalnego .Kr dostawał informacje ,że "informuje Pana że wczoraj wysłałam poczta wypowiedzenie" i tyle. Argumenty w stylu ,że "droga służbowa" to ja "z Panią nawiązuję i rozwiązuje umowę" to tylko gadanie .Pracownik nawiązuje umowę z pracodawcą i równie dobrze można zaadresować Dział Kadr ul Dolna 6 00-773 Warszawa i też jest ważne .Wypowiedzenie to oświadczenie woli ,pracownik oświadcza, że nie chce już świadczyć pracy i tyle. Niekorzystne to jest z punktu kr ,bo tak zawsze można namówić pracownika na za porozumieniem stron , i lepiej wygląda i statystyka lepsza. Pamiętam ,jak do mojej koleżanki kr i ko stwierdzili ,że wysyłając do Personalnego narobiła im problemów :)

[ Dodano: 2014-05-20, 01:05 ]
miejscowość ............dnia.............................

imię i nazwisko
ulica
kod pocztowy

Jeronimo Martins Polska S.A.
Personalny Kierownik Regionalny
Centrum Dystrybucyjne............
ul...........................................
kod ,miasto
ROZWIĄZANIE UMOWY O PRACĘ ZA WYPOWIEDZENIEM
Z dniem .............................. r. (data rozwiązania umowy) składam wypowiedzenie umowy o pracę zawartej w dniu.............................. r. (data zawarcia umowy) w ................................................ (miejsce zawarcia umowy), pomiędzy:



PRACODAWCĄ:

............................................. (pełna nazwa i adres pracodawcy) ............................................

reprezentowaną przez: ............................ (imię i nazwisko pracodawcy lub osoby reprezentującej

pracodawcę lub osoby uprawnionej do dokonywania czynności prawnych w imieniu pracodawcy w sprawach z zakresu prawa pracy)

a



PRACOWNIKIEM:

.......................................... (imię i nazwisko pracownika), zam. w .............................................. (adres zamieszkania pracownika).


z zachowaniem ................. okresu wypowiedzenia,



Pragnę dodatkowo podziękować za bogate doświadczenie, jakie zdobyłem (łam), pracując
w Państwa firmie.



Potwierdzenie odbioru
przez pracodawcę:

z poważaniem

[ Dodano: 2014-05-20, 01:05 ]
miałem to ładnie ułożone ale zrobiło się autoformatowanie

[ Dodano: 2014-05-25, 23:42 ]
Umowa o pracę rozwiązuje się m.in. przez oświadczenie jednej ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia (rozwiązanie za wypowiedzeniem). W taki sposób można zakończyć angaż zawarty na okres próbny, bezterminowy, a także umowę czasową przyjętą na okres dłuższy niż sześć miesięcy, w której strony dopuściły jej rozwiązanie przed wskazanym terminem.

Oświadczenie każdej ze stron o wypowiedzeniu powinno nastąpić na piśmie. Tak stanowi art. 30 § 3 kodeksu pracy, ale nie wyjaśnia, co znaczy „na piśmie”. Brakuje też uregulowań o sposobach doręczenia pisma, aby wypowiedzenie było skuteczne.

Jednak na mocy art. 300 kodeks pracy w sprawach nienormowanych odsyła do przepisów kodeksu cywilnego. A ten określa warunki formy pisemnej oraz zasady składania oświadczeń woli. Przy tych o wypowiedzeniu umowy o pracę szczególnie ważne jest ustalenie, kiedy zostało skutecznie złożone. Od tej daty bowiem zaczyna biec okres wypowiedzenia, a przy wadliwym wymówieniu – bieg terminów odwołania do sądu pracy.

[ Dodano: 2014-05-25, 23:42 ]
Dokument tworzymy, formułując treść oświadczenia i składając na nim własnoręczny podpis. Robi to wypowiadający stosunek pracy, czyli albo pracodawca, albo pracownik. Każda ze stron może bowiem umowę wypowiedzieć.

Zgodnie z art. 78 k.c. do zachowania pisemnej formy czynności prawnej wystarczy złożenie własnoręcznego podpisu na dokumencie obejmującym treść oświadczenia woli. Nie ma więc znaczenia, czy będzie on napisany odręcznie, czy ma postać wydruku z komputera. Ważne jest, aby opatrzyć go własnoręcznym podpisem.

Pismo o wypowiedzeniu należy dostarczyć adresatowi

[ Dodano: 2014-05-25, 23:45 ]
Wypowiedzenie umowy o pracę trzeba złożyć na piśmie. Skuteczność wypowiedzenia nie zależy jednak od zachowania tej formy.

Zagadnienia te były już przedmiotem rozstrzygnięć sądów w sprawach dotyczących wypowiedzeń dokonywanych przez pracodawców i jednolicie przyjmuje się, że do rozwiązania umowy o pracę dochodzi także wtedy, gdy wypowiedzenia dokonano ustnie, telefonicznie, przesyłając faks, SMS, MMS lub wiadomość drogą elektroniczną (por. np. uchwała SN z 2 października 2002 r. III PZP 17/02 OSNP 2003/20/48).

Wynika to z przepisu art. 61 kodeksu cywilnego stosowanego z mocy art. 300 k.p., który stanowi, że oświadczenie woli skierowane do drugiej osoby uważa się za złożone z chwilą, gdy doszło do niej w taki sposób, że mogła zapoznać się z jego treścią.

W przypadku pracownika obowiązują identyczne zasady, z tą tylko różnicą, iż pracodawca dokonując w niewłaściwej formie skutecznego wypowiedzenia umowy naraża się na ryzyko wypłaty pracownikowi odszkodowania lub uwzględnienia przez sąd żądania pracownika przywrócenia go do pracy. Pracownik może mieć natomiast trudności z udowodnieniem tego, że skutecznie wypowiedział umowę o pracę. Do tego bowiem, by dokonane w formie innej niż pisemna wypowiedzenie odniosło skutek, konieczne jest w przypadku sporu wykazanie przez pracownika i ustalenie przez sąd, że pracodawca miał możliwość zapoznania się z treścią oświadczenia. Dla skuteczności złożonego w ten sposób oświadczenia woli nie jest natomiast istotne to, czy pracodawca faktycznie zapoznał się z jego treścią.
 
     
invisible

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 03 Sie 2014
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-03, 20:15   

Witam

Zalezy mi na szybkim wypowiedzeniu umowy o prace na czas okreslony. Isc z tym do kierownika, czy najlepiej od razu zadzwonic do regionalnego? Czy zgadzaja sie bez problemow na rozwiazywanie umowy za porozumieniem stron? Mam juz druga robote i moglbym wszystko olac, ale chcialbym to wszystko zalatwic "po ludzku."
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-03, 20:40   

jak juz to myślę że do kr , ale zazwyczaj wypowiedzenie składane jest u ks jak nie będą złośliwi to rozwiązanie nastąpi ze skutkiem natychmiastowym , znam takie przypadki .... chociaż może źle napisałam - może to nie jest zawsze złośliwość....
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-03, 21:47   

Porozmawiaj z KR o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron, wtedy puszczą Cię od razu. A czy będzie się stawiać, to pewnie zalezy jaki z Ciebie pracownik i jak stoicie z etatami.
 
     
kaw88

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 09 Wrz 2014
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-16, 11:27   

Drodzy,

mam "zagwostkę". Pracuję ponad miesiąc, staż mniej niż 10 lat, więc przysługuje mi 1/12 z 20 dni urlopu, więc 1,6 dnia czyli wg Kodeksu Pracy zaokrąglamy w górę, więc 2 dni.

Mam 2 tygodnie okresu wypowiedzenia, składam wypowiedzenie. Chcę je złożyć w środę bo mój KR będzie. Czy to oznacza, że (bo mam zmiany w czwartek, piątek i sobotę) z miejsca dostanę urlop, a potem rozpoczyna się okres wypowiedzenia, czy jak? Czyli składam jutro wypowiedzenie, czwartek i piątek urlop, sobota pracująca. Okres wypowiedzenia od środy dwa tygodnie to 1 października, ale okres wypowiedzenia musi trwać do soboty - czyli do 4 października wychodzi na to.

Inna sprawa, czy możliwe jest z urlopem tak, żeby nie był z dnia na dzień? Mam fajną ekipę na sklepie, nie chcę, żeby nagle ktoś miał zmieniany grafik, ostatecznie mają życie prywatne.

Proszę o pomoc :)
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-16, 11:48   

Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś w trakcie wypowiedzenia była na urlopie i już wtedy zaczął się bieg wypowiedzenia. Urlop mogą Ci dać nawet i w ostatnich dniach, wszystko zalezy od tego jak Cie ustawią, nie trzeba wydawać od razu, a jak jest ciężko z godzinami to nie trzeba wydawać w ogóle, mogą Ci zapłacić, ale jak to rozwiążą powie Ci dopiero KR. Wypowiedzenie złożysz w środę, a zacznie się dopiero od niedzieli i skończy się, tak jak mówisz, 1 października.
 
     
kaw88

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 09 Wrz 2014
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-16, 11:52   

Dzięki!

Nie ukrywam, że chyba w ogóle najrozsądniejsze byłoby wypowiedzenie za porozumieniem stron z datą na 30 września i po prostu w ramach tego ostatnie pracujące dwa dni miesiąca miałbym urlop. Bez bałaganu zbędnego. Ale nie wiem, czy KR pójdzie na to. Bywa z nim różnie.
Najważniejsze, żeby nikt mi nie robił pod górkę, skoro ja nikomu nie chcę. Zawsze może mnie złapać grypa i pracownicze szczepionki na to nic nie poradzą ;)
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-16, 12:11   

Jak jeszcze pracowałam to nie było nigdy problemów z rozwiązaniem umowy za porozumieniem stron. Wydawali urlop i od razu rozwiązywali umowę.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo