Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe premie ZKS poszkodowani
Autor Wiadomość
~derfd

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 58
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-15, 12:37   

Największą słabością systemu premiowego jest przyznawanie jej za rzeczy na które często nie mamy wpływu:
1) straty- jak mogę być odpowiedzialny za straty skoro centrum przerzuca swoje błędy na nas ( alokacje, towar niezgodny z mtd )
2) wzrost sprzedaż - np: otwiera się koło twojej biedronki kolejna i co zrobisz? Nic nie zrobisz, o wzroście sprzedaży możesz zapomnieć.
  Ocena JMP: 6/10
     
~Stonka123 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Gru 2014
Posty: 51
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-15, 12:47   

Moje ostateczne zdanie w tym temacie. Skoro ktoś uważa ze ma za mało niech pisze o więcej ale nie wiedzi w cudzym kwicie ile dostał ktoś inny. Ja nie wiedziałam ze kadra kierownicza jest inaczej premiowana. Bo mnie zwyczajnie nie interesują cudze pieniądze. To stąd dowiedziałam się ze jest jak jest. Nie liczę nikomu ile ma ile dostał. Dla mnie najważniejsze jest ile dostałam ja i nic poza tym.
  Ocena JMP: 4/10
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
2 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-01-15, 12:55   

Co nie zmienia faktu że zmieniasz zdanie jak chorągiewka na wietrze.
  Ocena JMP: 8/10
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-15, 17:18   

stonka ma chyba jakies rozdwojenie jaźni :P
 
     
~VanMaster 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 56
Skąd: Gdańsk
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-15, 18:09   

System premiowy był zmieniony aby większość sklepów w Polsce dostało premię... Wcześniejsze systemy premiowe bardziej korzystne były dla sklepów wysokoobrotowych. A teraz każdy sklep ma szansę uzyskać jakąś premię fakt może z 10 % sklepów straciło ale za to 90 % zyskało co za tym idzie satysfakcja oraz morale pracowników wzrosły. Bo co miały powiedzieć wcześniej pracownik nisko obrotowego sklepu który 12 razy z rzędu miał 100 % tk ale PL nie zrobił teraz ma chociaż parę groszy za tk trzeba patrzeć globalnie nie tylko na czubek swojego nosa.. ja jestem na wysokoobrotowym sklepie i straciłem ale za to moi koledzy zaczęli robić jakieś premie... firma patrzy na dobro ogółu .
_________________
M&M
  Ocena JMP: 7/10
     
90asiulka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 25 Lis 2014
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-15, 20:57   Premia

Witam może ktoś mi w jakiś prosty sposób wytłumaczyć jak się oblicza premie w Biedronce.Z góry dziękuję
 
     
Waffen77 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 321
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-01-15, 21:29   

W skrocie 3 filary, kazdy liczony odrebnie. 3 stawki bazowe w zaleznosci od obrotu,cala premia dzielona na trzy czesci. 1 to wzrost sprzedazy warty 0.4, 2 to TK warty 0.2, 3 to straty sklepu warte 0.4 premii. Kasjerzy dostaja +50 procent do sumy jesli maja zero L4 a kierownicy plus 5 procent za maly zapas.
  Ocena JMP: 7/10
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-15, 22:09   

nikt nie kwestionuje tego ze zmiana systemu premiowego była potrzebna, chodzi tylko o podejscie firmy. Premia powinna stanowic jakis % do stawki. Nie powinno dochodzic do tego ze kasjer otrzymuje dodatek z abrak absencji a kierownicy nie. Kazdy z nas pracuje na sklepie, każdy choruje i kazdemu zdarzaja sie różne sytuacje w życiu, wiec dlaczego jeden jest traktowany lepiej od drugiego?
 
     
#qmaks 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 60
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-16, 08:34   

VanMaster napisał/a:
System premiowy był zmieniony aby większość sklepów w Polsce dostało premię... Wcześniejsze systemy premiowe bardziej korzystne były dla sklepów wysokoobrotowych. A teraz każdy sklep ma szansę uzyskać jakąś premię fakt może z 10 % sklepów straciło ale za to 90 % zyskało co za tym idzie satysfakcja oraz morale pracowników wzrosły. Bo co miały powiedzieć wcześniej pracownik nisko obrotowego sklepu który 12 razy z rzędu miał 100 % tk ale PL nie zrobił teraz ma chociaż parę groszy za tk trzeba patrzeć globalnie nie tylko na czubek swojego nosa.. ja jestem na wysokoobrotowym sklepie i straciłem ale za to moi koledzy zaczęli robić jakieś premie... firma patrzy na dobro ogółu .

Oczywiście zgodzę się z tobą że został zmieniony na lepsze, ale powiedz mi Ty jako KS cieszyłbyś się, gdy zastępca pobierał od Ciebie wyższą premię, nam by dali dodatek za obecność a KS by jej nie otrzymywali i końcem końców, twoja premia by była troszkę mniejsza niż ZKS czy byś dalej się tak cieszył, ktoś napisał bardzo mądrze premia to jest jakis % i powinna być każdemu wypłacana w takiej ilości jaki jest zakres obowiązków i dodatek za obecność powinien się każdemu należeć.
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-16, 11:45   

Kierownictwu zamiast premii za obecność ma wystarczyć satysfakcja że mają kim obstawić zmiany bo ZL będzie z pewnością mniej. ;) To takie poza finansowa korzyść, doceńcie idee. :P
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
~VanMaster 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 56
Skąd: Gdańsk
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-16, 15:59   

Pewnie i nie cieszył bym się ale na takich rozmowach o ustalaniu nowych systemów premiowych są przedstawiciele każdego stopnia naszej firmy ks zks kasjerzy kr dm i wyżej kto wpadł na ten pomysł nie wiem ale nam tylko pozostało się z tym pogodzić bo zz i tak nic z tym nie zrobią bo nie mają w tym interesu
_________________
M&M
  Ocena JMP: 7/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo