Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Premia
Autor Wiadomość
The_Drwal 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 1
Skąd: Puszcza
Wysłany: 2012-02-13, 14:11   Premia

U mnie w sklepie zaistniała następująca sytuacja - od pewnego czasu mamy nową KR, która zaczęła wprowadzać własne porządki. Jednym z jej najnowszych dekretów jest system przyznawania premii. Otóż stwierdziła ona, że skoro premia jest uznaniowa, będą ją otrzymywać tylko wyróżniający się pracownicy (na czym to wyróżnianie się polega - nie sprecyzowała). Jak powiedziała, tak zrobiła i podczas ostatniej wypłaty premię otrzymały 3 osoby. Dodam w tym miejscu, że tajemniczy klient wyszedł nam na 100%, a straty były dość małe. Czy KR może w taki sposób postępować i czy jako pracownicy możemy cokolwiek w tej sprawie zrobić?
 
     
#agi 555 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 07 Lut 2011
Posty: 95
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-13, 15:06   

Na premie pracuje przecież cała załoga a nie wybrane 3 osoby! Nie spotkałam się nigdy z taka sytuacja :bu:
_________________
facet to skarb ... więc zakop go w ogródku
  Ocena JMP: 5/10
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-13, 15:49   

agi 555, no tak ale to KR zaznacza o premie, a mamy napisane premia uznaniowa więc nie wiadomo do końca jak to jest... .^.
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
#tolek123

Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 103
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-13, 15:49   

złóżcie pozew zbiorowy do BOP myślę ze to jest kwestia wyjaśnienia na waszą sprawę i to szybko bo tak nie powinno być
 
     
jan kowalski
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-13, 17:51   

The_Drwal napisał/a:
Czy KR może w taki sposób postępować i czy jako pracownicy możemy cokolwiek w tej sprawie zrobić?

KR może tak zrobić, jak sama napisałaś premia jest uznaniowa i KR może zadecydować kto ją otrzyma. Kiedyś, ale już bardzo dawno, jakieś 10 lat temu nawet musiałem pisemnie umotywować swojemu KR dlaczego danemu pracownikowi chcę przyznac premię. Ale te czasy dawno już minęły i jeśli nie ma jakiś oczywistych wpadek KR przyznaje wszystkim premię. Myślę że twój KR chce się "wykazać" przed KO i dlatego tak robi.
tolek123 napisał/a:
złóżcie pozew zbiorowy do BOP myślę ze to jest kwestia wyjaśnienia na waszą sprawę i to szybko bo tak nie powinno być

Jest to jakieś wyjście pod warunkiem że wszyscy się pod tym podpiszą :P
 
     
agatunia02 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 21 Mar 2011
Posty: 21
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-30, 19:42   

A co to jest premia uznaniowa już trochę pracuję w 3 biedronie jestem i 5 KS miałam a KR to już nawet nie wiem ile było co pól roku kto inny .. kiedyś któraś z :aniol:
zks powiedziała że nam się nie należy bo ... jesteśmy mało obrotową :bu:
 
     
mK2
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-31, 14:06   

Hmmm...z tego co mi wiadomo KR ma prawo tak zrobić u nas nie raz pytał Ks komu przyznać premie bo sam przecież nas nie zna, sprawdza zakupy kontrolowane, różnice kasjerskie, kontrole wieczorne i ranne itd.... dlatego to jest premia uznaniowa i według mnie nic źle nie zostało zrobione choć nie ukrywam to przykre :bu:
 
     
migota1984 

Dołączyła: 15 Sie 2012
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-08-15, 01:08   

u nas od zmiany rejonowej to od 4 mic nie ma premi i jaka tu motywacja no jaka? żadna....
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-08-15, 09:05   

U mnie też KR pyta czy wszystkim zaznaczamy, ale tak z uśmieszkiem ;) bo chyba chodzi mu o to czy nikt się nie chce zrzec swojej że niby na nią nie zasłużył.
A u nas to nie do przyjęcia że KR nie podaje jasnych powodów dla których by nie zaznaczył premii. Skoro zabiera kasę która nam się należy to niech przynajmniej ludzie wiedzą dlaczego i co trzeba zrobić żeby następnym razem ją dostać.
 
     
Jamalo 

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-11-08, 16:45   

jestem pracownikiem biedronki powiem wam szczerze ze jesli nadejdzie czas na przedluzenie umowy to z pewnoscia ja nie podpisze poniewarz z miesiaca na miesiac im wiecej sie pracuje wieksza srednia sie wyrabia na premie to dostaje sie prawie identyczna wyplate roznica jest o 50zl przykladowo w poprzednim miesiacu mialem srednia 45 i dostalem wyplade 1909zl w tym miesiacu mialem srednia 53 i dostalem 1950zl srednia 53 daje ok 900zl premi + podstawa 1600 rowna sie 2500 gdzie sie znajduje reszta moich zarobionych pieniedzy dystrbucja biedronka to najwieksi oszusci ktorzy na kazdym kroku okradaja pracownika nie polecam tam pracy sorka za moje bledy ortograficzne alepisalem dosyc szybko bosie spieszylem zanim ktos podejmie prace w biedronce niech to sobie prze,ysli
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-11-08, 17:31   

Premia jest opodatkowana i oskładkowana oraz jest wiele innych czynników które powodują ,że można tą premię nieco przyciąć ( np co tygodniowe audyty bhp i błędy które im szybciej pracujesz tym częściej się zdażają) :) Pasek na początek wyjaśni co nie co a resztę powinien wyjaśnić kierownik na co tygodniowym zebraniu ewentualnie jak go zapytasz indywidualnie :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
~Affik65 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 54
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-11-09, 17:28   

Premia to chwyt ze niby jest a nieistnieje.
_________________
Chcialem dobrze- wyszlo jak zawsze.
  Ocena JMP: 5/10
     
@Mała82 


Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Paź 2010
Posty: 613
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-11-09, 20:57   

Biedronkowa fatamorgana :lol:
 
     
@woles 

Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 186
Skąd: GMW.cn
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-11-10, 16:38   

Z Premia to jeden wielki Wałek tyle wam powiem
 
 
     
#aga 22

Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 98
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-11-11, 19:38   

premia a co to takiego ...............
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo