Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ciąża
Autor Wiadomość
zancia02

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 13 Gru 2013
Posty: 3
Wysłany: 2014-09-08, 18:01   ciąża

Witam! Jestem w 2 miesiącu ciązy. Chcialabym jeszcze popracowac, poniewaz jestem zastepca kierownika, ale czy w sklepie zgodza sie na to czy kaza mi isc na zwolnienie? Prosze o madre odpowiedzi, naprawde nie wiem o co mam prosic lekarza, czy o zaswiadczenie o ciazy czy o zwolnienie. Z gory dziekuje ze odpowiedzi.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-08, 18:25   

a nie boisz się o ciążę ?
 
     
zancia02

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 13 Gru 2013
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-08, 18:26   

bardzo sie boje tego, ze moze sie cos stac, nie tyle mi co dzidzi ale naczytalam sie tyle, ze lekarze nie chetnie daja zwolnienia
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-08, 18:31   

lekarzy to jest tyle że znajdziesz takiego który ci da zwolnienie
 
     
zancia02

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 13 Gru 2013
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-08, 18:34   

jestem zastepca dosc krotki okres czasu, i nie za bardzo jestem doinformowana jak to jest, czy w bierdonce kobiety w ciazy od razu musza isc na zwolnienie czy poprostu ida na zwolnienie ze swojej wlasnej woli?
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-08, 19:44   

Bardzo wielu prac nie będziesz mogła wykonywać, albo będzie to ryzykowne. Wiesz, że praca w biedronce to prawie ciągłe dzwiganie. Za pierwszym, czy drugim razem może nic się nie stać, ale nie wiesz kiedy coś pęknie i będą wyrzuty do końca życia. Poza dźwiganiem to nieustanny bieg i stres przed, w i po pracy, a taryfy ulgowej raczej nie będzie.
 
     
@owadzik2 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 250
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-08, 20:37   Re: ciąża

zancia02 napisał/a:
Witam! Jestem w 2 miesiącu ciązy. Chcialabym jeszcze popracowac, poniewaz jestem zastepca kierownika, ale czy w sklepie zgodza sie na to czy kaza mi isc na zwolnienie? Prosze o madre odpowiedzi, naprawde nie wiem o co mam prosic lekarza, czy o zaswiadczenie o ciazy czy o zwolnienie. Z gory dziekuje ze odpowiedzi.


Nawet chwili się nie zastanawiaj. Idź na ZL, dziecko chyba ważniejsze niż praca... Jak się dowie Twój KS, czy KR od razu będą kazali Ci iść na zwolnienie.
 
     
~bierdonka25 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Lis 2013
Posty: 25
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-09, 13:55   

dokładnie u mnie jak KR się dowiedział to powiedział żeby od razu wziąć zwolnienie i niczym się nie martwic
_________________
bierdonka25
 
     
@Maefistofeles25
Sir


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 182
Skąd: Niybylandia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-25, 08:42   

Witam.
Żona była wczoraj u ginekologa, dostała potwierdzenie ciąży. Prosiła o l4 na ciążę, lekarz odmówił, stwierdził że pracodawca musi dostosować pracę do niej. Żona również pracuje w biedronce.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-25, 08:52   

Niech zmieni lekarza
 
     
~mamunia78 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 04 Wrz 2014
Posty: 28
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-25, 09:16   

Ja miałam podobną sytuacje lekarz mi nie chciał dać l4 tylko kazał dostosowac pracę do mojego stanu ,więc zmieniłam lekarza i całą ciążę byłam na zwolnieniu.W biedronce nie ma lekkiej pracy a dzidzius najważniejszy
  Ocena JMP: 5/10
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-25, 09:19   

Mafistoteles niech idzie do lekarza zakladowego bo w biedrze trudno dostosować prace do kobiety w ciąży jest wiele czynników podwyższonego ryzyka. Była taka sytuacja że kasjerka pracowała ale mogła jedynie przebierać warzywniak,ale tak się znudziła że poszła na l4 ,a ks odetchnela z ulgą

[ Komentarz dodany przez: Bartosz: 2014-11-25, 15:59 ]
Usunięty na prośbę.
 
     
askab1

Dołączył: 03 Kwi 2012
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-25, 11:52   

Ja będąc w ciąży pracowałam do 9 miesiąca!Robiłam typową pracę biurową faktury, zamówienie, sprawdzanie towaru a tak trzeba było to zbieranie makulatury!Ale miałam naprawdę super KRi KS!Zawsze miałam dodatkowego kasjera,żeby mógł po sklepie latać a jak robota była cięższa to i na kasie siadałam, żeby kasjer sobie podźwigał!Nie ukrywam, że dla mnie było to rozwiązanie super ale myśląc teraz ja miałam łatwiej ale przecież ktoś tą gorszą i cięższą robotę musiał za mnie zrobić i to w stosunku do pracowników było nie fair-przecież wszyscy bierzemy tą samą kasę!Więc radzę zmienić lekarza i iść na ZL!Lekarze nie chętnie dają zwolnienia do 12 tygodnia ciąży ale zaświadczenie o ciąży dostarcz jak najszybciej!
 
     
#yonica 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 62
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-25, 12:10   

Wg naszego bhpowca złamaliście wszystkie przepisy. Siedząc na kasie też musisz podnosić ciężkie przedmioty, zamówienie robi się długo więc praca w pozycji stojącej powyżej 3 godzin jest niedozwolona, przy komputerze też nie możesz tylko siedzieć a o innych pracach już nie wspomnę:( Nigdy nie pozwoliłabym pracować komuś w ciąży i to 9 miesiąca, to jakiś absurd przecież.
Trzeba szukać odpowiedniego lekarza do skutku niestety.
  Ocena JMP: 8/10
     
askab1

Dołączył: 03 Kwi 2012
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-25, 12:35   

To że pracowałam tak długo to była tylko moja decyzja czułam się dobrze z dzieckiem było wszystko ok a w domu to bym chyba zwariowała! jeśli chodzi o bhp dźwignąć można do 4 kg więc będąc na kasie z takich ciężkich rzeczy to mamy wody, napoje, 10 kg cukru na to wszystko są krótkie kody!Zamówienia to kwestia 1-2 godz!Komputer wypisanie około 10 faktur- czas 20 minut!A czy zamieść sklep, wrzucić makulaturę do belownicy to też nie wolno?Uwierz mi że dla chcącego nic trudnego w biedronce lekkiej roboty też jest do groma!Tylko tak jak już pisałam to było nie w porządku wobec innych i dlatego drugi raz tak bym nie zrobiła!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo