Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pracownik z orzeczonym stopniem niepełnosprawności
Autor Wiadomość
Anulka12 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2011
Posty: 6
Wysłany: 2013-04-08, 19:46   Pracownik z orzeczonym stopniem niepełnosprawności

Witam mam pytanie, czy ktoś ma wiadomości jak firma traktuje pracownika , który posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Przyznam .że mam orzeczenie od 4 miesięcy i boję się, że w razie ujawnienia tego faktu kierownikowi sklepu mogę zostać zwolniona . Czy w biedronce pracują osoby niepełnosprawne { ja mam stopień lekki na schorzenie kręgosłupa}.
Pozdrawiam.Anna
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-08, 19:58   

Jeżeli się ujawnisz z tym orzeczeniem nie będzie Ci wolno zostawać na nadgodziny, pracować w weekendy i na nockach. Ale pewnie kierownikowi to nie będzie przeszkadzać. >:D
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@Mała82 


Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Paź 2010
Posty: 613
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-08, 21:28   

Ale jak coś jej walnie w kręgosłupie to i odszkodowania nie dostanie, bo zataiła orzeczenie
 
     
Kochaś
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-09, 06:48   Re: Pracownik z orzeczonym stopniem niepełnosprawności

Anulka12 napisał/a:
Witam mam pytanie, czy ktoś ma wiadomości jak firma traktuje pracownika , który posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Przyznam .że mam orzeczenie od 4 miesięcy i boję się, że w razie ujawnienia tego faktu kierownikowi sklepu mogę zostać zwolniona . Czy w biedronce pracują osoby niepełnosprawne { ja mam stopień lekki na schorzenie kręgosłupa}.
Pozdrawiam.Anna


Powinnaś to zgłosić KS, ale ostateczna decyzja należy do Ciebie. Zresztą wszystko zależy od tego jaki jest KS. Jeśli jest w porządku, to możesz zgłosić stopień niepełnosprawności i wtedy będziesz większość czasu spędzała na kasie, a przy dostawie będziesz robiła mixy (chemia, lekki nabiał itp.).
 
     
biedronella33
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-09, 07:33   

O ile jej nie zwolnią :/ Większość pracowników ukrywa swoje problemy z kręgosłupem, bo jak mają umowę na czas określony, to JMP zwyczajnie nie przedłuża. Ale to może i dobrze dla takiego pracownika. .^.
 
     
biedronka1477

Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 662
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-09, 07:36   

Chyba lepiej dostać na czas nieokreślony i wtedy można iść na L4 podleczyć się..
 
     
biedronella33
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-09, 07:43   

To i tak nic nie da, ponieważ załóżmy, pójdziesz nawet na 6 msc, to i tak zrobią, żeby zwolnić :/
Poszukają najmniejszego błędu i już masz babo placek.. :/
 
     
biedronka1477

Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 662
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-09, 07:53   

Jak wrócisz a jak masz zajechany kręgosłup idziesz na L4 po pół roku możesz się starać o zasiłek rehabilitacyjny a jak wrócisz do pracy to wtedy pewnie Cię zwolnią
 
     
@agaF 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Maj 2012
Posty: 352
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-09, 07:54   

Wszystko ok., ale martwi mnie fakt, że szkoda własnego zdrowia... jak mają zwolnić to zwolnią, a kręgosłup masz jeden... Źle coś podniesiesz i będziesz cierpieć, a to chyba najgorsze.... Nie wiem jakie masz relacje masz z kierownikiem, ale ja bym chyba powiedziała, albo jakbym siedziała cicho to unikałabym ciężkich palet i kombinowała jak najlżej dla siebie... ;)
  Ocena JMP: 2/10
     
biedronka1477

Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 662
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-09, 07:56   

Nikt zdrowia Ci nie zwróci, dlatego lepiej od razu iść do lekarza
 
     
Anulka12 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2011
Posty: 6
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-09, 14:34   

Dzięki za wasze podpowiedzi.Sytuacja w naszym sklepie nie jest za ciekawa, gdyż od roku mamy nową panią kierownik,która bardzo źle traktuje pracowników.Ja mam umowę na czas nieokreślony ,pracuję 6 rok. Mnie osobiście chyba nie lubi ,bo nieraz przeciwstawiałam się jej bzdurnym oskarżeniom np.że nie zatrzymałam złodzieja który wynosił pod kurtką kawy {na sklepie było 2 ochroniarzy},ale ona to sobie zobaczyła wcześniej w biurze na monitoringu i
próbowała mi udowodnić ,że to jest moja wina ,bo ja niby mam rozróżnić czy ktoś ma swój duży brzuch ,czy wypchany. Sami wiecie jak to wygląda przy dużym ruchu i ciągłym popędzaniu aby tylko szybciej i szybciej ,a najlepiej jakby tylko 1 kasjerka wszystkich obsłużyła.Ale nawiązując do mojej sprawy od stycznia z całego etatu przeszłam na 3/4,bo chciałam pracować trochę mniej ,ze względu na zdrowie .Na przełomie stycznia i lutego byłam w sanatorium z ZUS-u i po powrocie okazało się ,że na 26dni zwolnienia pani KS zaplanowała mi 17 dni wolnych ,a 9 dni roboczych po 6 godzin,i żeby było ciekawie to do przepracowania w ostatnie 2 tygodnie zaplanowała mi 88 godzin {dniówki po8 i 10 godzin}. Osobiście czuję się oszukana ,bo wcześniej zgłosiłam ,że pojadę do sanatorium i pani KS do samego wyjazdu wypisywała mnie do pracy tak ,ze do połowy lutego miałam nadpracowane prawie 30 godzin.
Może ktoś zna osobę która pracuje z takim orzeczeniem w biedronce lub innym sklepie i jak to wygląda w praktyce.
Bardzo proszę napiszcie co byście zrobili na moim miejscu.Pozdrowienia dla wszystkich.
 
     
~Affik65 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 54
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-13, 21:17   

ja tez mialem orzeczenie i pracowalem po 7 godzin ale jak mi sie skonczylo bo mialem na rok to pracowalem normalnie. potem jak znowu mi przyznali to juz nie dawalem ale to byl moj blad. radze ci daj to orzeczenie i pracuj
_________________
Chcialem dobrze- wyszlo jak zawsze.
  Ocena JMP: 5/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo