Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciąża i L4
Autor Wiadomość
@żuczek1 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Maj 2015
Posty: 297
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-21, 13:09   

Zgadzam się z powyższymi nie czekaj ani chwili praca w biedronce jest zbyt ciężka żeby ryzykować idź do lekarza jak najprędzej :) gratulacje i dużo zdrowia dla Ciebie i maleństwa :D :D
 
     
basia908

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Lut 2016
Posty: 14
0 UP 0 DOWN
  Wysłany: 2016-02-22, 11:50   ciaza- pytanie- 2016

hejka dziewczyny. mam pytanie do was. czytam wszystkie informacje odnosnie ciazy ale do konca nie znam odpowiedzi.
jestem zatrudniona w biedronce do 16.04.2016 (umowa 7msc), wczoraj robilam test ciazowy i jestem w ciazy od razu umowilam sie do ginekologa ktorego mam na srode i dowiem sie ktory to tydzien, bardzo sie ciesze bo chcemy miec dziecko :) objawy rowniez podchodza pod ciaze wiec jestem pewna ze to dzieciatko napewno jest :em29:
pytanie mam czy mowic Ks o ciazy?? czy czekac az dostane umowe na 11msc??
jak nie powiem i poczekam do kwietnia i nie dostane przedluzonej umowy to pracodawca mnie zwolni? czy ja to wyglada?
co wy myslicie?? czekam na odpowiedzi. pozdrawiam
  Ocena JMP: 5/10
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-22, 12:03   

Ja nie dziewczyna :P ale jeśli okaże się, że jesteś w ciąży dostajesz zwolnienie więc powiedzieć i tak musisz. Umowa automatycznie przedłuża się do dnia porodu więc nikt Cię z powodu ciąży nie zwolni :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
basia908

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Lut 2016
Posty: 14
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-22, 12:07   

kluq to sa napewno poczatki max 1-2tyg, nie czuje sie na tyle az zle aby leciec od razu na l4, nie lepiej dla mnie zostac do tego kwiatnia i dostac umowe na dluzej i wtedy powiedziec KS lub Kr ?? nie wiem co mam zrobic... a juz nie ma tego okresu ochrony ze trzeba byc minimum 3msc w ciazy ?? ...
  Ocena JMP: 5/10
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-22, 12:15   

W Twoim przypadku nic to nie zmienia czy poczekasz i dostaniesz na 11miesięcy czy przedłużą do dnia porodu a w sklepie nie ma pracy dla ciężarnych. Nie wiem jak sobie wyobrażasz pracę i targanie tego towaru będąc w ciąży ale może to tylko dla mnie nie jest normalne. Pomijam ,że skoro test i objawy to równie dobrze może to być 5-6 tydz. Zresztą 1 czy 2 tyg ciąży ginekolog nie zobaczy i ewentualnie tylko wyśle Cię ne test z krwi.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
cimcirimcim 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 06 Lis 2014
Posty: 6
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-22, 12:32   

Nie ma czegoś takiego, że trzeba być min w 3 miesiącu ciąży. Osobiście poszłam na L4 w 7 tygodniu bo nie chciałam ryzykować utraty maleństwa. Dostałam umowę do dnia porodu (na zwolnienie poszłam w grudniu a umowę miałam do końca marca) i normalny roczny macierzyński z ZUS-u.
_________________
Jak kopnę w szyję to zabiję;p
  Ocena JMP: 1/10
     
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 674
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-03-01, 16:31   

MOże niech twoja koleżanka dopyta w zusie dokładnie ,moja znajoma miała umowę do dnia porodu i miała roczny macierzyński płatny Akurat w marcu ostatni raz dostanie

https://www.e-inspektorat...awy=285&pomoc=3
 
     
aneckab

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 20 Lis 2015
Posty: 12
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-03-11, 12:02   

Skończyłam urlop macierzyński teraz mam urlop wypoczynkowy i miałam iść na wychowawczy ale okazało się że jestem w ciąży czy mozna cofnąć urlop wypoczynkowy który miał się zacząć 10 kwietnia? Może ktoś miał podobna sytuację
 
     
zaspana81 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 20 Paź 2013
Posty: 24
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-03-11, 13:39   

aneckab: napisałam Ci na forum ogólnym, że TAK. Tu bardziej szczegółowo opisałaś więc: ZL ma pierwszeństwo przed urlopami więc przynieś ZL i sprawa jasna ten zwykły wypoczynkowy ci nie przepadnie będziesz go miała wydanego w całości po kolejnym chorobowym i macierzyńskim a resztę załatwia KS i KR z kadrami jak nie jesteś pewna zadzwoń do BOP wszystko wyjaśniają :)
  Ocena JMP: 7/10
     
aneckab

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 20 Lis 2015
Posty: 12
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-03-11, 16:11   

Dziękuję za odpowiedz bo jak pytałam na swoim sklepie to mi powiedziano że już nic się nie da z robić. Teraz już wiem jak sprawa wygląda i nie odpuszczę tak łatwo.

[ Dodano: 2016-03-11, 16:51 ]
Jak jest płacone po macierzynskim l4 ciążowe normalnie 100 procent czy wyliczaja jakoś inaczej?
 
     
@anka1

Stanowisko:
klient

Dołączył: 30 Lis 2015
Posty: 230
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-03-11, 17:24   

aneckab, 100%
 
     
~Near

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 32
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-05, 12:36   

Ja do 30 kwietnia pracowałam w innej firmie a od 10 maja w biedro. Naprawdę chciałam pracować... drugiego dnia pracy dostałam wyniki bety HcG i okazało się , że jestem w ciąży. Ponieważ miałam lekkie przeziębienie chciałam sprawdzić co mogę za leki brać i 3 dnia udałam się do lekarza internisty. Okazało się, że mam wysokie ciśnienie, a że w pierwszym trymestrze najlepiej nie brać żadnych lekarstw, lekarz zarządził, że powinnam odpoczywać i dostałam l4 leżące :( Kierowniczka jak zobaczyła to l4 stwierdziła, że "przecież mogła pani to podrzeć i przyjść do pracy".... mowę mi odjęło. Wiem, że naprawdę źle wygląda przynoszenie l4 po dwóch dniach pracy ale lekarz bardzo naciskał a ja nie wiem co mogę a co nie w ciąży, tym bardziej pierwszej :( Na chorobowym jestem do tej pory (cały pierwszy trymestr miałam wysokie ciśnienie i rzygałam jak kto) Póki co wypłatę dostałam w czerwcu za 2 dni pracy (około 13 czerwca dosłałam świadectwo pracy z poprzedniej firmy), więc ciekawa jestem, czy mi uregulują chorobowe (teraz tego 10.07) za ten pierwszy miesiąc. Za drugi miesiąc powinni mi już na pewno wypłacić o ile się nie mylę?
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-05, 12:50   

[b]najważniejsze :
1) nie ma nikt obowiązku podczas ciąży iść na l4 (przecież to nie choroba) jeśli nie ma wskazań lekarskich
2)MITEM JEST-że, pracodawca każe iść na l4 bo martwi się o zdrowie pracownika:
a) nie może "nakazać " iść na l4
b) jest takie przesądzenie ,a nie wynika z dobrej woli pracodawcy a z tego ,że wtedy on a nie ZUS płaci za BP lub musi oddelegować do innego zakresu pracy na sklepie
3) kobieta w ciąży przechodzi badania kontrolne dla kobiet w ciąży
4) na podstawie tego pracodawca albo zwalnia ze świadczenia pracy albo indywidualnie wyznacza zakres, np na Śląsku dziewczyny pracują 3 z 8 h i mogą tylko np zbierać kartony ale już ich nie prasują:
a)ale dostają całą premie za brak absencji
b) będą miały prawo do nagrody rocznej w zakresie dotyczącym absencji/b]

jeden z wielu artykułów na ten temat:
https://www.kadry.abc.com...iadczenia-pracy
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-05, 15:02   

Near, to ile dni przepracowałaś ?
 
     
~Near

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 32
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-05, 15:08   

"Aż" dwa dni...

Pytałam lekarza, że to chyba trochę nie bardzo po dwóch dniach na l4 iść a on do mnie, że "Dlaczego nie, przecież może się tak zdarzyć" Z tego co zrozumiałam, podwyższone ciśnienie w ciąży jest niebezpieczne.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


phpBB by przemo