Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ubliżanie przez klientow
Autor Wiadomość
michał521

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-16, 19:02   

ale jak spotykam ich na ulicy to ze strachu odwracają łby w drugą strone, narzekamy na młodzież ale jaki przykład dostaja?
 
     
Mariano

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 356
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2015-04-16, 19:07   

sabina90 napisał/a:
. jedni sa beszczelni rzucajac tekstami typu "przyszedlem do biedronki zeby pieniadze rozmienic"

"Przykro mi, nie będę miał jak wydać, każdy płaci stówami i pięćdziesiątkami, a ja drobniejszych pieniędzy nie wyczaruję" i zazwyczaj znajdują się dziesiątki albo dwudziestki ;)

Cytat:
to nie moj problem ze pani nie ma rozmienic

"Wobec tego proszę poczekać, rozmienię, tylko to może zająć kilka minut"

Cytat:
i jak na takie teskty reagowac?

Tak jak napisałem wyżej. Stosuję i działa, nikt skargi jeszcze nie złożył :P a jak ktoś jest chamski, to odpłacam mu się tym samym - robię tylko to co muszę w standardzie i nic innego, a wzrokiem to chyba mógłbym zabić ;)


Ogólnie mam na sklepie zastępcę, który nie daje wejść sobie na głowie i jak trzeba, to wyprosi klienta ze sklepu, zamiast głaskać go po główce i przepraszać za jego głupotę. Da się. Niby klient nasz pan, ale odrobinę kultury trzeba zachować, w myśl zasady "traktuj innych tak jak chciałbyś być traktowany".
 
     
#sabina90 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 16 Kwi 2015
Posty: 86
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-16, 19:15   

no wlasnie... wczoraj to bylo jakies oblezenie... kazdy placil stowkami.... ja tez gonie ale inni tez nie maja... czasami juz chamsko zagladam do porfela jak klient szuka kasy i wtedy jakos udaje mi sie "wyludzic" drobne... bo wypatruje ze jednak ma dana kwote... innym zas udaje sie beszczelnie klamac ze nie maja, a ja musialabym im w portfelu grzebac... a tak troche z innej beczki. po jakim czasie zaczynaja nowym mierzyc czas kasowania?
 
     
Mariano

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 356
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2015-04-16, 19:22   

Nie martw się, ile razy widziałem taką sytuację: do zapłaty 23zł, klient wyciąga portfel, tam każdy nominał, od dziesiątek do dwusetek i zgadnij jakim nominałem płaci ;) standardy standardami, ale przyjdzie Ci taki jeden, zrobi zakupy za 3,50zł i rzuci 200zł - aż prosi się o wydanie stówy w jednym papierku, żeby nie miał radochy z rozmieniania.

Moim faworytem są faceci w wieku 30-40 lat, zazwyczaj kupują alkohol lub jakieś mięso, dania gotowe itd., zawsze schludnie ubrani. I zawsze stówa w ręku i zero drobnych ;)

Ostatnio miałem dwójkę gówniarzy, może po 7-8 lat, zakupy na 6,55zł i rzucają mi dwusetką. Trzy razy obejrzałem ten banknot zanim wrzuciłem do skrzynki, co nie zmienia faktu, że takie zachowanie to czyste buractwo i chamstwo. Bankomaty mają możliwość wypłacania dziesiątek lub dwudziestek, wystarczy ustawić odpowiednią kwotę, np. 140zł, 80zł itd. Ale lepiej kliknąć na 100 i mieć problem z głowy ;)

Cytat:
a tak troche z innej beczki. po jakim czasie zaczynaja nowym mierzyc czas kasowania?

A to zależy od kierownika rejonu, jest około tygodniowy "okres ochronny" na kasie, gdzie wybaczane są Ci wszystkie błędy, później jest już gadka "miałaś tyle czasu żeby się nauczyć" ;)
 
     
#sabina90 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 16 Kwi 2015
Posty: 86
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-16, 19:31   

takich tez mialam ostatnio..... kwota rownala sie 2-3 zl a dali mi 200 zl... mowie ze nie mam jak wydac... i nagle sie znalazy drobne..... ja w takich wypadkach mam ochote sypnac im takimi drobnymi zeby im w piety poszlo... i zeby ich wkurzalo...

hmmm to mi sie juz skonczyl ten okres bo w ssobote bede juz 8 albo 9 dzien na kasie...
 
     
#marzena1283

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 11 Wrz 2013
Posty: 108
3 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-16, 20:24   

Ja jak mi ktoś daje 200 czy 100 za zakupy warte góra 5 zł to pytam czy nie ma drobnych.
Jeśli mówi , że nie ma ( portfel aż pęka w szwach od drobnych ) to mówię oj jak mi przykro ale muszę w bilonie wydać i pytam czy resztę woli po 1 zł czy po 20 gr bo tylko takie mam w kasetce to nagle olśnienia dostają i sobie przypominają , że jednak coś tam wyskrobią :) Raz jak facetowi 50 zł wydałam po 50 i 20 i 10 gr to taki się bordowy zrobił, myślałam , że wylewu dostał haha
 
     
@Gazela34

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 585
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-16, 20:54   

Robię tak samo :D
  Ocena JMP: 5/10
     
#sabina90 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 16 Kwi 2015
Posty: 86
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-16, 21:09   

bo szczerze inaczej sie nie da.... trzeba ich wziac inteligentnie :D. Wkurzaja mnie tacy ludzie... dziewczyny ze sklepu mowia ze po czasie ich klienci zaczeli wkurzac ze przez to jest tu beznadziejnie, a mnie juz po 2 tygodniach zaczeli.... plus to ze teraz chora jestem wiec podwojnie mnie wkurzaja....
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-16, 21:17   

Prędko :D
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
~joannajaan

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 33
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-17, 00:48   

Tez mysle, ze predko :) Lepiej "predko sie" przyzwyczaj :) A radzic mozna sobie roznie. Zalezy od sytuacji.
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-18, 11:20   

trzeba być chamem i tyle :D
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
#sabina90 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 16 Kwi 2015
Posty: 86
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-18, 18:13   

uwierz, czasami by wypadalo... ale niestety nie mozemy :P
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-18, 18:18   

nie możemy też siedzieć jak cielęta na kasie :D
 
     
mamuśka1 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Kwi 2015
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-22, 12:38   ublizanie

ostatnio usłyszałam tekst przy kasie-stała sobie pani z córeczką ok.10-12 lat-jak nie będziesz sie uczyć to będziesz pracować w sklepie :szczena: to miała być kara -praca w sklepie w domyśle biedra??? to pokazuje za jakich debili mają nas klienci.jestem w takiej dobrej sytuacji że zaliczyłam studia a biedrze pracuje jako kasjer bo lubię mamy fajny skład rewelacyjne kierownictwo KR też jest spoko.naprawdę lubię tą pracę. popatrzyłam tylko na panią z zawodowym uśmiechem i powiedziałam wie pani ja zaliczyłam studia pracuję w biedronce, jestem zadowolona i usatysfakcjonowana tym co robię . :ops: pani się zapowietrzyła sczerwieniała pojąkała się i czym prędzej zawinęła się od kasy.Koleżanki i koledzy grunt to znać swoją wartość i nie dać się poniżyć.Humor i dowcip bardzo pomaga. :zdrowie:
_________________
mami
  Ocena JMP: 5/10
     
~Kaboom 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 23 Lut 2015
Posty: 33
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-22, 12:48   

Z całym szacunkiem, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że jesteś po studiach :P
  Ocena JMP: 7/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo