Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przeceny towaru jak w Tesco ,aldik itd
Autor Wiadomość
bronisław55 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 01 Lip 2016
Posty: 4
Wysłany: 2016-07-01, 14:53   przeceny towaru jak w Tesco ,aldik itd

czego biedronka nie przeceny towaru np,owoce,i inne jak wychodzi np,3 dni przed terminem jak w Tesco ,aldik itd którzy nie maja strat jak biedronka czyzby za wszystko płacili pracownicy biedronki duze straty na sklepie upierdalaja premie a mozna było by poswiecic pół godzinki i zrobic przecene która klijent kupi jak w tesco ,aldik,lidl
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-01, 16:30   

Widac wychodza z zalozenia, ze praciwnicy celowo beda zamawiac zbyt duze ilosci, aby poszly w przecene. Lub tez uwazaja, ze spadnie sprzedaz, jesli kliencie beda liczyli i czekali na te przeceny.
 
     
@Marakesz 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 226
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-02, 09:24   

No i ile tenże pracownik byłby w stanie kupić tych przecenionych warzyw, owoców czy mięsa?

Poza tym najprostsza zasada, zakaz zakupów dla pracowników towarów przecenionych w czasie pracy oraz po zamknięciu.
_________________
"Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim."
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-02, 09:42   

Larrikol napisał/a:
Widac wychodza z zalozenia, ze praciwnicy celowo beda zamawiac zbyt duze ilosci, aby poszly w przecenie. Lub tez uwazaja, ze spadnie sprzedaz, jesli kliencie beda liczyli i czekali na te przeceny.


Pięknie cytujesz słowa pracodawcy i drugiego związku złożonego z kierowników rejonu (przewodniczący) oraz kierowników okręgu.

1.Nie widziałem w Lidlu (a robię tam codziennie zakupy) by klienci czekali na przecenę ,oczywiście są ludzie , którzy na to czekają. To MIT. nikt nie będzie czekał na zapełnienie lodówki ,tym bardziej ,że nie wie co się przeceni.

2. Wkurza mnie na maksa robienie w biedronce pracowników ZŁODZIEJAMI. Nigdzie indziej nie ma takiego pojęcia. Czy MY jesteśmy pracownikami gorszego sortu? Powielasz stereotypy , i to te rozpowszechniane przez pracodawcę i jej przedstawicieli

3.Wszędzie się to opłaca-u nas opłaca wyrzucać. Ale do czasu, gdy zyski trzeba wwirtualnie zmniejszyć stratami

4.Odpis dwa dni przed terminem jest niezgodny z prawem SKARBOWYM, JEŚLI TOWAR NIE JEST USZKODZONY I NIE UTRACIŁ CECH DO SPRZEDAŻY. KIEDYŚ WYSTĄPIĘ O INTERPRETACJĘ DO U.S.

5. W większości krajów wyrzucanie żywności wiąże się z ostracyzmem społecznym , co znajduje odzwierciedlenie w ustawach-vide Francja -2015 r

6.W Polsce nowa prawica wniosła projekt
https://wyborcza.biz/biznes/1,147743,19735595,zmarnowanej-zywnosci-ma-byc-mniej-dzieki-ustawie.html

7.W POlsce wyrzuca się rocznie 9 mln ton żywności -tu masz link do Banku Żywności , który nota bene organizuje zbiórkę take w biedronce https://bankizywnosci.pl/pl/Strony/marnowanie-zywnosci.html
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-02, 10:20   

Marakesz, jakis powod musi byc i raczej nie chodzi o zajmowanie czasu pracownikom.
 
     
@Marakesz 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 226
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-02, 11:15   

Ja przecież nie piszę o traceniu czasu przez pracowników na zakupy w czasie pracy tylko o zakazie kupna towarów przecenionych.

A żeby nie było cyrków to wprowadzić całkowity zakaz zakupów i tyle.

Nie cierpiałem w Biedronce tych zakupów pracowników przed zamknięciem, tego szwendania, zastanawiania się i wybierania akurat wtedy gdy jest najwięcej roboty.

Żeby tego było mało 99% tych osób następnego dnia(nawet wolnego) czy przed pracą znów jest na zakupach.

Dziwię się, czemu B. nic z tym nie robi, daremne zawracanie dupy i strata czasu, potem jeszcze wielkie sprawdzanie zakupów pod kamerami, kolejna strata czasu.
_________________
"Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim."
 
     
Mariano

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 356
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2016-07-03, 11:39   

Też nigdy nie mogłem zrozumieć fenomenu wyrzucenia sterty jedzenia w Biedronce. W innych sklepach zawsze są przeceny na produkty którym wygasa termin albo na takie, które np. mają podarte, wgniecone opakowanie itd. i nikt nie robi z tym problemów. a czasami można dorwać coś fajnego taniej
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-03, 12:44   

A moze jest jakis lepszy uklad z firma, odbierajaca odpady? I moze im sie nie oplaca.
 
     
@maniek19 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-03, 13:16   

Dla mnie mogliby i takie coś wprowadzić ale wiem jedno. Byłaby grupa klientów (tych stałych, których sie unika) która zamiast "Dzieńdobry" mówiłaby "Co macie dzisiaj przecenione, zniszczone?" Tak więc kij ma zawsze dwie strony.
  Ocena JMP: 2/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-03, 17:02   

zapewne ale bardziej korzystne niz zapełnianie odpadami magazynu i robienie protokołu strat. Ale jakby było przecenione 30% to 30% poszłoby w straty a nie 100% , i trzeba by było dać premię prawda?
 
     
bronisław55 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 01 Lip 2016
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-03, 17:51   

mówią że w biedronce nie robią przeceny bo za straty płaci pracownik nie dostanie marnej premi 100 pare zł i poco robić przecenę ja pracowałem w tesco np.mięso mielone kosztuje 5 zł to 2 dni przed końcem daty robiliśmy cene 2,50 zł i już sklep nie miał straty 100 procent i nie prawda że ludzie stoją w kolejce za przeceną kto trafi to i kupi i w biedrące potem pl --- 800 zł poprostu biedronka ma w dup........ klijęnta za straty zapłaci zwykły pracownik jak się kierownik pomyli na zamówieniu. a co to za debil wymyślił paragon pół merta za 8 lodów miałem paragon jak szalik debi..............e
Ostatnio zmieniony przez DarkSide 2016-07-05, 06:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Grzesio1912

Stanowisko:
klient

Dołączył: 08 Sie 2016
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-08-08, 12:55   

Pracuje dla innej sieci sklepow, zadnej z wymienionych. Tutaj jest tak ze za przeceny odpowiada dzial zakupow. Traca marze na przecenie, natomiast straty ida w koszty sklepu. Moze u Was tez tak jest, w "mojej" sieci czesto stratowane sa towary zamiast glebszych przecen bo marza nie poleci w centrali, czlowiek w centrali ma premie za marze a nie brak strat.
 
     
@anka1

Stanowisko:
klient

Dołączył: 30 Lis 2015
Posty: 230
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-08-08, 14:09   

https://www.dlahandlu.pl/wiadomosci/,53872.html
 
     
@amelka99 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 19 Wrz 2012
Posty: 145
1 UP 1 DOWN
Wysłany: 2016-08-08, 16:49   

Nasza firma zamiast przecen woli polecieć nam po premii i tak nie robiąc nic pokryją część strat.
_________________
”Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie!”
 
     
~dzidzia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Sty 2014
Posty: 42
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-08-09, 20:06   

I wywalic do smieci.. nakrmic sarie
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo