Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup Kontrolowany
Autor Wiadomość
pancio67 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 01 Lip 2016
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-16, 20:49   

praca w ochronie to jest patologia największa jeśli chodzi o zatrudnienie wiem bo pracowałem po 360 godzin w miesiącu przez 7 lat na zlecenie bez urlopu bez żadnych świadczeń socjalnych no i tyle w temacie......................
 
     
pawlos

Stanowisko:
klient

Dołączył: 29 Wrz 2016
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-29, 10:37   

Akcja odnośnie sprzedaży alkoholu nieletnim idzie pełną gębą .Właśnie wróciłem z biedronki i kasjerka poprosiła mnie o dowód którego nie miałem bo nie chodzę z dowodem do sklepu bo mam 28 lat i nie sprzedała mi .Trochę chyba ktoś za bardzo się rozpędził z tymi wytycznymi w Biedronce odnośnie tej akcji. :klotnia:
 
     
#Lewdaim

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 79
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-29, 10:50   

Kasjer ma obowiązek prosić o dowód każdego klienta, który wygląda na mniej niż 25 lat. Tyle wymaga firma. Natomiast ustawa nakłada obowiązek legitymowania każdego klienta kupującego alkohol i nie ma tam słowa o jakichkolwiek widełkach wiekowych. Więc wg ustawy nawet 30 latek powinien zostać poproszony o wylegitymowanie się i w przypadku nieposiadania go sprzedawca może odmówić sprzedaży. Na zdrowy rozsądek kasjer nie woła o dokument od każdego.

W tym przypadku skoro klient młodo wygląda kasjer zachował się jak najbardziej prawidłowo.
 
     
pawlos

Stanowisko:
klient

Dołączył: 29 Wrz 2016
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-29, 11:11   

Wszystko potrafię zrozumieć wytyczne z centrali itp.każdy boi się o robotę,ale pierwszy raz się z takim czymś spotkałem.Ostatnio o dowód byłem proszony jak miałem 19 lat,a alkohol kupuje w różnych sklepach,na stacjach i tam nie mają takich wytycznych.Naprawdę tak ciężko odróżnić nieletniego od starego konia jak ja bo w większości sklepów nie mają z tym problemu :nie:
 
     
katarzynka12 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 12 Lis 2013
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-29, 11:49   

pawlos, widocznie młodo wyglądasz :D
 
     
pancio67 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 01 Lip 2016
Posty: 11
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2016-09-29, 15:23   

co s si e komuś powaliło w głowie kasjer jako cywil nie ma prawa do legitymowania osoby
a kupujący nie musi mieć dowodu przy sobie ani go okazać
 
     
pawlos

Stanowisko:
klient

Dołączył: 29 Wrz 2016
Posty: 4
0 UP 2 DOWN
Wysłany: 2016-09-29, 17:29   

Dokładnie i nie mam zamiaru chodzić z dowodem po piwo jak jakiś licealista ,tylko dlatego że kasjerka nie potrafi odróżnić blisko 30 letniego chłopa od nieletniego ,lub dlatego że jest zbyt nadgorliwa. :zly2:
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-30, 12:14   

pancio67, myślisz że ustawa jest powalona ?
pawlos, co Cie tak zdenerwowało ? to że nie mogłeś kupić jednego piwa ? :D , ja często proszę młodo wyglądających o dokument i często się dziwie widząc datę urodzenia :D , zawsze są to zabawne sytuacje :P
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
@adrianooo 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 247
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-01, 14:55   

Dz.U. 1982 nr 35 poz. 230
Ustawa z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Art. 15. 1. Zabrania się sprzedaży i podawania napojów alkoholowych:
1) osobom, których zachowanie wskazuje, że znajdują się w stanie nietrzeźwości;
2) osobom do lat 18;
3) na kredyt lub pod zastaw.
2. W przypadku wątpliwości co do pełnoletności nabywcy sprzedający lub podający napoje alkoholowe uprawniony jest do żądania okazania dokumentu stwierdzającego wiek nabywcy.


sorry Pavlos takli mamy klimat i taka ustawę ...
  Ocena JMP: 8/10
     
pawlos

Stanowisko:
klient

Dołączył: 29 Wrz 2016
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-01, 17:31   

Ok ustawa ustawą ale trochę zdrowego rozsądku :D .Jakoś od prawie 10 lat nikt nie wątpił w moją pełnoletniość.Nawet byłem tego samego dnia po południu w tej samej biedronce i była inna kasjerka i jakoś nie miała takich wątpliwości.Po prostu chyba trafiłem na jakąś co za bardzo do serca wzięła sobie tą ustawę.Zresztą w internecie można poczytać o podobnych przypadkach gdzie w konkurencyjnym Lidlu proszą o dowód nawet ludzi po 30 :rool:
 
     
eugenia1 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 22
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-03, 22:27   

Trochę zrozumienia dla tych kasjerek były przypadki gdzie kr specjalnie wysyłali gówniaży wyglądających na co najmniej 25 lat kasjerka sprzedała alkohol a potem się okazywało że mają po 17 lat i co w ostateczności powód do zwolnienia 😞 Starzy kasjerzy są uczuleni na takie akcje :)

[ Dodano: 2016-10-03, 23:31 ]
Sama pamiętam taką akcję chcieli się pozbyć pracownicy i im się udało dziewczyna została zwolniona .^.
  Ocena JMP: 7/10
     
#Lewdaim

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 79
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-04, 08:38   

pawlos napisał/a:
Nawet byłem tego samego dnia po południu w tej samej biedronce i była inna kasjerka i jakoś nie miała takich wątpliwości.


Weryfikacja wieku w pierwszej kolejności opiera się na wizualnej ocenie. Dopiero w momencie wątpliwości prosi się o dokument. Inna kasjerka mogła cię ocenić inaczej i z jej subiektywnego wrażenia byłeś pełnoletni, a może nie woła dokumentów od nikogo z sobie tylko wiadomego powodu.

pawlos napisał/a:
nie mam zamiaru chodzić z dowodem po piwo jak jakiś licealista ,tylko dlatego że kasjerka nie potrafi odróżnić blisko 30 letniego chłopa od nieletniego ,lub dlatego że jest zbyt nadgorliwa


To nie noś, takie Twoje prawo. Tylko nie bądź zaskoczony jeżeli Ci sprzedawca odmówi sprzedaży alkoholu - takie jest jego prawo.
 
     
@adrianooo 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 247
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-04, 12:14   

@Lewdaim Wszystko co napisałeś to jest to co miałem dodać do tematu
dziękuje ci za wyręczenie ... :)

@Pavlos a co za problem nosić dowód ze sobą razem z portfelem, gotówka i kartą?
żaden..
ja jak się ogolę to pytają mnie nawet o dowód w osiedlowym sklepie w którym bywałem 1000 razy(a mam 24 lata) i jakos zawsze okazuje przy tym dziękując kasjerce że mnie odmładza :D
  Ocena JMP: 8/10
     
@stonek52 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 204
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-04, 18:53   

eugenia1 napisał/a:
Trochę zrozumienia dla tych kasjerek były przypadki gdzie kr specjalnie wysyłali gówniaży wyglądających na co najmniej 25 lat kasjerka sprzedała alkohol a potem się okazywało że mają po 17 lat i co w ostateczności powód do zwolnienia 😞 Starzy kasjerzy są uczuleni na takie akcje :)

[ Dodano: 2016-10-03, 23:31 ]
Sama pamiętam taką akcję chcieli się pozbyć pracownicy i im się udało dziewczyna została zwolniona .^.


Absolutnie żadna osoba cywilna nie ma prawa robić takich akcji!! Tylko i wyłączne policja.
A tym bardziej nakłaniać osób niepełnoletnich do zakupu alkoholu.
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-10, 10:10   

stonek52 napisał/a:
Absolutnie żadna osoba cywilna nie ma prawa robić takich akcji!! Tylko i wyłączne policja.


Prawda, to podpada pod gruby paragraf.
  Ocena JMP: 6/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo