Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tajemniczy Klient, czy nie macie wrażenia czasem, że...
Autor Wiadomość
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-28, 12:40   

edi-72 napisał/a:
kluq TK moze byc tajemniczy dopoki nie zaplaci a pozniej to i tak juz po kontroli wiec ja tez nie widze problemu w kwestii ujawnienia tym bardziej ze i tak sie TK zmieniaja :P

dokładnie są to osoby zatrudnione na umowę o dzieło, albo zlecenie i dorabiające przy wielu audytach. Zresztą firmy które zatrudniają audytorów, kontrolują to aby jedna osoba zbyt często nie była TK w jednym miejscu.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
@pracownik 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 487
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-28, 13:37   

Raz na 3-mce może byc u nas ta sama osoba.
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-28, 14:19   

pracownik napisał/a:
Raz na 3-mce może byc u nas ta sama osoba.

Skąd masz takie informacje?
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-28, 14:46   

jagodak napisał/a:
Skąd masz takie informacje?

Są na świecie rzeczy które się fizjonomom nie śniło... jak mawia Kiepski -.-
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-28, 20:11   

jagodak napisał/a:
dorabiające przy wielu audytach.


I tu jest odpowiedź dlaczego ujawnianie się TK jest nieprofesjonalne. Czasami taka osoba dostaje do audytu kilka firm w danym miejscu i jeśli jest to małe miasto czy nawet galeria handlowa to jaki byłby sens iść do kolejnych firm skoro wszyscy wiedzieliby ,że ktoś taki nadciąga. Pomijam już fakt ,że ta sama osoba może kilka razy mieć audyt w tym samym miejscu tylko z różną częstotliwością czasową :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
flatron

Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-13, 19:34   

To jest chore że ocenia naszą pracę ktoś kto nie ma pojęcia o tym co trzeba tu robić a może i sam nigdzie jeszcze niepracował.Zresztą co to za ocena anonimowa.To jak ja napisze anonim na kr to mu coś zrobią .Wątpie?
 
     
#kokosz 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 89
Skąd: z pierwszego piętra
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-16, 00:33   

flatron napisał/a:
To jest chore że ocenia naszą pracę ktoś kto nie ma pojęcia o tym co trzeba tu robić a może i sam nigdzie jeszcze niepracował.Zresztą co to za ocena anonimowa.To jak ja napisze anonim na kr to mu coś zrobią .Wątpie?


to nie są anonimowi ludzie, wiem coś o tym, w 90% przypadków są to ludzie od Nas z firmy, dlaczego tak wnoszę, a bo, ktoś mi się kiedyś przypucował, kto był TK, po resztę info zapraszam na PW, nie chcę tu roztrząsać niektórych spraw
 
     
biedronkaaa 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 408
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-17, 12:17   

flatron napisał/a:
To jest chore że ocenia naszą pracę ktoś kto nie ma pojęcia o tym co trzeba tu robić a może i sam nigdzie jeszcze niepracował.Zresztą co to za ocena anonimowa.To jak ja napisze anonim na kr to mu coś zrobią .Wątpie?

ja cie proszę :) to nie jest TP (tajemniczy pracownik) tylko TK (tajemniczy klient) :)
pracowników biedronka ma pod dostatkiem :) natomiast klientów nigdy nie za dużo :)
ocenia naszą pracę klient... on nie musiał nigdzie nigdy pracować, on ma mieć kasę i wydać ją w Biedronce :)
  Ocena JMP: 10/10
     
~portofino

Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 28
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-20, 17:16   

kluq napisał/a:
jagodak napisał/a:
dorabiające przy wielu audytach.


I tu jest odpowiedź dlaczego ujawnianie się TK jest nieprofesjonalne. Czasami taka osoba dostaje do audytu kilka firm w danym miejscu i jeśli jest to małe miasto czy nawet galeria handlowa to jaki byłby sens iść do kolejnych firm skoro wszyscy wiedzieliby ,że ktoś taki nadciąga. Pomijam już fakt ,że ta sama osoba może kilka razy mieć audyt w tym samym miejscu tylko z różną częstotliwością czasową :)


Sama nazwa mówi - Tajemniczy Klient. Taka osoba musi pozostać anonimowa. Nie może być rozpoznana przez pracowników sklepu.
W miesiącu taki tajemniczy klient dostaje kilka do kilkunastu zleceń w zależności od stażu, ilości audytów i czy z jego pracy zadowolona jest firma badawcza. Jednej placówki nie wolno odwiedzać zbyt często. W takiej Biedronce nie powinno prowadzić się badania częściej niż co 3 miesiące.
Sam TK nie wie jak przyznawane są punkty i jaka jest waga punktów. Raport z wizyty ma być rzetelny, zgodny z prawdą. Ocenia się również treść. Za błędy gramatyczne, ortograficzne, stylistyczne odejmowane są punkty za wizytę. Nie można przesadzać, bo jeżeli w raporcie jest sytuacja nietypowa, to wiadomo, że weryfikujący ludzie z firmy badawczej sprawdzają w monitoringu, czy to co pisze TK jest prawdą. Za napisanie nieprawdy taki TK może zostać usunięty z bazy i więcej zleceń nie będzie.
Osobiście staram się robić audyty tak jak wymaga się ode mnie w scenariuszu i pisać to co widzę. Za swoje własne przemyślenia i subiektywne oceny "dostaję po łapach" bo mam mniej punktów przyznanych za audyt i moja szansa na ciekawe zlecenia maleje. Im lepiej pracuję jako TK, tym mam większą szansę na otrzymanie zleceń.
Powiem wprost, im lepiej wypadnie moja wizyta, czyli w sklepie jest ok, mój raport jest dobry, czyli nie ma w nim trudnych sytuacji i wszyscy są zadowoleni, włącznie z firmą badawczą.
Do tej pory miałem kilka nietypowych sytuacji. Musialem napisać w raporcie jak się rzeczy miały. Potem oczywiście telefon od koordynatorów, pytania, sprawdzanie czy powtórzę słownie to co było w raporcie napisane i czy się zgadza. Pieniądze dostaję za dobrze przeprowadzony audyt i starannie napisany raport. Na pewno nie za znalezienie uchybień. TK nie ma za zadanie ugnębienie ludzi, tylko sprawdzenie, czy rzeczywiście w danym sklepie spełnione są standardy firmowe.
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-22, 10:13   

Dokładnie o to w tym chodzi ale jak zwykle ludzie nie mają bladego pojęcia jak wygląda taka praca a złorzeczą i mają pretensje nie wiadomo do kogo :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
eN2E 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 31 Maj 2014
Posty: 6
Skąd: Węgorzewo
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-31, 23:09   

Sam jestem tajemniczym i powiem, że dużo zależy od humoru. Osobiście nie robię Biedronek, bo obecna praca mi na to nie pozwala, ale robiąc inne sklepy to jak mi się chce. Nie wyspałem się i jestem wkur***** to sklep ocenię źle, ale to też zależy od pracowników. Pracownik coś powie do mnie nie tak albo źle się na mnie spojrzy to sorry, ale macie kichę. Jeśli pracownik jest miły to będzie dobrze.

Jeśli chodzi o TK w Biedronkach to nie zwracają uwagi na słowo "Dzień Dobry" w pierwszej alejce. Mają to gdzieś. Interesują ich w szczególności następujące rzeczy:

1. Podajniki z ulotkami.
2. Czystość przy cukrze i mące.
3. Zaprowadzenie do poszukiwanego produktu.
4. Dostępność gazet.
5. Obsługa przy kasie.

Na całą resztę mają wyjeb***.


Poza tym:

1. TK robi zakupy sam (bez osoby towarzyszącej).
2. Kupuje produkt, który poszukiwał przy pomocy pracownika.
3. Jego zakupy przekraczają 5 zł (taki jest wymóg firmy)
i nie wynoszą więcej niż 10 - 15 zł.
 
 
     
katarzynka12 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 12 Lis 2013
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-06-01, 06:42   

A to ciekawe,że niezwraca uwagii na dzień dobry w pierwszej alejce my już kilka razy miałyśmy mniej punktów :bu:
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-06-01, 09:59   

Może nie zwraca bo i tak wpisze co chce. ;]
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
katarzynka12 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 12 Lis 2013
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-06-02, 12:24   

Też tak myślę
 
     
bryndza

Dołączył: 16 Maj 2011
Posty: 20
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-06-05, 10:45   

hej eN2E jak zostałeś tajemniczym klientem :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo